Butas su mansarda, kur po rekonstrukcijos praktiškai neliko sienų

Projektuojant butą su mansarda architektei teko sukurti nestandartinį projektą.

Projektuojant butą su mansarda, įrengtą naujos statybos name viename populiariausių sostinės rajonų, architektei Aušrai Marcinkevičiūtei pavyko pažvelgti į tipinio buto erdvę kitaip ir sukurti nestandartinį projektą. Buto šeimininkas – jaunas ir veiklus vyriškis – pageidavo kūrybiškos ir novatoriškos gyvenamosios erdvės, todėl buvo pritaikyta radikalių, loftams būdingų dizaino elementų, perplanuotos funkcinės zonos, atverta palėpės erdvė.

Projekto autorė – architektė Aušra Marcinkevičiūtė

Pilkšvai žalsva svetainėje įkomponuotos sofos spalva, rusvos užuolaidos, tamsios valgomojo kėdės puikiai įsiliejo į bendrą neutralių atspalvių spalvinę gamą.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Viename populiariausių, greta senamiesčio įsikūrusių sostinės rajonų naujos statybos name įrengtame maždaug 140 m2 mansardiniame bute interjerą projektavusi studijos „Jurta“ architektė Aušra Marcinkevičiūtė darbą pradėjo funkcinių zonų planavimu.

Projektuodama buto funkcines zonas, svetainę ir valgomąjį architektė logiškai įkomponavo šviesiausioje bendrojo kambario dalyje – palei langus.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Norėdama, kad namai būtų patogūs, o funkcinės zonos išdėstytos logiškai, ji pakeitė laiptų vietas – jie buvo perkelti į pirmojo aukšto centrą, ir pirmajame aukšte suprojektavo prieškambarį, svetainę su valgomuoju, virtuvės zoną, nedidelį tualetą bei dar vieną pusiau atvirą kambarį, kuriame įsikuria atvykęs pasisvečiuoti šeimininko sūnus.

Virš šviesaus valgomojo stalo stalviršio nuleistas stilingas šviestuvas su juodu gaubtu harmoningai subalansuoja valgomojo zonos kompoziciją.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Visiškai pakeistas ir antrojo aukšto planas – vietoj kelių, numatytų pagal pirminį planą kambarėlių čia buvo sukurta vientisa erdvė, kurią galima apeiti ratu, ir įrengtos miegamojo, drabužinės, prausimosi bei vonios zonos.

Pirmojo aukšto erdvė padalyta į dvi dalis – didžioji pusė atiteko bendrajam kambariui su virtuve, valgomuoju ir svetaine. Priešais laiptų zoną iki pat lubų suprojektuota knygų lentyna bei iš abiejų jos pusių sumontuotos stiklinės, ornamentais dekoruotos durys, atskiria dabar čia įrengtą erdvų ir šviesų vaiko žaidimų kambarį.

Į patalpos centrą perkelta lengva, lakoniško dizaino laiptų linija tapo pagrindiniu interjero elementu, paįvairinančiu interjero linijas, sujungianti pirmąjį aukštą ir mansardą ir padedanti atskirti funkcines zonas.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Architektė pabrėžė, kad šis kambarys suprojektuotas žvelgiant į ateitį: prireikus čia bus galima pastatyti pertvarą ir iš vieno padaryti du kitokios paskirties kambarius. Dėl šios priežasties iš abiejų erdvės pusių buvo numatytos didelės matinio stiklo durys, kurias architektė sumanė dekoruoti stilizuotu floristiniu raštu. Uždarius duris iš vaiko kambario pro langus sklindanti šviesa išryškina ornamentą ir pagyvina vyriškai santūrų, lakoniško dizaino interjerą.

Virtuvės zonoje sumontuota didelė spinta aklinomis, iki pat lubų nusitęsiančiomis tamsiai rudo kolorito durimis, už kurių paslėpta visa buitis.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Butui dekoruoti architektė rinkosi neutralų koloritą bei geros kokybės, ilgaamžes ir tvirtas apdailos medžiagas: visos sienos dažytos beveik baltu atspalviu, o grindys išklotos balinto uosio grindlentėmis su ryškiu medžio faktūros raštu, sukuriančiu santūriame interjere jaukumo pojūtį.

Interjero stilistinę idėją atspindi urbanistinio dizaino elementas – nerūdijančio plieno virtuvės „sala“, kurioje sumontuota plautuvė bei kaitlentė ir palikta vietos nedideliam darbastaliui.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Pilkšvai rusva svetainėje įkomponuotos sofos spalva, rusvos užuolaidos, tamsios valgomojo kėdės puikiai įsiliejo į bendrą neutralių atspalvių spalvinę gamą.

Projektuodama buto funkcines zonas, svetainę ir valgomąjį architektė logiškai įkomponavo šviesiausioje bendrojo kambario dalyje – palei langus.

Stilizuotais floristiniais ornamentais dekoruotos matinio stiklo plokštumos, skiriančios vaiko kambarį nuo bendrosios erdvės, pagyvina vyriškai santūrų lakoniško dizaino interjerą.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Todėl virtuvei liko centrinė pirmojo aukšto dalis, greta laiptų zonos. Nenorėdama akcentuoti buitinės paskirties zonos, juolab kad virtuvė pirmiausia krinta į akis einant iš prieškambario į svetainę, Aušra čia pritaikė itin lakonišką, urbanistinio dizaino loftams būdingos stilistikos virtuvės projektą.

Prieškambario erdvė atsiskiria nuo viso buto tūrio, todėl architektei savaime norėjosi ją atskirti ir stilistiškai, todėl jai dekoruoti pasirinkta restauruota senovinė spinta bei tradiciniai angliški tapetai.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Palei sieną buvo sumontuota didelė spinta aklinomis, iki pat lubų nusitęsiančiomis tamsiai rudo kolorito durimis: už jų liko paslėpta visa buitis – šaldytuvas, skalbyklė, indai, maisto produktai ir net šluotos bei pašluostės, čia pat sumontuota ir orkaitė bei mikrobangų krosnelė. Tarp spintos ir laiptų buvo įkomponuotas virtuvės baldas – nerūdijančio plieno virtuvės „sala“, kurioje sumontuota plautuvė bei kaitlentė ir palikta vietos nedideliam darbastaliui.

Pertvaros sienoje sumontuota knygų lentyna sukuria žaismingą ir dinamišką įspūdį.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)

Projektuojant mansardą buvo visiškai atsisakyta tradicinių sienų – čia atsivėrė jauki, aukšta erdvė su stogo nuolydžio plokštumomis iš abiejų pusių ir laiptų anga centrinėje dalyje. Šis architektūrinis elementas ir tapo mansardos projekto ašimi – aplink ją buvo išdėliotos visos čia numatytos funkcinės zonos: miegamasis su drabužine ir vonia su praustuvų zona, visas jas galima apeiti ratu.

Netikėtas ir žaismingas dekoras – šeimininko nuopelnas, suteikęs interjerui savasties ir originalumo.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Tiesa, norėdama, kad interjeras būtų ne tik įdomus, bet ir praktiškas, architektė numatė galimybę uždaryti mansardos erdvę, kurioje įrengtas miegamasis, ir taip atskirti jį nuo pirmojo aukšto. Virš laiptų angos buvo suprojektuota stumdomoji plokštė, valdoma nuotolinio valdymo pultu – panorėjus izoliuoti privačiąją šeimininko zoną, tereikia paspausti mygtuką, ir plokštė uždaro įėjimą į mansardą.
Miegamojo zonos akcentas – lakoniško dizaino, stilinga prancūzų gamintojo „Ligne Roset“ lova.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Tiesa, Aušra neslėpė, kad šį neįprastą sumanymą įgyvendinti buvo sudėtinga – teko gerokai pasistengti, kol rado meistrą, sutikusį pagaminti stumdomosios plokštės mechanizmą.

Stoglangiai miegamojo zonoje suteikia ypatingą nuotaiką.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Atviros mansardos erdvėje ypatingą atmosferą padeda kurti abejose patalpos pusėje esančios stogo nuolydžio plokštumos, kur sumontuota po dvi eiles stoglangių. Todėl po stoglangiais buvo kuriamos svarbiausios antrojo aukšto zonos: vienoje pusėje miegamasis, kitoje – vonia.

Loftams būdinga interjero atvirumo koncepcija pritaikyta ir drabužinėje.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Norėdama pabrėžti mansardos erdvės ir šviesos pojūtį, architektė ją taip pat dekoravo beveik baltu atspalviu, puikiai derančiu prie natūralaus medžio grindų.

Mansardoje buvo atsisakyta tradicinių sienų, o atviroje nestandartinių formų erdvėje įrengtas funkcines zonas galima apeiti ratu.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Ryškesni akcentai – palei pusaukštę sienelę laiptų angos sienelę įkomponuota stilinga prancūzų gamintojų tamsaus atspalvio lova, prie jos priderinti lietuvių gamintojų naktiniai staleliai, drabužinės konstrukcijos, praustuvų spintelės, dideli, į sieną atremtas veidrodis vonios zonoje – padėjo išlaikyti šviesių ir tamsių atspalvių balansą ir sukurti santūrią, bet harmoningą mansardos spalvinę kompoziciją.

Po stoglangiais suprojektuota atvira vonios zona, kurios centre įkomponuotas modernaus dizaino, stilingas vonios indas.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Kitoje mansardos pusėje po nuolaidžia stogo šlaito plokštuma su stoglangiais buvo suprojektuota atvira vonios zona, kurios centre įkomponuotas modernaus dizaino, stilingas vonios indas. Šalia architektė numatė vienas ir dušinei bei nedideliam tualetui – norėdama išsaugoti interjero atvirumo koncepciją, Aušra šias zonas paslėpė už matinio stiklo durų, taip neapsunkindama erdvės.

Kad būtų išsaugota interjero atvirumo koncepcija, dušinė ir tualetas paslėpti už matinio stiklo durų, kurios neapsunkina erdvės.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Vonios ir miegamojo zonas logiškai jungia praustuvų zona, įrengta palei laiptų angos sienelę. Išilgai jos buvo sumontuoti du modernūs praustuvai su lakoniškomis spintelėmis, o virš jų, tuščioje erdvėje virš laiptų sienutės, įkomponuotas pakabinamasis veidrodis su viduje įmontuotu apšvietimu.

Praustuvų zona pasirinkta šalia laiptų angos ne atsitiktinai – taip ji tarsi visuomet pakeliui iš miegamojo į vonią ar atvirkščiai.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Šis originalus ir netikėtas sprendimas dar kartą pabrėžė interjero kūrybiškumo ir novatoriškumo idėją, vyraujančią visame interjere.

Virš laiptų įkomponuoti du didžiuliai, debesis primenantys šviestuvai puikiai užpildo laiptų erdvę, bet jos neapsunkina, ir „dalyvauja“ tiek pirmo aukšto, tiek mansardos interjere.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis