Praturtėti trukdančios klaidos – ar jūs jų nedarote?

Kiek pinigų išleidžiate? Ar galite įvardinti tikslią sumą? Jei tokio pobūdžio klausimai priverčia gerai susimąstyti ar pripažinti, kad niekada apie tai nesate pagalvoję, viskas aišku – jums tinka finansų srityje toli nepažengusio asmens apibūdinimas.

Tikėtina, kad kiekvieną dieną rizikuojate savo piniginės turiniu ir savo netolima ateitimi. Tokios nuomonės laikosi kanadiečių verslininkas Kevinas O’Leary, milijonierius, bankininkystės sektoriaus ryklys ir Šiaurės Amerikos televizijos žvaigždė. Remiantis iš lūpų į lūpas perduodama legenda, dar vaikystėje jis kiekvieno gaunamo dolerio dalį atidėdavo. Toks elgesys padėjo jam suformuoti išskirtinį požiūrį į pinigus ir nustatyti tris dažniausiai pasitaikančias žmonių daromas klaidas.


1-oji klaida: kasmėnesinių pajamų nežinojimas


Laikas grįžti prie pačioje teksto pradžioje pateiktų klausimų. Įvardykite sumą, atspindinčią visas jūsų patirtas išlaidas per pastarųjų 30 dienų laikotarpį. „Buvau nuoširdžiai nustebęs, tačiau dauguma žmonių nė nenutuokia, kiek kainuoja jų pačių gyvenimas. Maža to, visiškai nesvarbu, ar žmogus gyvena santuokoje, augina vaikus, ar tupi tėvams ant sprando. – stebėjosi K. O’Leary. – Toks žmogus nuolat atsiduria pavojuje.“ Jo teigimu, kelias finansinės gerovės link prasideda nuo detalaus išlaidų skaičiavimo. Užsirašyti būtina viską: pajamas, įpročius, nenumatytas išlaidas ir t. t. Idealiuoju atveju rekomenduojama detalios kontrolės režimu pagyventi 90 dienų ir, įvertinus stichinės nelaimės apimtis, tinkamai suplanuoti biudžetą. Milijonierius rekomenduoja viską rašyti ant popieriaus ranka, nenaudojant specialių programėlių ar užrašų kompiuteryje. Jei elgsitės būtent taip, sąmoningai ir dėmesingai įvertinsite turimas lėšas.


2-oji klaida: pajamas viršijančios išlaidos


Ar tai įmanoma? „Nežinodami, kiek tiksliai uždirbate ir kiek išleidžiate, pinigus laikote įšaldytus. – aiškino K. O’Leary. – Jei atsakingai paskaičiuotumėte, pastebėtumėte, kad išleidžiate daugiau, nei galite sau leisti.“ Sprendimas tokiu atveju gali būti tik vienas: susiveržti diržą ir pritaikyti finansinę discipliną. Kitaip tariant, teks leisti mažiau ir sutaupyti daugiau. Koreguokite gyvenimo būdą, nes pajamas viršijančios išlaidos dažniausiai pasireiškia kreditinių sąskaitų įsiskolinimų ir visų kitų kreditų pavidalu.


3-oji klaida: pinigus leidžiu, nes noriu, o ne todėl, kad man tai reikalinga


„Visai be reikalo manoma, kad pinigus laidyti į kairę ir į dešinę linkusios būtent moterys. Vadovaujantis principu „noriu“ išlaidauti vienodai linkę abiejų lyčių atstovai. – neabejojo K. O’Leary. – Tai ypač susiję su drabužiais. Dažniausiai žmonės perka drabužius vien todėl, kad jie jiems patinka, nors vėliau 80 proc. atvejų dėvi tuos pačius derinius. Paskaičiuokite, kiek tokių prekių kabo jūsų spintoje. Sprendimas – rinktis itin kokybiškus drabužius, puoselėti ištikimybę konkrečiam stiliui, siekiant be didesnių sunkumų drabužius derinti tarpusavyje, o ne vos tik prireikus skubėti į parduotuves kelnių, batelių ar palaidinės.“


4-oji klaida: pinigų leidimas – tai laimė


„Laikas išmokti emocinių išlaidų kontrolės. Pinigai ir jausmai – toksiškas junginys. Niekada jų nemaišykite.“ – įspėjo K. O’Leary. Daugelis žmonių eina apsipirkti vien todėl, kad tą akimirką pasijaučia gerai, nors tas jausmas ir būna laikinas. Vis dėlto svarbu suvokti, kad ilgalaikėje perspektyvoje sutaupyti pinigai suteiks kur kas daugiau pasitenkinimo nei emociškai išleisti čia ir dabar. Taigi jei kartais kyla nenumaldomas noras išlaidauti, pamėginkite imtis kitokios veiklos, pavyzdžiui, pasivaikščiokite, paskaitykite detektyvą ar pažiūrėkite naują mėgstamo serialo seriją.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis