10 dažniausiai daromų klaidų savarankiškai keičiant interjero dizainą

Taupykime laiką, pinigus ir nervus!

Dažnas lietuvis imasi savarankiškai atnaujinti būstą, tačiau interjero dizainas - sritis, kurioje svarbu turėti bent nedidelę patirtį ar žinoti keletą svarbių detalių. Todėl, prieš imdamiesi darbų, sužinokite, kokios dažniausios klaidos, ir darbus planuokite taip, kad netektų graužti nagų.

Klaida nr. 1: dažų pirkimas prieš įsigyjant baldus

Jei nutarėte visiškai pakeisti savo būsto interjerą, neskubėkite pirkti dažų sienoms, kol neapsisprendėte dėl norimų baldų, užuolaidų ir kitų detalių. Stalą, sofą ar kitus baldus lengvai perkeltumėte į kitą patalpos vietą, tačiau dėl dažų - kita istorija. Nudažius sienas juk nesinorėtų darbą atlikti iš naujo...

Shutterstock nuotr.
Klaida nr. 2: apšvietimas

Tamsoje ar esant prastam apšvietimui darbų metu negalite numatyti kaip viskas atrodys juos pabaigus. Todėl patalpos apšvietimą suplanuokite iš anksto, o dar geriau, jog pagrindinius darbus galėtumėte atlikti jau esant pilnai įrengtai apšvietimo sistemai. Interjero dizainas ir apšvietimas - neatsiejami dalykai.

Shutterstock nuotr.
Klaida nr. 3: spalvų pasirinkimas

Rinkdamiesi dažus savo kambarių sienoms įsitikinkite, jog pasirinkote tinkamai. Kai kurios spalvos stipriai veikia žmonių emocinę būklę, dėl to svarbu, jog būtumėte tikri dėl savo pasirinkimo. Jei nutarėte panaudoti keletą spalvų, pasistenkite jas tinkamai suderinti. Dauguma prekybininkų turi specialius spalvų pavyzdžius, kurių pagalba galėsite suderinti spalvas, matydami jas vieną šalia kitos. Venkite skubotų sprendimų.

Shutterstock nuotr.
Klaida nr. 4: patalpos apkrovimas baldais

Patalpos interjero dizainas gali paveikti žmogaus savijautą, todėl naujai įrengdami patalpą, neperkraukite jos nereikalingais baldais ir daiktais. Perpildytas kambarys gali varginti, todėl pasistenkite palikti šiek tiek erdvės. Nesistenkite užpildyti visų tuščių erdvių ar nišų, tegul jūsų kambarys "kvėpuoja". Tokiame kambaryje galėsite geriau atsipalaiduoti.

Shutterstock nuotr.
Klaida nr. 5: pernelyg didelių gabaritų baldai

Pernelyg didelių gabaritų baldai vizualiai apkrauna patalpą ir slegia. Tokiais baldais apstatyta patalpa atrodo maža ir ankšta, todėl atsižvelgiant į patalpos dydį, lubų aukštį, reikėtų rinktis ir konkrečiai patalpai tinkančius baldus.

DELFI / Tomas Vinickas
Klaida nr. 6: akustika

Įsirengdami patalpą, numatykite jos paskirčiai atitinkančias apdailos medžiagas. Jei norite įsirengti miegamąjį, pernelyg gera akustika gali trukdyti jūsų miegą. Na o jei norite įsirengti svetainę, būkite tikri, kad apdailos medžiagos nebus smarkiai pralaidžios garsui. Priešingu atveju galite susilaukti nemalonių komentarų iš kaimynų. Ne kiekvienam patiktų švęsti vakarėlį kartu su jumis nuotoliniu būdu...

Shutterstock nuotr.

Klaida nr. 7: augalai

Vienas paprasčiausių būdų pagražinti patalpą - suteikti jai gyvybės augalų pagalba. Tačiau stebėkite, kad jūsų kuriamas interjeras perkrautais augalais. Iš anksto numatykite jiems vietas, o taip pat pasidomėkite kurie iš jų yra naudingi žmogaus sveikatai, o kurie gali sukelti nemalonių pojūčių, tokių kaip galvos skausmas ar svaigimas.

Shutterstock nuotr.
Klaida nr. 8: skirta nepakankamai laiko interjero dizaino projektavimui

Norint tinkamai apipavidalinti patalpą, reikia laiko interjero dizaino projektavimui. Todėl kurdami aplinką, kurioje praleisite didžiąją dalį savo laiko, neskubėkite. Tai ne lenktynės. Geriau užtrukti ilgiau, nei vėliau taisyti per skubėjimą paliktas klaidas.

Shutterstock nuotr.
Klaida nr. 9: netinkamas paveikslų ir nuotraukų kabinimo aukštis

Kurioje vietoje kabinti nuotraukas ar paveikslus - jūsų reikalas, tačiau būkite atidūs, nekabinkite jų pernelyg aukštai ar žemai. Atraskite aukščio viduriuką, kad tiek jūs, tiek jūsų svečiai jaustumėtės komfortabiliai juos apžiūrinėdami. Nuotraukų/paveikslų aukštis taip pat vizualiai keičia ir sienas, todėl jų kabinimas - atsakingas darbas.

Shutterstock nuotr.
Klaida nr. 10: nenaudojami veidrodžiai

Veidrodžiai kažkodėl nėra vertinami tokioje srityje kaip interjero dizainas. Jie dažniau naudojami profesionalų, o ne mėgėjų. Tačiau apie veidrodžio įsigijimą išties vertėtų pamąstyti. Jis galėtų vizualiai padidinti patalpos erdvę, atspindėdamas suteikti daugiau šviesos, o taip pat tapti viena iš dekoro detalių. Todėl būkite kūrybingi ir išnaudokite visas įmanomas priemones, kad jūsų būstas atrodytų patraukliai, jaukiai ir stilingai.

www.statybaplius.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis