Vitulskiai kūrė namus, tinkamus ir vyturiui, ir pelėdai

„Visur gerai, bet namuose geriausia” – ne tik teisinga liaudies patarlė, bet ir moksliškai pagrįsta teorija. Kuriant namų interjerą intuityviai pasirenkame tai, kas mums patinka ir nuteikia teigiamai, tad namuose jaučiamės laimingesni.

- 81 m. Nina: neįtikėtini receptai, kaip išlikti jaunai visą gyvenimą
- Senstu ir gražėju. Ką patarią dietologė toms, kam per 40
- V. Pauliukaitis: pagalvojau logiškai - jei dirbsiu šį darbą, kokie užaugs mano vaikai?
- Sveikų ir žvilgančių plaukų paslaptis – natūralios plaukų kaukės
- Ką valgo J. Lopez, kad jai pavyksta išlaikyti tobulą figūrą

Savo būstą įsivaizdavę erdvų ir šviesų, kuriuose būtų daug langų, Merūnas ir Erika Vitulskiai atskleidžia, jog naujuose namuose Vilniuje viziją pavyko įgyvendinti su kaupu.

Kūrė praktišką ir šviesų interjerą

Remiantis įvairiais moksliniais tyrimais, namai, kuriuose yra daugiau šviesos, kuria teigiamą atmosferą, mat saulės šviesa skatina laimės hormono išsiskyrimą. Ne be reikalo tokių namų ne vienerius metus ieškojo ir Merūnas su Erika.

Prieš įsirengiant butą, sutuoktiniai jau tvirtai žinojo, kad rinksis skandinaviško stiliaus interjerą. Jį kūrė abu, todėl jame atsispindi ne vieno, o dviejų žmonių indėlis. „Mūsų namuose vyrauja balta spalva ir medis. Stengėmės juos kurti praktiškus, įliejome kampuotų detalių, palikom šviesius baldus ir daug medienos, kas suteikia būstui jaukumo”, – apie savo privačią erdvę pasakoja dainininkas Merūnas.

M. Vitulskio albumo nuotr.

Sutuoktiniai namus kūrė taip, jog juose visada galėtų pasijusti tarsi ramybės oazėje, tačiau kaip ir kiekvienos naujai iškeptos šeimos namuose, atsiradus mažyliui, pasikeičia buitis ir įpročiai.

„Mūsų tvirtovėje langai pakankamai dideli, nes pageidavom daug šviesos”, – pasakoja Merūnas Vitulskis.

Skirtingi poreikiai ir vyturiui, ir pelėdai

Renkantis vieną svarbiausių interjero akcentų – langų uždengimus, svarbu atsižvelgti į būsto šeimininkų gyvenimo ritmą. Merūnas atvirauja, kad dėl skirtingos veiklos, užsiėmimų, mažylio ritmo, namus teko pritaikyti tiek vyturiui, tiek pelėdai. „Mūsų lizdelyje gyvename tryse: vienas vyturys, kitas - pelėda, o trečio dar gerai neišanalizavome. Man po darbų ar koncertų norisi ilgiau pamiegoti”, – sako Merūnas.

Pasak specialistų, pelėdoms ar žmonėms, kurių gyvenimo ritmas gerokai skiriasi nuo įprastinių darbo valandų, patariama rinktis roletus, kurie visiškai nepraleidžia saulės šviesos. „Žmonėms ypač svarbi miego kokybė, tad tvieskiant saulei net ir pietų pusėje roletai gali aklinai užtamsinti patalpą. Tai aktualu įrengiant vaikų kambarį, kai mažametis dar miega pietų miegą”, – pataria „Domus Lumina” rinkodaros vadovė Jurgita Kievišaitė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis