Kuo paprastesnis gyvenimas – tuo didesnė laimė?

 (4)
Didelis pažangumas ne visada yra laimės pranašas gyvenime, sako mokslininkai. Tai kas tuomet garantuoja laimę ir kelia nuotaiką? Ogi tokie paprasti ir visiems prieinami dalykai kaip saulė. Moksliškai įrodyta, kad pavasarį daugeliui žmonių gyvenimas pradeda atrodyti gražesnis.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Bandydami išmatuoti neapsakomą laimės konstruktą, įvardindami jį kaip „subjektyvios gerovės“ ir „pasitenkinimo gyvenimu“ rodiklį, mokslininkai teigia atradę labai įdomių dalykų.

Turbūt vienas iš labiausiai stebinančių išvadų yra santykis tarp civilizacijos pažangos ir žmonių pasitenkinimo gyvenimu. Ši priklausomybė vadinama „pažangumo paradoksu“. Pasirodo, jog kuo kompleksiškesnė ir pažangesnė civilizacija darosi, tuo mažiau pasitenkinimo joje gyvenantys žmonės patiria. Tai yra, pažanga ne visada atneša laimę.

Kuomet laikas poilsiui ir atsipalaidavimui sumažėjo iki minimumo, o technologijos ir darbo poreikis padidėjo, bendras žmonių pasitenkinimas gyvenimu kardinaliai smuko žemyn. Iš tiesų, nauji stresoriai, keliami technologijų ir didėjančio darbo krūvio, žmonėms sukelia daugiau ir gilesnių psichologinių bei socialinių problemų.

Pristatydama šį tyrimą Šiaurės Ilinojaus universiteto profesorė dr. Suzanne Degges-White ragina žmones atsitraukti nuo technologijų bent savaitgaliais. Neužmiršti pakelti akis į dangų ir popietę praleisti stebint debesis, svajojant ir nukreipiant mintis nuo kasdienių rūpesčių, kurie kelia pastovų stresą organizmui.

Jeigu jūsų viršininkas prieštarauja, kad pertraukėles nuo darbo prie kompiuterio darytumėte kas valandą, mokslininkė siūlo jam priminti tyrimus, kurie teigia, kad laimingi žmonės yra produktyvesni, mažiau išsiblaškę ir pasižymi geresne koncentracija.

Taigi, kuo paprasčiau žiūrėsite į gyvenimą ir kuo mažiau bandysite jį „apkrauti“ išmaniosiomis technologijomis, tuo laimingesni, o tuo pačiu ir produktyvesni, būsite.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie mane

Kuo paprastesnis gyvenimas – tuo didesnė laimė? (4)

Didelis pažangumas ne visada yra laimės pranašas gyvenime, sako mokslininkai. Tai kas tuomet garantuoja laimę ir kelia nuotaiką? Ogi tokie paprasti ir visiems prieinami dalykai kaip saulė. Moksliškai įrodyta, kad pavasarį daugeliui žmonių gyvenimas pradeda atrodyti gražesnis.

Dietologė pataria: kaip atsikratyti svorio negrįžtamai? (25)

Atėjus naujiems metams pirmą darbo knygos puslapį skiriame iššūkiams, kardinaliems pokyčiams, kilniems pažadams. Kone kiekviena moteris svajoja numesti bent keletą kilogramų ir tam pasitelkia pačius įvairiausius būdus – dietas, sportą, preparatus.

9 grėsmės laimingai santuokai, o mes joms neteikiame reikšmės... (7)

Nenumokite ranka į šias grėsmes, geriau išanalizuoti situaciją.

Vanduo su citrina rytais: kuo tai naudinga? (6)

Daugelis žmonių vos atsibudę išgeria puodelį kavos. Tačiau mažai kas žino, kaip naudinga rytais išgerti šilto vandens su citrina.

Joga, kalanetika, pilatesas: kaip išsirinkti sau tinkamiausią užsiėmimą?

Visą dieną praleidus prie kompiuterio biurą paliekame pavargę nuo streso, išalkę, prastos nuotaikos, tačiau fiziškai neišsikrovę. Sportuojant ilsisi protas, gerėja nuotaika, gražėja kūno linijos, tad vakarus vis daugiau žmonių nusprendžia leisti sporto salėje ar grupiniuose užsiėmimuose.

14 įpročių, kurie itin patinka aplinkiniams (2)

Kodėl kai kurie žmonės patinka visiems, nors visiškai nesistengia niekam įtikti? O kitiems, nepaisant didelių pastangų, taip ir nepavyksta pelnyti aplinkinių prielankumo?

Emocinį smurtą patiriame ne tik mokykloje, bet ir darbe: kaip elgtis? (40)

Nuolat girdime, jog patyčios mokyklose plinta nesustabdomais mastais – vaikai darosi vis drąsesni, įžūlesni ir piktybiški bendraamžių atžvilgiu. Po kurio laiko sudėtingame psichologiniame klimate subrendę vaikai užima darbo vietas organizacijose, kartu atsinešdami sudėtingą bendravimo kultūrą.

Perskaitykite – tai padės suprasti, kiek gripas yra pavojingas iš tikrųjų (7)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras skelbia, jog sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Lietuvoje sparčiai didėja. Didelį nerimą visuomenėje pasėjo pirmosios gripo aukos.

Pervargimo požymiai – kada privalome sustoti ir atsigręžti į save (24)

Mūsų mintys nuolat užimtos „degančiais“ terminais, stresą keliančiais susitikimais ir kasdieniu bėgimu. Dirbame iki vėlumos, aukojame savaitgalius ir atostogas, kad pasiektume dar geresnių rezultatų, tačiau visiškai pamirštame save.

Artėjantį širdies smūgį išduoda šie simptomai (60)

Ar žinote, kas yra pagrindinė ankstyvos mirties priežastis šių laikų pasaulyje? Tai širdies smūgis. Įtemptas gyvenimo būdas, įprotis valgyti nesveiką maistą, amžinas neišsimiegojimas… Mes patys labai stipriai prisidedame prie šio negalavimo vystymosi, kuris su kiekvienais metais darosi vis pavojingesnis.