Tėvų gudrybės, kaip priversti vaikus tinkamai valyti dantis

Nors daugiau nei pusė vaikų yra mokomi taisyklingos dantų priežiūros, net trečdalis (32%) jų valosi tik priekinius dantukus, atskleidė Europoje atliktas dantų priežiūros tyrimas.

Skaitomiausi šių dienų straipsniai:
- Vilniečių menininkų namas tiesiog alsuoja pajūriu
- V. Baublienė: rankos kišenėse, o kišenės madoje
- Astrologė Rima: šiandien - puikiausias laikas meilei
- Mityba pagal kraujo grupę – gerai savijautai ir dailioms kūno linijoms
- Tradicinis Šiaurės Anglijos pyragas

Blogi burnos priežiūros įpročiai lemia tai, kad 15% vaikų iki 7 metų amžiaus turi plombuotus dantis. Taip pat net 9% vaikų dėl netinkamos burnos higienos tenka dantukus išrauti.

„Colgate“ užsakymu atlikta apklausa atskleidė, jog viena pagrindinių problemų, su kuria susiduria tėvai, yra kaip įtikinti vaikus valytis dantukus dvi minutes. Net pusė tėvų Europoje (50%) teigia, jog jų vaikai nesivalo dantukų pakankamai ilgai. Apklausa taip pat atskleidė, jog 14% vaikų meluoja savo tėvams, kaip ir kiek laiko jie skiria dantukų valymui.

Metodai, kuriais tėvai moko vaikus valytis dantukus, labai skiriasi, tačiau beveik visi apklaustieji (95%) sutinka, jog vaikų įpročiai yra tiesiogiai susiję su tėvų rodomu pavyzdžiu. Tik 12% tėvų apdovanoja savo vaikus už švariai išvalytus dantukus, 9% naudoja laikmačius tam, kad užtikrintų tinkamą valymosi laiką. Trečdalis (31%) tėvų burnos priežiūrą bando paversti žaidimu ir daugiau nei pusė (55%) bando rimtai kalbėtis ir įtikinti vaikus apie sveikų įpročių poreikį. Nors beveik visi tėvai sutiko, kad svarbiausia yra rodomas pavyzdys, tačiau tik mažiau nei pusė (43%) tai bando taikyti praktikoje.

Rezultatai atskleidė, jog nuolatinės rekomendacijos tėvams ne visada veiksmingos – vaikams lankytis pas odontologą reikėtų kartą ar du per metus, tačiau tik trečdalis (32%) tėvų pripažino į tai atsižvelgiantys. Taip pat tėvai dėl blogos dantų priežiūros dažnai linkę kaltinti ne save, o maistą, kuriame yra daug cukraus (28%), ar pačius vaikus (23%).

„Svarbiausia, prižiūrint vaikų dantukus, yra tėvų iniciatyva. Visi edukaciniai projektai, žaidimai ir odontologo patarimai nepadės, jeigu tėvai neskirs laiko vaikų dantukų valymui, – pabrėžia gydytoja odontologė Algimantė Lošytė. – Vaikai dažnai nesupranta, kodėl jiems privalu valytis dantukus, jų neveikia grasinimai, o prievarta gąsdina. Tačiau tėveliai privalo rūpintis vaikų dantų priežiūra, kol išlavinami vaiko motoriniai dantų valymosi įgūdžiai.“

Svarbiausia dantų valymąsi paversti smagia veikla – žaidimu, dainuoti, valytis kartu su tėveliais prieš veidrodį. Taip pat labai svarbu nepamiršti, jog reikia pradėti rūpintis jau pieniniais dantukais, nes problemos, jiems iškritus, neišnyks. Dantukus reikia valytis du kartus per dieną su dantų pasta turinčia fluoro (jo kiekis priklauso nuo vaiko amžiaus), naudoti dantų siūlą, valgyti maistą, turintį nedaug cukraus bei reguliariai lankytis pas odontologą.

****

Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!
„Colgate“ apklausa dešimtyje Europos valstybių buvo atlikta 2015 m. vasarį apklausus 7500 tėvų, kurių šeimoje yra bent vienas 2-7 metų amžiaus vaikas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis