Princesės Dianos gyvenimo meilė – kodėl nutrūko santykiai su daktaru Hasnatu Khanu

Nors jo plaukai dabar žilesni, o veido bruožai kiek apvalesni, tačiau daktaro Hasnato Khano meilė Velso princesei Dianai lieka nepakitusi net praėjus daugeliui metų.

Širdies chirurgas, kurį velionė princesė vadino „Ponu Nuostabiuoju“, sėdi ant sofos savo namuose Pakistane. Vyras baltais marškiniais, blukintais džinsais ir sportiniais bateliais švelniai prisimena moterį, su kuria jį siejo intymus ryšys, nutrūkęs likus keliems mėnesiams iki jos mirties.

Pasak H. Khano, Diana pirmiausia buvo šilta ir kilniaširdė moteris, kuriai teko dalia tapti princese. „Man ji atrodė labai normalus žmogus, pasižymintis puikiomis savybėmis, – sako jis, atidžiai rinkdamas žodžius. – Manau, ji atliko puikų darbą visame pasaulyje, ne vien Jungtinei Karalystei, o visiems. Tai labai svarbu“.

Hasnat-Khan
1997 m.
Vida Press

Jiedu susipažino Karališkoje Bromptono ligoninėje, kur princesė lankė po širdies operacijos sveikstantį draugą. Užsimezgė diskretiškas dvejus metus trukęs romanas, kuris nutrūko 1997 metų vasaros pradžioje. Kalbėdamas su „The Sunday Telegraph“, daktaras H. Khanas atvirai papasakojo apie šiuos santykius.

Hasnat-Khan
1997 m.
Vida Press

Artimiausi princesės draugai apibūdino dabar 56 metų H. Khaną kaip Dianos gyvenimo meilę ir neslėpė, kad nutrūkus santykiams moteris labai sielvartavo. Vis dėlto, pats princesės mylimasis santūriai kalba apie tai, kiek jis reiškė Dianai, ar net kiek ji reiškė jam. Vis dėlto, jų santykiai buvo pakankamai rimti, mat 1996 metais princesei lankantis Pakistane, su ja susitiko jo šeima. Iš pagarbos musulmonų tikėjimui Diana dėvėjo tradicinius jų rūbus.

„Kai ji atvyko čia, jai tikrai patiko. Ji taip pat mėgavosi popietės arbata, kurią gėrė su mano šeima. Manau, kad jai labai patiko į šeimą orientuota Azijos kultūra“, – svarsto H. Khanas.

Hasnat-Khan
1996 m. Dianą, išeinančią iš ligoninės, kur dirba dr. Khanas, pasitinka fotografai
Vida Press

Hasnat-Khan
Papracių užtikta prie dr. Khano ligoninės, princesė Diana sprunka
Vida Press

Vyras tvirtina niekada neatskleisiantis savo romano su princese detalių, nors kiti buvę jos mylimieji, pavyzdžiui Jamesas Hewittas, susižėrė nemenkas sumas, pasakodami apie santykius su princese. Intymios akimirkos, kuriomis Diana dalijosi su H. Khanu, platesnei auditorijai niekada nebus atskleistos.

„Apskritai, aš nekalbu apie žmones – šeimą ar draugus. Toks jau esu. Esu lojalus jai ne todėl, kad ji buvo garsenybė, o dėl to, kad esu lojalus visiems savo draugams. Tiesiog toks esu“, – teigia vyras.

Jo įsitikinimu, ypač nepagarbu būtų kalbėti apie Dianą dabar, kai jos nebėra tarp gyvųjų. „Jeigu iki 1997 metų turėjau keletą dalykų apie ją pasakyti, ji būtų galėjusi į tai reaguoti, tačiau kadangi jos nebėra, būtų labai nesąžininga apie ją kalbėti“, – įsitikinęs daktaras.

Hasnat-Khan
Vida Press

Nors vyras nenori leistis į detales, nėra preteksto manyti, kad pora išsiskyrė bloguoju, ar kad jam nepatiko princesės elgesys. Taip pat jis nemano, kad princesės Dianos garbei Londone pastatytas fontanas yra tai, kas galėtų įamžinti jos atminimą.

„Sukurti fontaną – ne taip turėtume prisiminti didį žmogų. Didžius žmones iškeliame kaip įmanoma aukščiau. Pažvelkite į Nelsoną“, – sako vyras.

Mirė buvęs PAR prezidentas N. Mandela
Reuters/Scanpix

H. Khanas pasakoja, kad vėliau vedė jauną musulmonę, tačiau santuoka truko tik pusantrų metų. Jo žmona tapo 29 metų Hadia Sher Ali, iš afganų kilmingųjų kilusi pakistanietė. Prabangi vestuvių ceremonija vyko Pakistane. Daktaras neatskleidžia kas nutiko: jaunai žmonai nepavyko sekti princesės pėdomis ar Dianos šešėlis trukdė jų santykiams net po jos mirties.

„Vedžiau 2006 gegužę, tačiau netrukus išsiskyrėme – 2007 metų lapkritį, – prisipažįsta vyras. – Buvo daugybė priežasčių, ne viena. Tikrai negaliu jums pasakyti, kokios tai priežastys“.

Logiška spėlioti, kad dabar jis jaučiasi laisviau, kalbėdamas apie princesę Dianą, kai jo trumpa santuoka jau praeityje. Lojalumas savo žmonai, kol yra kartu, būtų neleidęs jam kalbėti apie ankstesnius santykius.

Hasnat-Khan
2008 m.
Vida Press

Dabar daktaras H. Khanas daugiausia laiko praleidžia Malaizijoje, kur dirba chirurgu. Kai lankosi Pakistane, gyvena savo erdviame, nors kukliai dekoruotame name Dželamo mieste, Pandžabo provincijoje, kuris yra už dviejų valandų kelio nuo šalies sostinės Islamabado.

Jis kažin ar gali labiau skirtis nuo mažo, bet elegantiško buto Čelsyje, kuriame jis gyveno būdamas Didžiojoje Britanijoje. Kiti jo šeimos nariai, tarp jų sesuo, gyvena aplinkinėje namų „kolonijoje“, kur yra ir tarnų kvartalai. Khanų šeima yra giliai tikinti, ant jų namų sienų gali rasti paveikslų su eilutėmis iš Korano.

Didžiąją Britaniją buvęs Dianos mylimasis paliko 2007 metų lapkritį. 1995 metais santykius užmezgusi pora lankėsi vienas pas kitą. Ji apsistodavo pas jį centriniame Londone, jis – jos apartamentuose Kensingtono rūmuose. Nepaisant visko, jie visą laiką stengėsi išsaugoti savo santykius paslaptyje.

Hasnat-Khan
Vida Press

Panašu, kad vienu metu princesė buvo taip įsimylėjusi daktarą H. Khaną, kad net svarstė galimybę pereiti į islamą, kad galėtų už jo ištekėti. Vėliau šios minties atsisakė, mat vyras suprato, kad ilgalaikėje perspektyvoje judviejų santykiai neturi ateities.

Nors vyras nepasakoja, kodėl šie santykiai nutrūko, jo tėvas, 1956 metais baigęs Londono ekonomikos mokyklą, duodamas interviu tam pačiam „The Sunday Telegraph“, užsiminė apie galimas priežastis.

Hasnat-Khan
Su tėvais
Vida Press

Abdulas Rasheedas Khanas sakė, kad jo sūnus šeimai yra sakęs: „Jeigu vesčiau ją [Dianą], mūsų santuoka netruktų ilgiau nei metus. Kultūrine prasme mes labai skiriamės. Ji yra iš Veneros, o aš iš Marso. Jeigu tai nutiktų, tai būtų tarsi dviejų planetų santuoka“.

2007-aisiais, po dvylikos metų, praleistų Didžiosios Britanijos sveikatos apsaugos sistemoje, daktaras Khanas pasitraukė iš gydytojo konsultanto pareigų Barto ir Karališkojoje Londono ligoninėse. Jis grįžo į Pakistaną, su viltimi Dželame įsteigti ligoninę.
Vyras tvirtina, kad nebuvo kviečiamas liudyti naujausiose teismo bylose.

Jis niekada nebuvo susitikęs su Dodi Fayedu ir negali nieko pasakyti apie tai, kaip pora žuvo avarijoje Paryžiuje, kuri įvyko ankstyvą 1997 metų rugpjūčio 31-osios rytą.

H. Khanas buvo apklaustas Lord Stevenso tyrime, kur vėliau padaryta išvada, kad avarija buvo nelaimingas atsitikimas. Chirurgas pareigūnams teigė, kad princesė svarstė galimybę persikelti į Pakistaną, kai jis jai pasakė, kad tai būtų „vienintelis būdas, leidžiantis gyventi kartu normalų gyvenimą“.

Teismo ataskaitoje rašoma: „Jis žinojo, kad princesė kurį laiką svarstė šią galimybę. Ji netgi nuvyko į Pakistaną pasikalbėti su Jemima Khan apie gyvenimą ten. Vis dėlto, po kurio laiko ji nebekalbėjo apie Pakistaną ir nors ji taip nesakė, tačiau Hasnatui Khanui susidarė įspūdis, kad ji nebesvarstė galimybės ten gyventi“.

Hasnat-Khan
Iš filmo „Princesė Diana“. Aktoriai - Naomi Watts, Naveenas Andrewsas
Vida Press

Daktaras H. Khanas taip pat atskleidė, kad 1996 metų pabaigoje princesė Diana paprašė Paulo Burrellio, buvusio karališkosios šeimos patarnautojo, pakalbėti su dvasininku apie slaptas vedybas.
Ataskaitoje rašoma: „Ponas Khanas manė, kad tai absurdiška idėja. Jis manė, kad ji nori ištekėti, tačiau tame dalyvauti neketino. Dėl to jie susiginčijo“.

Tiriant princesės ir jos mylimojo Dodi Fayedo mirties aplinkybes, H. Khano vardas buvo minimas keletą kartų. Anksčiau Mohammedas Fayedas, Dodi tėvas, primygtinai tvirtino, kad jos sūnus ir princesė ketino susituokti. Skausmo palaužtas M. Fayedas tvirtino, kad įsimylėjėlių porą nužudė Didžiosios Britanijos žvalgybos tarnyba „MI6“, vykdydama karališkosios šeimos, pirmiausia princo Philipo, nurodymus. Taip, esą, buvo siekiama užkirsti kelią santuokai su musulmonu. Karališkoji šeima šiuos kaltinimus išjuokė.

Kai kurie artimi princesės Dianos draugai yra įsitikinę, kad jos santykiai su Dodi Fayedu tebuvo trumpas vasaros romanas, kuriuo galimai siekta sukelti daktaro H. Khano pavydą.

Hasnat-Khan
Iš filmo „Princesė Diana“. Aktoriai - Naomi Watts, Naveenas Andrewsas
Vida Press

Viena artimiausių princesės draugių Rosa Monckton, kartu su Diana leidusi atostogas Graikijos salose likus dviem savaitėms iki jos žūties, teisme tvirtino, kad Diana tuo metu vis dar buvo susižavėjusi chirurgu. Pasak R. Monckton, princesė buvo „labai nusiminusi ir užgauta“, kai 1997 metų vasarą daktaras H. Khanas nutraukė judviejų santykius.

„Ji labai jį mylėjo. Ji tikėjosi, kad juodu galės turėti bendrą ateitį. Ji norėjo už jo ištekėti“, – teismo posėdyje sakė Dianos draugė. Pasak jos, per paskutines savo atostogas Diana daugiau kalbėjo apie Hasnatą Khaną nei Dodi Fayedą.

„Man buvo aišku, kad ji iš tikrųjų ilgisi Hasnato ir manau, kad Dodi tebuvo prasiblaškymas nuo skausmo, kurį ji jautė po išsiskyrimo“, – toliau pasakojo R. Monckton.

Teisme kalbėjo ir dar vienas svarbus asmuo princesės Dianos gyvenime – Paulas Burrellis. Buvęs karališkosios šeimos vyresnysis liokajus tapo princesės patikėtiniu po to, kai ji išsiskyrė su princu Charlesu. Esą, ji vadino liokajų savo „uola“. Vėliau jis buvo apkaltintas jos išdavyste, mat parašė kelias jam nemažą pelną sužėrusias knygas, kuriose atskleidė princesės asmeninio gyvenimo paslaptis. Dianos šeima nepakvietė buvusio liokajaus į pamaldas, skirtas jos mirties dešimtosioms metinėms paminėti.

Daktaras H. Khanas džiaugiasi, kad dabar jam pavyksta išvengti žurnalistų dėmesio. „Kol gyvenau Jungtinėje Karalystėje, negalėjau viso to išvengti, todėl vienaip ar kitaip patyriau spaudimą, – prisipažįsta buvęs princesės mylimasis. – Aš tikrai stengiausi eiti į priekį. Tačiau dėl įvairių priežasčių esu priverstas sugrįžti atgal“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis