Horoskopas gegužės 20-ajai: vardadieniai, astrologija

Gegužės 20-oji - Pasaulinė metrologų diena. Tarptautinė mirusiųjų nuo AIDS atminimo diena. Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena. Kauno diena. Sekminės.

Metrologija - mokslas apie matavimo priemones. 1875 m. gegužės 20 d. tarp 17-os šalių buvo pasirašyta Metro konvencija, pagal kurią šalys susitaria naudoti universalią matų sistemą (SI).

Tarptautinė mirusiųjų nuo AIDS atminimo diena pirmą kartą buvo paminėta 1983 m., kai dar nebuvo aptiktas AIDS sukėlėjas. Lietuvoje pradėta minėti 1994 m. Šią dieną įvairiose pasaulio šalyse vyksta konferencijos, diskusijos šia tema. Siekiama pagerbti mirusiuosius nuo AIDS, paskatinti žmones imtis palaikymo veiklos ir keisti AIDS padėtį.

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena dar tarpukario Lietuvoje buvo tradiciškai minima trečiąjį gegužės sekmadienį. Šią dieną pagerbiami Lietuvos partizanai, kovęsi už Lietuvos nepriklausomybę. Lietuvos Prezidentas įteikia apdovanojimus nusipelniusiems piliečiams. Tarnaujančius kariuomenėse karius aplanko namiškiai. Organizuojami rengiami, kurių metu visuomenė supažindinama su karine technika, vaišinama kareiviška koše ir pan.

Kauno miesto šventė - gegužės 20-oji pasirinkta todėl, kad 1463 metais Kazimieras Jogailaitis atnaujino ir praplėtė miesto teises. Seniausios išlikusios Kauno privilegijos originalas - Sankt Peterburgo archyvuose, o kopija - Kauno Rotušėje. Kauno miestas pirmą kartą paminėtas metraštininkų dar 1361 metais. XIII a. pabaigoje kunigaikštis Kęstutis Kaune pastatė mūro pilį, tapusią svarbia miesto gynybos sistemos dalimi.

Sekminės - šventė, švenčiama septintą savaitę po Velykų. Jos metu garbinama augmenija ir naminiai gyvuliai. Miestiečiams ši šventė nebėra tokia aktuali kaip Kalėdos ar Velykos, mat jos metu daugiausia dėmesio skiriama naminiams gyvuliams - karvėms.

Šventės metu ypatinga galia suteikiama jauniems berželiams. Pagonys medį laikė žmogaus ir visos gyvūnijos protėviu. Medis simbolizavo Visatos amžinumą, gimimą, mirtį ir atgimimą, mat jis žiemą apmiršta, o pavasarį vėl sužaliuoja. Medis simbolizavo ir visą pasaulį: jo šakos - dangų, kamienas - žemę, šaknys - požemį. Beržas išsiskiria iš kitų medžių tuo, kad yra itin gyvybingas - pirmasis pavasarį išsprogsta, auga ir prastoje žemėje.

Gegužės dvidešimtoji, sekmadienis - 140-oji metų diena (paskutinė 20-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 225 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Akvilas, Akvilė, Akvilina, Akvilinas, Alfreda, Alfredas, Aušrys, Bernardina, Bernardinas, Eidvainas, Eidvainė, Eidvilas, Eidvilė, Eidvyda, Eidvydas, Eidvydė, Vygintas, Vygintė.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 05.07, leidžiasi 21.25. Dienos ilgumas - 16.18.

Šiandien - šeštoji Mėnulio jaunaties diena.

Saulė Jaučio ženkle.

**************

Astrologinė prognozė gegužės 20-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Šiandien galite gauti viliojamų pasiūlymų. Nusimato pramoga už namų sienų. Kažkas jus gali nustebinti romantiškais siurprizais. Daugiau dėmesio skirkite vaikams ir mylimam žmogui.

JAUTIS. Šiandien jus valdys nuotaikos, emociniai impulsai. Ši diena tarsi įpareigos imtis namų ruošos, pasirūpinti kulinarinėmis įmantrybėmis. Net jei tai jums nėra atgrasu, buitiniai rūpesčiai jus išvargins.

DVYNIAI. Ši diena atneš nemažai kontaktų, galbūt sulauksite laiškų, skambučių, svečių. Tikėtina, kad su giminaičiais pasikalbėsite tomis temomis, kurios seniai neduoda jums ramybės.

VĖŽYS. Nors turėtumėte mėgautis savaitgaliu, jums į galvą lįs rimtos mintys. Galite galvoti apie investicijas ar pajamas, susijusias su nekilnojamuoju turtu, verslu. O jei tai nerūpi, tai tiesiog džiaugsitės gerais ir skaniais dalykais.

LIŪTAS. Diena išties turėtų būti nebloga, nuotaikinga, jei sugebėsite pasimėgauti nedideliais gyvenimo malonumais. Būkite tolerantiški, nuoširdūs ir išvengsite nereikalingų emocinių ekscesų, nesusipratimų.

MERGELĖ. Trūks valios, ryžto, bet pasireikš stipresnės nuojautos, meniniai sugebėjimai. Mažiau kalbėkite apie pinigus ir savo kasdienius rūpesčius, o daugiau klausykitės kitų žmonių.

SVARSTYKLĖS. Šiandien veršitės bendrauti, svečiuotis. Viskas klostysis gerai, jeigu nesusipyksite su kažkaip jums įsipareigojusiu pažįstamu. Per daug iš kitų nesitikėkite.

SKORPIONAS. Vykdykite prisiimtus įsipareigojimus, neįstumkite į keblią padėtį kitų žmonių. Ši diena nebus skirta vien atsipalaidavimui, nes nusimato pokalbiai rimtomis temomis arba nemažai darbo.

ŠAULYS. Nusimato susitikimai su įžymybėmis, įtakingais veikėjais, užsieniečiais Galbūt kils noras demonstruoti savo erudiciją, iškalbą. Šaunu, jei tai pavyks. O jei ne, tikėtinos negatyvios emocinės, žodinės reakcijos.

OŽIARAGIS. Tikėtinos finansinės problemos. Teks sukti galvą, kaip grąžinti ar atsiimti skolas. Arba iš ko pasiskolinti. Antroji pusė nepasižymės dosnumu, net jei turi pinigų. Tačiau romantika ir aistra šiandien gali suliepsnoti karštesne ugnimi.

VANDENIS. Aktyvi diena. Regis, teks aiškintis santykius, derinti norus ir planus. Arba ieškosite realių galimybių susitikti su asmeniu, kurį laikote patikimu draugu arba partneriu viena ar kita prasme.

ŽUVYS. Ši diena gana nepalanki sveikatai. Pasistenkite nepersivalgyti, nevartokite daug alkoholio, svaigalų. Jeigu pakankamai ilsėsitės, neieškosite abejotinų nuotykių, nerizikuosite, išvengsite problemų.

Geros dienos!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis