5 idėjos, kaip žaibiškai mažą kambarį paversti didesniu

Tikriausiai kiekvienas svajoja apie didelius, erdvius namus, kuriuose galėtume jaustis laisvi ir nesuvaržyti.

Tačiau daugelis gyvename daugiabučiuose, kuriuose kambarių plotas ne visada yra toks didelis, kokio norėtume.


Dėl to tikrai nereikia jaustis ribojamiems, nes tinkamai įrengti tokie namai atrodo turintys pakankamai daug vietos ir yra jaukūs. Tad, norint kambariui suteikti daugiau erdvės į viską pažvelkite kūrybiškai ir pasinaudokite šiais praktiškais patarimais, kurie Jums tikrai nekainuos daug pinigų, o rezultatas nustebins.


Pasitelkite spalvasShutterstock nuotr.


Iš tiesų spalvos leidžia sukurti maksimaliai didelio kambario efektą. Dažniausiai manoma, kad sienas būtina dažyti ar tapetuoti šviesiomis spalvomis. Žinoma, jos tikrai kambariui suteikia erdvės pojūtį, tačiau, jei norite, jog erdvė atrodytų didesnė, svarbiausia – visas sienas dažyti ar tapetuoti viena spalva. Taip erdvė bus vientisa, nepadalinta į kelias dalis. Nebūtina visko dažyti balta spalva, juk yra daug kitų įvairių spalvų ir jų atspalvių. Galima net pasirinkti ir šiek tiek tamsesnes spalvas, svarbiausia, kad dažai, baldai ir kitos interjero detalės būtų panašių atspalvių. Mažuose kambariuose ypač patariama vengti šviesių ir tamsių spalvų kontrastų.


Naudokite veidrodžius


Shutterstock nuotr.


Veidrodžiai ne tik puošia namų interjerą, bet ir regimai padidina kambario erdvę. Kuo jie didesni, tuo geresnio efekto galite pasiekti, pavyzdžiui, jeigu veidrodžius įrengiate ant spintos durų, tai tegul jie būna per visą jų ilgį. Norint pasiekti maksimalių rezultatų – veidrodžiams skirkite vietą prieš langus, kad jie atspindėtų dienos skleidžiamą šviesą.


Eksperimentuokite su apšvietimu


Shutterstock nuotr.


Tinkamai parinktas apšvietimas taip gali padėti sukurti didesnės erdvės pojūtį, paryškinti norimus baldus ar kitas interjero detales. Daugelis žmonių daro klaidą, kai mažam kambariui apšviesti pasirenka toršerus. Deja, tai tikrai nėra geriausias sprendimas, nes jų šviesa dažniausiai būna nukeipta į viršų arba apšviečia tik tam tikrą kambario plotą. Taip kambarys atrodo tik dar mažesnis. Be to, jie užima vietą kambaryje, kuri galėtų būti laisva. Norint regimai padidinti patalpos erdvę verta rinktis pakabinamus šviestuvus arba į lubas įmontuojamą apšvietimą, kurie šviesą skleidžia plačiu spinduliu. Taip apšviesite visą kambarį, dėl ko patalpa tikrai atrodys didesnė. Tik renkantis šviestuvą irgi svarbu nepersistengti: mažam kambariui nereikėtų rinktis masyvaus švietimo įtaiso.


Pasirinkite tinkamus baldus


Shutterstock nuotr.


Masyvūs baldai puikiai tinka dideliuose kambariuose, tačiau mažuose jie užima ir taip reikalingą vietą, todėl baldų dydį reikia rinktis atsižvelgiant į namų plotą. Transformuojami kompaktiški baldai tampa vis populiaresni, nes juos galima panaudoti skirtingiems poreikiams. Pavyzdžiui, transformuojamą stalą galime keisti į darbo, valgomąjį ar nedidelį kavos staliuką, kai susirenka draugai. Jeigu kambaryje nedaug vietos, pravartu pasirinkti sofą – lovą arba lovą įmontuoti į specialią spintą, tad dieną kambaryje bus pakankamai daug vietos. Taip pat didesnės erdvės pojūtį suteikia baldai be atramų rankoms: kėdės, krėslai, sofos.


Prasmingai išnaudokite laisvą plotą


Shutterstock nuotr.


Jei kambaryje yra tam tikra laisva vieta prie sienos, čia galite įrengti atviras lentynas. Jos ne tik padės sutaupyti vietos, bet ir suteiks galimybę palaikyti tvarką kambaryje. Įrengus tokias lentynas, galima atsisakyti naktinių spintelių prie lovos.


Shutterstock nuotr.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis