Klaidos, kurias kasdien darome prausdamiesi duše

Rytinis dušas - kasdienis ritualas, dėl kurio dažniausiai nesukame sau galvos. Tačiau greičiausiai jau ne kartą esate girdėję, kad pernelyg karštas vanduo ar per ilgas mėgavimasis vandens procedūromis gali kenkti jūsų odos grožiui. Paskaitykite, galbūt paaiškės, kad per skubėjimą viską darote ne taip, kaip reikėtų?

Optimali vandens temperatūra

Išėjus iš vonios kambario garai tiesiog veržiasi? Vadinasi, akivaizdžiai prausėtės pernelyg karštame vandenyje. Karštas vanduo išgarina iš odos drėgmę, dėl to ji pradeda sausėti ir šerpetoti. Taip pat turėtumėte žinoti, kad karštas vanduo nuplauna apsauginį odos riebalų sluoksnį ir paskatina kraujo pritekėjimą, todėl po dušo oda tampa paraudusi, ją gali berti ar vietomis ji ims pleiskanoti. Optimali vandens temperatūra turėtų siekti 35 laipsnius.

Nei per trumpai, nei per ilgai

Daugumai mūsų rytinis dušas - tai būdas išsibudinti. Šiltas vanduo sruvena kūnu ir taip norisi pastovėti dar bent kelias minutes. Tačiau kuo ilgiau mirksite vandenyje, tuo labiau išsausės jūsų oda. O čia prasideda ir kitos problemos - šerpetojimas, paraudimai, bėrimai... 7 minutės būtų optimalus laikas rytiniam dušui, na, o jeigu labai norisi pasilepinti, tebūnie ir 10 minučių.

Ar pakanka tik vandens?

Daugumai mūsų atrodo, kad kuo prausimosi priemonė labiau putoja, tuo ji veiksmingesnė. Tiesa tokia, kad stipriai putojančios priemonės dažniausiai savo sudėtyje turi odai nedraugiškų medžiagų. Šios priemonės puikiai pašalina visus nešvarumus, tačiau ne tik juos, bet ir natūralų apsauginį odos sluoksnį. Dušo želė ir panašių priemonių apskritai galima nenaudoti - nešvarumus puikiai pašalins ir vanduo. Jei vis tik prausimosi priemonių nesinori atsisakyti, rinkitės kuo natūralesnes. Jeigu jūsų oda itin sausa, geriau ją prauskite mažo šarmingumo (ne įprastu rankoms skirtu muilu) kreminės tekstūros muilu. Toks odą valo ir drėkina.

Kur laikote savo kempinėlę?

Kas kiek laiko keičiate prausimosi kempinėlę ir svarbesnis klausimas - kur ją laikote? Įprastai prausimosi kempinėlę laikome duše - nusiprausėte, padėjote ant lentynėlės ir kitą rytą radote ten, kur palikote. Tačiau vonios kambaryje laikosi nuolatinė drėgmė, taigi jūsų prausimosi kempinė tampa tobula terpe bakterijoms kauptis. Kempinę reikėtų keisti kartą per mėnesį, o kaskart nusipraus patartina ją padžiauti sausoje vietoje.

Nusausinti ar ne?

Teisingai nuvalyti odą ne mažiau svarbu, nei švariai nusiprausti. Vis tik dauguma mūsų tai daro paskubomis, rankšluosčiu grubiai šveisdami ir stengdamiesi greičiau pašalinti visą drėgmę. Iš tiesų odą sausinti turėtumėte ne trindami, o švelniai priglausdama rankšluostį, kuris sugertų drėgmės perteklių. Odos nereikia pilnai nusausinti, ji turi likti šiek tiek drėgna. Jeigu dar rastumėte laisvą minutę ir palepintumėte ją drėkinamuoju kremu - oda jums tikrai padėkotų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis