Užkritusių vokų operacija gali net pagerinti regėjimą

 (22)
Užkritusių, sunkių vokų problema yra pakankamai dažna. Nors su ja dažniausiai susiduriama vyresniame amžiuje, kai kurie žmonės užkritusius akių vokus turi nuo gimimo.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Bendraujant daugiausiai žiūrime į akis. Tačiau akių vokų oda yra pati ploniausia, todėl bėgant metams šioje srityje labiausiai mažėja odos elastingumas, greičiausiai atsiranda raukšlių, vokuose susidaro odos perteklius, po akimis atsiranda „maišeliai“. Dėl susidariusių paakių raukšlių ar užkritusių akių vokų, žmogus gali atrodyti piktas ir pavargęs, nors iš tiesų taip nėra. Maža to, užkritę vokai dengia regėjimo lauką ir todėl trukdo regėjimui.

Apie gyvybiškesnį, žvalesnį žvilgsnį, jaunatviškesnę išvaizdą ir geresnį regėjimą galinčias sugrąžinti operacijas pasakoja Northway medicinos centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Darius Jauniškis.

Ar dažnai susidūriama su užkritusių vokų problema?

Užkritusių, sunkių vokų problema yra pakankamai dažna. Nors su ja dažniausiai susiduriama vyresniame amžiuje, kai kurie žmonės užkritusius akių vokus turi nuo gimimo dėl įgimto voko pakeliamojo raumens vystymosi sutrikimo.

Kokių rezultatų galima tikėtis po operacijos?

Su amžiumi raukšlelių skaičius šioje srityje didėja, atsiranda odos nukritimas. Viršutinio voko odos perteklius užkrenta ant akies, trukdo matymui, vokai atrodo paburkę, žvilgsnis visada lyg pavargęs, apatiniuose vokuose išryškėja odos perteklius, susiformuoja odos „maišeliai“. Vokų plastika tarsi atveria akis, pašalina nepageidaujamus „maišelius“, akys, o kartu ir visas veidas, stipriai ir akivaizdžiai atjaunėja.

Ar užkritę vokai tik estetinė problema ar tai turi įtakos regėjimui?

Tai ne tik estetinė problema. Neretai pacientai kreipiasi ir dėl to, kad užkritę vokai dengia regėjimo lauką ir trukdo regėjimui. Kai kuriems jų dėl užkritusių nuolat tenka kęsti akių uždegimą, sunku vairuoti, dirbti kompiuteriu, akys greičiau pavargsta. Gydytojui okulistui diagnozavus, kad dėl užkritusių vokų yra susiaurėjęs akiplotis, ir tokia operacija pagelbės regėjimui, ją netgi dalinai kompensuoja ligonių kasos.

Žmogus su užkritusiais vokais atrodo nuolat pavargęs, paniuręs, todėl operacinis gydymas leidžia pasiekti labai gerų rezultatų – pacientas atrodo kaip gerai pailsėjęs.

Ar užkritusius vokus pakoreguoti gali tik operacija?

Viršutinių vokų pasmukimui dažniausiai įtakos turi taip vadinami „sunkūs vokai“ – turintys pakankamai daug riebalinio audinio. Metams bėgant, audiniai netenka elastingumo ir susidaro odos klostė. Tokiu atveju perteklinius audinius pašalinti galima tik operacijos metu. Taip pat neretai atliekama ir apatinių vokų plastinė operacija, kuomet patempiama oda ir išlyginami „maišeliai“ po akimis.

Kas dažniausiai kreipiasi dėl vokų korekcijos? Vyrai, moterys?

Dažniausiai dėl vokų korekcijos kreipiasi moterys, tačiau neretai tokia operacija atliekama ir vyrams.

Kokių rezultatų galima tikėtis po operacijos?

Žmogus su užkritusiais vokais atrodo nuolat pavargęs, paniuręs, todėl operacinis gydymas leidžia pasiekti labai gerų rezultatų – pacientas atrodo kaip gerai pailsėjęs. Kartais paniurusią išvaizdą lemia pasmukusi kakta, tuomet yra atliekamas jos pakėlimas. Įvertinus paciento audinius, gali būti daromas minimaliai invazyvus – endoskopinis, arba atviras kaktos pakėlimas.

Kaip atliekama operacija?

Pirmiausia, konsultacijos metu plastikos chirurgas įvertina pakitimus veide, paciento lūkesčius, paaiškina galimus operacijų variantus. Pacientui individualiai parenkama tinkamiausia operacija. Priklausomai nuo pakitimų gali būti operuojami tik viršutiniai, tik apatiniai arba kartu ir viršutiniai, ir apatiniai vokai. Viršutinių vokų plastikos metu yra pašalinamas odos perteklius, nedidelė raumens juostelė, bei riebaliniai maišeliai. Pjūvis yra daromas taip, kad būtų kuo mažiau matomas. Apatinių vokų plastikos metu, pjūvis yra atliekamas palei blakstienų liniją arba per akies junginę. Apie vieną valandą trunkanti operacija dažniausiai atliekama naudojant vietinę nejautrą, todėl pacientai dažniausiai jau tą pačią dieną išleidžiami į namus.

Gydytojui okulistui diagnozavus, kad dėl užkritusių vokų yra susiaurėjęs akiplotis, ir tokia operacija pagelbės regėjimui, ją netgi dalinai kompensuoja ligonių kasos.

Jeigu vokai yra pasmukę dėl užkritusių antakių, atliekamas endoskopinis arba atviras antakių pakėlimas. Ši operacija atliekama bendrinėje nejautroje.

Kiek trunka gijimo periodas?

Audinių gijimas vokų srityje labai geras, todėl pooperaciniai randai nėra matomi. Gijimo periodas trunka apie 2 savaites (atslūgsta tinimas, dingsta mėlynės).

Ar galimos šios operacijos komplikacijos?

Kaip ir kiekviena chirurginė operacija, ši taip pat turi rizikos ir komplikacijų pavojų. Tiesa, komplikacijos (akies junginės uždegimas, hematoma (kraujosrūva), asimetrija) yra labai retos.

Kiek laiko galima džiaugtis operacijos rezultatais?

Operacijos rezultatai priklauso nuo paciento audinių elastingumo – patenkinama išvaizda gali išlikti ir visą gyvenimą. Kartais po 10-20 metų tenka operuoti pakartotinai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie mane

Kuo paprastesnis gyvenimas – tuo didesnė laimė? (4)

Didelis pažangumas ne visada yra laimės pranašas gyvenime, sako mokslininkai. Tai kas tuomet garantuoja laimę ir kelia nuotaiką? Ogi tokie paprasti ir visiems prieinami dalykai kaip saulė. Moksliškai įrodyta, kad pavasarį daugeliui žmonių gyvenimas pradeda atrodyti gražesnis.

Dietologė pataria: kaip atsikratyti svorio negrįžtamai? (25)

Atėjus naujiems metams pirmą darbo knygos puslapį skiriame iššūkiams, kardinaliems pokyčiams, kilniems pažadams. Kone kiekviena moteris svajoja numesti bent keletą kilogramų ir tam pasitelkia pačius įvairiausius būdus – dietas, sportą, preparatus.

9 grėsmės laimingai santuokai, o mes joms neteikiame reikšmės... (7)

Nenumokite ranka į šias grėsmes, geriau išanalizuoti situaciją.

Vanduo su citrina rytais: kuo tai naudinga? (6)

Daugelis žmonių vos atsibudę išgeria puodelį kavos. Tačiau mažai kas žino, kaip naudinga rytais išgerti šilto vandens su citrina.

Joga, kalanetika, pilatesas: kaip išsirinkti sau tinkamiausią užsiėmimą?

Visą dieną praleidus prie kompiuterio biurą paliekame pavargę nuo streso, išalkę, prastos nuotaikos, tačiau fiziškai neišsikrovę. Sportuojant ilsisi protas, gerėja nuotaika, gražėja kūno linijos, tad vakarus vis daugiau žmonių nusprendžia leisti sporto salėje ar grupiniuose užsiėmimuose.

14 įpročių, kurie itin patinka aplinkiniams (2)

Kodėl kai kurie žmonės patinka visiems, nors visiškai nesistengia niekam įtikti? O kitiems, nepaisant didelių pastangų, taip ir nepavyksta pelnyti aplinkinių prielankumo?

Emocinį smurtą patiriame ne tik mokykloje, bet ir darbe: kaip elgtis? (40)

Nuolat girdime, jog patyčios mokyklose plinta nesustabdomais mastais – vaikai darosi vis drąsesni, įžūlesni ir piktybiški bendraamžių atžvilgiu. Po kurio laiko sudėtingame psichologiniame klimate subrendę vaikai užima darbo vietas organizacijose, kartu atsinešdami sudėtingą bendravimo kultūrą.

Perskaitykite – tai padės suprasti, kiek gripas yra pavojingas iš tikrųjų (7)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras skelbia, jog sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Lietuvoje sparčiai didėja. Didelį nerimą visuomenėje pasėjo pirmosios gripo aukos.

Pervargimo požymiai – kada privalome sustoti ir atsigręžti į save (24)

Mūsų mintys nuolat užimtos „degančiais“ terminais, stresą keliančiais susitikimais ir kasdieniu bėgimu. Dirbame iki vėlumos, aukojame savaitgalius ir atostogas, kad pasiektume dar geresnių rezultatų, tačiau visiškai pamirštame save.

Artėjantį širdies smūgį išduoda šie simptomai (60)

Ar žinote, kas yra pagrindinė ankstyvos mirties priežastis šių laikų pasaulyje? Tai širdies smūgis. Įtemptas gyvenimo būdas, įprotis valgyti nesveiką maistą, amžinas neišsimiegojimas… Mes patys labai stipriai prisidedame prie šio negalavimo vystymosi, kuris su kiekvienais metais darosi vis pavojingesnis.