Mokslininkų verdiktas: kokia spalva yra seksualiausia

Galiausiai mokslininkai išsprendė ginčą tarp nekaltos baltos, temperamentingos raudonos, paslaptingos juodos ir stilingos pilkos spalvų.

Kokie faktoriai veikia fizinį patrauklumą? Tai klausimas, kuris kankina mokslininkus jau ne vieną šimtmetį, ir buvo tūkstančiai bandymų tai išsiaiškinti. Tokių tyrimų metu, pavyzdžiui, įrodyta, kad ryškiausias emocijas sukelia merginos simetriškais ir vidutiniais veido bruožais (ne pernelyg stambaus ir ne pernelyg smulkaus veido) ir …„smėlio laikrodžio“ figūra (išreikšta talija ir klubai).


Nors dažnai tyrimuose dėmesys skiriamas fiziniams duomenims, mokslininkams žinoma, kad labiausiai priešingą lytį jaudina ekstravertai, sąžiningumas ir iššaukiantys drabužiai (deja, tai yra tiesa).


Prie šios charakteristikos betrūksta aprašyti spalvas.


Ištisa eilė eksperimentų, kuriuose buvo šimtai įvairaus amžiaus ir tautybių tiriamųjų, Ročesterio universiteto mokslininkai psichologai įrodė, kokia spalva daro moterį vyro akyse patrauklesne ir geidžiamesne. Suintrigavome? Nieko netikėto. Seksualiausia spalva, kokia tik egzistuoja gamtoje, – raudona. Ir konkurentų jai nėra. Tačiau ji niekaip neįtakoja intelektualių duomenų, empatijos ir dėl jos moteris netampa viliokle kitų moterų akyse.


Kaip ir kodėl ši splava veikia? Žaidimo sąlygas diktuoja instinktai. Vyrai, kaip primatai, raudoną spalvą vienareikšmiškai traktuoja kaip sekso signalą. Gamtoje būtent šia spalva „nuspalvintos“ jaudinančios gyvūnų kūno dalys. Kitas klausimas – socialinis: vyrai mato raudoną spalvą ir nevalingai mąsto apie seksualinius stereotipus, kuriomis apdovanota raudonoji dama. Tai tik sustiprina gamtos šauksmą. Be to, psichologų nuomone, būtent raudona spalva aktyvina darbą tų smegenų sričių, kurios atsakingos už dėmesio telkimą – toks objektas nedingsta iš regėjimo lauko ir okupuoja visas mintis.


Viename iš Ročesterio eksperimentų savanoriams siūlė pažiūrėti į nuotrauką ir įsivaizduoti štai tokią situaciją: „Jūs einate į susitikimą. Jūsų rankinėje – 100 dolerių. Kiek pinigų ketinate išleisti dėl šios merginos pasimatymo metu? “


Dosniausiai vyrai reagavo į tas pretendentes, kurios buvo apsirengusios raudonai arba buvo nufotografuotos raudoname fone. Balta, mėlyna, žalia ir pilkos spalvos, taip pat „dalyvavusios“ eksperimente, gerokai atsiliko. Dalyvių prašė ne tik įvertinti moterų patrauklumą, bet ir paprašė išsakyti savo ketinimus. Drąsiausios fantazijos ir ryžtingiausi veiksmai buvo nukreipti į moteris, kurios buvo apsirengusios raudonai. Įdomu tai, kad net jei vyrui pasakydavo, kad šios moters nedomina seksas, jis sunkiai tuo tikėdavo ir siekdavo savo.


Kaip bebūtų, raudona spalva – elementaru ir genialu. Galima atrodyti gerokai seksualiau, tiesiog pakeitus marškinėlius ar pasirinkus kitą lūpų dažų atspalvį. Tačiau, kita vertus, ar norėtumėte, kad drabužių spalva apie jus skleistų būtent tokią informaciją, net jei iš tiesų jūs apie tai negalvojate?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis