Dailesnei figūrai - medžiagų apykaitą greitinanti laikysena

Pasitempusi moteris visuomet atrodo gražesnė, sveikesnė, lieknesnė, labiau savimi pasitikinti. Deja, dažna iš mūsų išsitiesia tik sulaukusi pastabos.

Kad ir kas nutiktų, nugara turi būti tiesi. Ir einant, ir sėdint, ir tupint. Jei jaučiate, kad jūsų nugarą vertėtų patiesinti - kasdien pastovėkite keletą minučių atsirėmusi nugara į sieną. Su siena turėtų liestis ne tik nugara, bet ir pakaušis, šlaunys bei kulnai. Pasistenkite priprasti prie tokios stovėsenos ir eidama stenkitės laikyti nugarą taip, tarsi ji remtųsi į tvirtą lygią sieną.

Eisena turėtų būti lengva ir tiesi. Ar žinojote, kad apsunkusi, nerangi eisena žaloja sąnarius? Kad išvengtumėte nerangių žingsnių, pamėginkite namuose pavaikščioti statydama kojas į vieną liniją, tiesiai vieną prieš kitą.

Taisyklingai žmogus turi stovėti laisvai, neįsitempęs, tačiau jei per ilgą laiką susiformavo ydingi įpročiai, pradžioje neišvengsite nedidelės įtampos ir diskomforto. Atminkite, persistengti taip pat neverta, praktikuokitės po truputį.

Pasitempkite, įsivaizduokite, kad per stuburą eina styga iki pat galvos viršaus ir tą stygą nematoma ranka kelia į viršų, galvos viršumi stenkitės pasiekti lubas. Smakras turi būti lygiagretus grindims. Seniai žinoma, bet efektyvi laikysenos mankšta: pavaikščiokite namuose ant galvos užsidėjusios sunkią knygą taip, kad ji nenukristų.

Visą dieną išsėdėti tiesiai labai sunku. Taigi nėra nieko stebėtino, jei po darbo dienos biure prie stalo ir kompiuterio, jaučiatės pavargusi ir skauda nugarą. Būtina reguliariai daryti pertraukėles ir šiek tiek pajudėti.

Sėdima vieta turi būti patogi. Stalas bei kėdės sėdynė tinkamo aukščio, kėdės atrama tokia, kad atitiktų natūralius nugaros išlinkimus, sėdimoji dalis ne per plati. Jei sėdėti tenka ilgai, kas 20-30 min. atsistokite, pajudėkite, atlikite nedidelę mankštą.

Nesulenkite kojų po kėde, nes taip užspausite kojų venas ir stabdysite kraujotaką. Jokiu būdu sėdėdami nekelkite kojos ant kojos, nors iš šalies tai gal ir atrodo gražiau, tačiau tokiu būdu iškreipiate ir žalojate savo stuburą, taip pat užspaudžiate vienos ar kitos kojos venas ir ilgainiui galite sulaukti kojų venų išsiplėtimo.

Jei ydinga laikysena jau susiformavusi, ją tikrai verta taisyti, nes tai ne vien išorinis defektas. Bloga laikysena trukdo normaliai vidaus organų veiklai, vėliau atsiranda nuolatiniai nugaros skausmai, dažnai kankina nuovargis, yra trikdoma širdies ir kvėpavimo sistemų veikla. Jeigu sėdite susikūprinusi, sutrinka jūsų skrandžio veikla, sulėtėja medžiagų apykaita, kuri trukdo suvirškinti maistą. Dėl šios priežasties maistas lengviau eina į kūną, o to juk nė viena nenorime.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis