Klasikinio interjero ABC

Klasikinis interjero dizaino stilius niekada nesensta ir neišeina iš mados.

Puošniai dekoruoti, gražios faktūros medžio baldai, tapybos darbai, persiškas kilimas, staliniai šviestuvai ir laikrodžiai, masyvūs stalai, vazos, židiniai – pagrindiniai daiktai, be kurių neįsivaizduojamas klasikinis interjeras.

Shutterstock nuotr.
Tobula dermė

Klasikinio stiliaus interjeras remiasi nepriekaištinga tvarka, baldų ir visų interjero detalių derme bei tobulomis proporcijomis. Šio stiliaus interjero dizaino kambaryje nerasite jokių modernių, šiuolaikinio pasaulio detalių. Klasikinis dizainas yra neatsiejamas nuo senųjų tradicijų.

Shutterstock nuotr.
Akcentas

Klasikinio interjero namai turi turėti pagrindinį dėmesio centrą, kaip pavyzdžiui, masyvus stalas, didžiulis židinys ar įspūdingi laiptai.

Shutterstock nuotr.
Spalvos

Dažniausiai klasikiniame interjere vyrauja tamsiai mėlyna, ruda, geltona, žalia bei kitos gamtos spalvos.

Shutterstock nuotr.
Medžiagos ir raštai

Šio stiliaus mylėtojai labiausiai vertina medvilnę, aksomą, kuris dažniausiai yra naudojamas pamušalams ir užuolaidoms, šilką ir damastą. Klasikinio interjero namuose turėtų vyrauti subtilūs raštai, pavyzdžiui, dideli dryžuoti motyvai.

Shutterstock nuotr.
Grindys

Medinės, marmurinės, skalūno ar akmeninės grindys - geriausias pasirinkimas kuriant klasikinio stiliaus namų interjerą. Parketas, marmuro ar akmens plytelės gali būti išdėliotos taip, kad sudarytų geometrinius raštus.

Shutterstock nuotr.
Aksesuarai

Klasikinio interjero namuose apšvietimui dažniausiai naudojami krištoliniai šviestuvai – sietynai bei raštais dekoruoti toršerai. Dekorui neretai naudojami senųjų meistrų tapybos ar grafikos darbai, fajanso ar porceliano indai, iš tolimųjų kraštų atsivežti kilimai.

Shutterstock nuotr.

www.statybajums.lt/temos/interjeras

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis