Tai yra du svarbiausi raktai į meilę

 (2)
Nesusipratimai, prasta arba jokios komunikacijos, nesėkmingi bandymai išreikšti norus ir poreikius mažina galimybes išreikšti meilę. Tuo tarpu atsakomybės prisiėmimas dėl šeimyninių ar asmeninių problemų didina pasitikėjimą ir bendrumo jausmą, norą įveikti iššūkius ir taip sėkmingai išreikšti šiltus jausmus, sako mokslininkai.
© Fotolia

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sulaukęs trijų metų žmogus pradeda suprasti, kad jis yra atsakingas už savo veiksmus. Jie tampa suderinti su potencialiu kaltės jausmu ir savarankiškumu, laisva valia pasirinkti, kokius veiksmus nori atlikti. Priklausomai nuo patirties vaikystėje, kaltės jausmas gali tapti sudėtingai sprendžiama emocija, dažnai perauganti į pyktį, gynybą, fizinio skausmo kėlimą ar aplinkinių kaltinimą.

Žmonės skirtingai išgyvena nesėkmes ir klaidas. Vieni gali lengvai su jomis susidoroti, priimdami, pasimokydami ir gyvendami toliau, tuo tarpu kiti gali ilgai jausti kaltės jausmą, būti nusivylę ir mažiau pasitikėti savo jėgomis.

Šeimoje paaugliai jaučia norą rasti savo gebėjimus ir išbandyti galią sukelti skausmą, dėl to jie dažnai dirbtinai kelia konfliktus ir bando artimųjų, pedagogų ar draugų kantrybę. Jiems įdomu, kokias reakcijas gali iššaukti jų padaryti veiksmai. Paaugliai turi pamatyti ir priimti vyresnėlių, tėvų ar pedagogų galią bei suprasti santykių „taisykles“, kurių jie turi laikytis arba gali sulaužyti.

Kalbant apie romantinius santykius, tam, kad poroje vyrautų harmonija, reikalingas vaidmenų pasidalijimas. Tuomet pasidalijama ir reikalavimais, lūkesčiais, nesekmėmis. Kadangi abu žmonės yra atsakingi už komandinio darbo defektus, sumažinamas stresas bei konfliktų galimybė. Abu partneriai yra lygiaverčiai, geriau supranta savo ir kito padarytas klaidas bei drauge gali iš jų pasimokyti.

Kaip išmokti prisiimti atsakomybę?

Nusavinkite savo jausmus. Prisiminkite praėjusią savaitę padarytas klaidas, pagalvokite, ko galėtumėte iš jų pasimokyti ir nebekartoti ateityje, tačiau jokiu būdu savęs nekaltinkite. Pripažinkite, kad jos prisidėjo prie dabartinės situacijos ir vietos, kurioje atsidūrėte.

Supraskite savo motyvaciją. Pagalvokite apie tai, kas gyvenime išprovokuoja jūsų pyktį,smurtą, konfliktus. Atsiminkite, jog pasyvus ir agresyvus elgesys santykiuose yra draudžiamas.

Pripažinkite savo elgesio pasekmes. Kartais pasekmes labai sunku numatyti iš anksto, tad jas sužinome tik įvykus įvykiui, atsitikus nesėkmei ar nepasiteisinus spėlionėms. Tai visiškai normalu. Svarbu, kad dėl pasekmių nekaltintumėte tik susiklosčiusių aplinkybių, o savo veiksmuose įžvelgtumėte sąryšį su nepasisekusiu įvykiu ar netenkinančiu rezultatu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie mane

Kuo paprastesnis gyvenimas – tuo didesnė laimė? (4)

Didelis pažangumas ne visada yra laimės pranašas gyvenime, sako mokslininkai. Tai kas tuomet garantuoja laimę ir kelia nuotaiką? Ogi tokie paprasti ir visiems prieinami dalykai kaip saulė. Moksliškai įrodyta, kad pavasarį daugeliui žmonių gyvenimas pradeda atrodyti gražesnis.

Dietologė pataria: kaip atsikratyti svorio negrįžtamai? (25)

Atėjus naujiems metams pirmą darbo knygos puslapį skiriame iššūkiams, kardinaliems pokyčiams, kilniems pažadams. Kone kiekviena moteris svajoja numesti bent keletą kilogramų ir tam pasitelkia pačius įvairiausius būdus – dietas, sportą, preparatus.

9 grėsmės laimingai santuokai, o mes joms neteikiame reikšmės... (7)

Nenumokite ranka į šias grėsmes, geriau išanalizuoti situaciją.

Vanduo su citrina rytais: kuo tai naudinga? (6)

Daugelis žmonių vos atsibudę išgeria puodelį kavos. Tačiau mažai kas žino, kaip naudinga rytais išgerti šilto vandens su citrina.

Joga, kalanetika, pilatesas: kaip išsirinkti sau tinkamiausią užsiėmimą?

Visą dieną praleidus prie kompiuterio biurą paliekame pavargę nuo streso, išalkę, prastos nuotaikos, tačiau fiziškai neišsikrovę. Sportuojant ilsisi protas, gerėja nuotaika, gražėja kūno linijos, tad vakarus vis daugiau žmonių nusprendžia leisti sporto salėje ar grupiniuose užsiėmimuose.

14 įpročių, kurie itin patinka aplinkiniams (2)

Kodėl kai kurie žmonės patinka visiems, nors visiškai nesistengia niekam įtikti? O kitiems, nepaisant didelių pastangų, taip ir nepavyksta pelnyti aplinkinių prielankumo?

Emocinį smurtą patiriame ne tik mokykloje, bet ir darbe: kaip elgtis? (40)

Nuolat girdime, jog patyčios mokyklose plinta nesustabdomais mastais – vaikai darosi vis drąsesni, įžūlesni ir piktybiški bendraamžių atžvilgiu. Po kurio laiko sudėtingame psichologiniame klimate subrendę vaikai užima darbo vietas organizacijose, kartu atsinešdami sudėtingą bendravimo kultūrą.

Perskaitykite – tai padės suprasti, kiek gripas yra pavojingas iš tikrųjų (7)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras skelbia, jog sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Lietuvoje sparčiai didėja. Didelį nerimą visuomenėje pasėjo pirmosios gripo aukos.

Pervargimo požymiai – kada privalome sustoti ir atsigręžti į save (24)

Mūsų mintys nuolat užimtos „degančiais“ terminais, stresą keliančiais susitikimais ir kasdieniu bėgimu. Dirbame iki vėlumos, aukojame savaitgalius ir atostogas, kad pasiektume dar geresnių rezultatų, tačiau visiškai pamirštame save.

Artėjantį širdies smūgį išduoda šie simptomai (60)

Ar žinote, kas yra pagrindinė ankstyvos mirties priežastis šių laikų pasaulyje? Tai širdies smūgis. Įtemptas gyvenimo būdas, įprotis valgyti nesveiką maistą, amžinas neišsimiegojimas… Mes patys labai stipriai prisidedame prie šio negalavimo vystymosi, kuris su kiekvienais metais darosi vis pavojingesnis.