Kovo mėnesio „Moteryje“ – apie tai, ar tikrai šiais laikais lengva tapti rašytoju

Kovo mėnesio žurnalo „Moteris“ viršelio koloritas – nuoroda į numerio temą. Šįkart daugiausia kalbame apie baltose lankose bevaikančiuosius juodas avis – rašytojus ir rašančiuosius tinklaraščius, apie pastarųjų rašymo motyvus, rašymo terapiją.

Žurnalo herojė rašytoja Undinė Radzevičiūtė yra sakiusi, kad šiais laikais rasti „auksu padengtą“ kūrinį daug sunkiau nei anksčiau. Kaip gimsta knygos, apie jų išliekamąją vertę mintimis dalijasi leidėjas Raimondas Paknys, pirmąjį romaną parašiusi „Moters“ fotografė Agnė Gintalaitė, kulinarinės knygos ir tinklaraščio autorius Giedrius Vilpišauskas, kelionių knygos ir tinklaraščio autorė Dalia Smagurauskaitė.

Susitikimai

• Aktorė Ineta Stasiulytė rašo scenines istorijas – dažniausiai komiškas. Žurnalistei Virginijai Rimkuvienei aktorė tvirtina, kad jai mieli ir brangūs visi vaidmenys. Atsikratyti norėtų tik vieno – mokytojos. Tiesa, ne scenoje, o gyvenime. „Mes, moterys, gi visada žinome, kas vyrui geriausia, kaip jam reikėtų daryti tą ar aną. Norėčiau viešai atsiprašyti Deivido už šį savo bruožą. Jei pavyks atsikratyti mokytojos vaidmens, bus didžiulis pasiekimas“, – sako I. Stasiulytė.

„Kai pasirenki būti mokiniu, nuolat atrandi naujų įdomių dalykų. Supratau, kiek daug mūsų gyvenime lemia santykiai. Jei jie klostosi gerai, meilės energija teka netrikdoma ir atplukdo viską, ko reikia“, – sako Ineta Stasiulytė
MOTERIS

Iš arčiau

• Rašytoja Undinė Radzevičiūtė yra sakiusi, kad iš šiuolaikinės literatūros beveik eliminuotas meistriškumas, dėl to staigiai padaugėjo kūrėjų, o kiekvienas jų, naudodamasis šiuolaikinėmis technologijomis, gali per tą patį laiką sukurti kelis kartus daugiau kūrinių nei ankstesniieji. Į viduramžiais gyvenusios aristokratų giminės paieškas naujame romane „Kraujas mėlynas“ besileidžianti autorė žurnalistei Virginijai Majorovienei tvirtina: „Kūrybos procesas tikrai sudėtingesnis nei rezultatas, nes knygos rašymas yra ne tik rašymas, ne tik medžiagos rinkimas, ne tik mąstymas ir teksto architektūros kūrimas, ne tik herojų orkestruotė ir jų konfliktai, bet ir pasaulio kūrimas iš tūkstančio nuolaužų, tarp kurių kartais trūksta pačių svarbiausių, ir jas reikia sukurti.“

„Meilė – labai didelė intriga, bet rašytojui meilė tik trukdo rašyti, kaip, beje, ir pats gyvenimas“, – sako Undinė Radzevičiūtė
MOTERIS

Kitas krantas

• Animacijos, komiksų, iliustracijų kūrėja Viktorija Dambrauskaitė-Ežiukas mano, kad iliustruotojas yra lygiavertis autoriui, o kūrybos šaltiniu laiko savo ilgai trukusią vaikystę ir paauglystę. „Žaidžiau ir nesukau galvos, kad bendraklasės jau rūpinasi mada, meile, vaikšto į šokius. Žaidimo stengiuosi nepaleisti ir dabar“, – sako Viktorija žurnalistei Kristinai Sadauskienei. Dieną per savaitę lauko darželyje Smiltynėje dirbanti mergina tvirtina, kad vaikų pozityvumas jai – geri vaistai nuo visuomenės negatyvumo.

„Dabar patogusis etapas – turiu savo stilių, užsakymų. Net nejauku. Reikia kažką keisti, jau noriu nemiegoti naktimis, noriu, kad kūryba drebintų žemę“, – teigia Viktorija Dambrauskaitė-Ežiukas
MOTERIS

Mada

• Kompanijos „Google“ tyrimai rodo, kad net 64 proc. moterų, nevengiančių apsipirkti internetu, savo pasirinkimą grindžia tam tikru pamatytu kontekstu. Tą kontekstą diktuoja naujieji įtakingieji – tinklaraštininkai, interneto svetainės „YouTube“ kūrėjai, garsenybių atžalos, modeliai. Kita vertus, naujausi tyrimai rodo, kad asmens, kuris socialiniuose tinkluose per dieną praleidžia bent po 20 minučių, savivertė ir pasitikėjimas savimi gali nukristi iki 50 proc. – nes ten pateikiamas nuglaistytas gyvenimas neturi nieko bendra su realiu. Į mados įtakingųjų fenomeną gilinasi tinklaraštininkė Deimantė Bulbenkaitė.

Įtakingosios savo galia pasinaudoja ir papildomam verslui kurti, pavyzdžiui, Italijoje išgarsėjusi Ch. Ferragni ir amerikietė Leandra Medine šiandien itin sėkmingai kuria avalynę
MOTERIS

Pažink save

• Rašymo terapija išrasta visai neseniai, XX a. devintajame dešimtmetyje. Gydomąją funkciją šis procesas atlieka tada, kai paliečia nuslopintas emocijas. Jis padeda santūresniems, uždaresniems asmenims, nes rašyti daug saugiau, nei atskleisti savo mintis kalbant. Pasak žurnalistės Anos Treščinos kalbintų specialistų, informacinių technologijų laikais terapija galima laikyti ir „Facebook'o“ profilių įrašų kūrimą, ir tinklaraščių rašymą, nes tai suteikia galimybę išdėstyti savo mintis ir nuomonę, išlieti emocijas.

Kulinarinės tendencijos

• Gastronomijos tendencijos ir geidžiamiausios kelionių kryptys yra tarsi Siamo dvyniai. Iš pastaruoju metu privalomos aplankyti Pietų Amerikos po pasaulį plinta ne tik manijokai ir saldžiosios bulvės, – jais savo racioną keičia net užkietėję mėsėdžiai. Šis kraštas diktuoja ir sotesnių pusryčių madą. Kas karaliaus mūsų lėkštėse ir kur keliausime šiais bei kitais metais, domisi tinklaraštininkė Urtė Mikelevičiūtė.

MOTERIS

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis