Penki grožio priesakai, kuriais turi vadovautis brandaus amžiaus moteris

Jaunystėje galime džiaugtis tuo, ką dovanojo gamta, o brandžiame amžiuje tuo, ko nusipelnėme - taip galima būtų perfrazuoti vieną nuostabiosios Coco Chanel frazę. Ir iš tiesų, moters grožis - jos gyvenimo atspindys. Tad skirkime laiko sau, puoselėkime save ir savo grožį.

Kasdienis grožio miegas - ne prabanga, o būtinybė

Miegas visuomet buvo patikimiausias grožio sąjungininkas ir ne paslaptis, kodėl: miego metu sumažėja odą neigiamai veikiančio streso hormono kortizolio išskyrimas, o melatoninas - natūralus mimikos raukšleles ir senatvines dėmeles mažintis oksidantas - pradeda gamintis maksimaliu pajėgumu. Kolageną gaminančios ląstelės atsinaujina, oda tampa elastingesnė ir stangresnė. Atkreipkite dėmesį, kaip švyti veidas gerai pailsėjus!

Paradoksalu, tačiau su amžiumi miego poreikis mažėja, nors grožio vardan turėtų būti atvirkščiai. Kuo vyresnės esame, tuo lėčiau atsikuria mūsų ląstelės - iki trisdešimtiems metų ląstelių atsinaujinimui pakanka 5-6 valandų miego, perkopus keturiasdešimties metų slenkstį patartina miegoti 8-10 valandų.

Deja, tokią prabangą ne visos galime sau leisti, tad maksimaliai išnaudokime visą grožio miegui skirtą laiką. Kosmetologai pataria nepraleisti vakarinių grožio procedūrų, mat paprastai naktiniam odos lepinimui skirtos priemonės turi daugiau maitinamųjų medžiagų ir veikia efektyviau - padeda spartinti ląstelių regeneraciją ir kovoja su odos senėjimu. Tad prieš miegą nepamirškite pasirūpinti savo oda - naudokite serumą, kuris įsiskverbs į gilesnius odos sluoksnius ir kremą, kuris veiks odą iš išorės, sulaikydamas naudingąsias serumo medžiagas odoje.

Dar vienas svarbus patarimas, ypatingai žiemos metu - patalpų drėkinimas. Nepriklausomai nuo to, kokio tipo yra jūsų oda, drėgmė jai tiesiog gyvybiškai būtina. Net brangiausi kremai nepagelbės, jei oras bus pernelyg sausas. Taigi įsigykite oro drėkintuvą arba, jeigu išlaidauti nenorite, prieš naktį tiesiog apipurkškite užuolaidas vandeniu.

Prisiminkite, kad viena priemonė dešimties stebuklų nepadarys

Šampūnas ir balzamas viename niekuomet neturės geresnio poveikio, nei atskirai perkami du produktai. Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie kremus - kuo daugiau funkcijų priemonė turi atlikti, tuo mažesnis veikliųjų ingredientų kiekis joje yra. Veikliųjų medžiagų įvairovė plati, tačiau koncentracija maža, todėl poveikis silpnesnis. Rūpinantis brandžia oda, geriau rinkitės priemones, skirtas vienai problemai spręsti.

Ar galima dienai naudoti drėkinamąjį kremą, o nakčiai maitinamąjį? Galima, tačiau efektas būtų didesnis, jeigu išlaikytumėte tęstinumą ir naudotumėte tuo pačiu tikslu nukreiptas priemones.

Išmokite tinkamai tepti grožio priemones

Dažnu atveju mes pačios - didžiausios savo odos priešės. Valydamos makiažą skubame ir triname odą visiškai jos netausodamos, o tepdamos kremą neretai pamirštame, kad čia taip pat egzistuoja tam tikros taisyklės, kurių laikymasis padės išlaikyti odos elastingumą.

Kaktos srityje kremą tepkite nuo vidurio link šonų tam, kad priemonė tinkamai pasiskirstytų svarbiausiuose kaktos taškuose. Tuomet užtepkite šiek tiek kremo ant savo viduriniųjų (arba rodomųjų) pirštų ir tepkite kremą nuo nosies šonų link smilkinių švelniais, lygiais judesiais. Nepamirškite ir kaklo, kuriuo rūpintis taip pat būtina, mat būtent kaklas dažnai pirmasis išduoda odos senėjimo požymius. Kaklo šonuose kremą tepkite judesiais iš viršaus į apačią, o kaklo priekyje – iš apačios į viršų.

Apsauga nuo saulės tiek žiemą, tiek vasarą

Apie neigiamą saulės poveikį odai tikriausiai girdėjote ne kartą. Brandžiame amžiuje saugotis kenksmingų UV spindulių itin svarbu, nes metams bėgant oda plonėja ir tampa labiau pažeidžiama. Vasaros metu rinkitės stipresnę - SPF30 arba SPF50 - apsaugą. Atkreipkite dėmesį ir į kasdien naudojamas makiažo priemones - šiais laikais net ir makiažo pagrindai ar lūpų balzamai turi apsauginius filtrus, todėl nereikės papildomai teptis specialiu apsauginiu kremu.

Norint išsaugoti gražią odą, saulės vonių apskritai reikėtų vengti, tačiau jeigu vasaros metu be tobulai rudo įdegio savęs neįsivaizduojate, tuomet šiek tiek pagudraukite: jautrią ir pažeidžiamą veido odą saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių naudodamos kremus su SPF apsauga, o įdegį veidui suteikite specialiais įdegio kremais.

Atgaiva kūnui ir sielai

Nors karštis - ne pats geriausias odos draugas, išbandyti stebuklingąsias pirties galias vis dėlto rekomenduojame, tačiau rinkitės ne pernelyg karštą (50-60 laipsnių) ir drėgną pirtį. Išnaudokite šį malonumą grožio puoselėjimui: po pirties oda bus išsivaliusi, poros atsivėrusios, todėl lengviau sugers visas naudingąsias medžiagas. Būtinai palepinkite odą kauke. Būtų idealu, jeigu pirties procedūras atliktumėte vakare ir iškart galėtumėte ilsėtis. Ryte atrodysite bent keleriais metais jaunesnė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis