Kaip panaikinti blogus kvapus namuose

Jei namuose, šaldytuve ar indaplovėje kvapas ne koks, reklama siūlo įvairiausių kvapiklių: kvapnių žvakių, lazdelių, purškiamų, pakabinamu... Tačiau blogą kvapą visai paprasta panaikinti ir nebrangiomis naminėmis priemonėmis.

Į sandariai uždaromą stiklainį sluoksniuokite lelijų, rožių ar kitų, gardžiai kvepiančių gėlių žiedlapius ir smulkią druską. (Druskos sluoksnio pakaks itin plono.) Įpilkite 3 šaukštelius degtinės ir uždarykite. Palaikykite bent valandą uždarytą ir atidarykite. Namuose pasklis gėlių kvapas.

Jei šaldytuve atsirado blogas kvapas, išvalykite jį su vandens ir acto tirpalu. Taip pat galite įdėti mažoje lėkštutėje įpiltos kavos ar porą juodos duonos riekelių – jos sugers kvapus.

Nemalonus kvapas iš virtuvės kriauklės išnyks, jei kartą per savaitę ją praplausite sodos tirpalu (2 šaukštai sodos litrui vandens).

Tabako kvapą kambariuose panaikinsite, jei atversite langus ir skirtingose vietose padėsite 2-3 sudrėkintus frotinius rankšluosčius.

Prakaitu atsiduodančių batų vidų išvalykite vatos gumulėliu, sudrėkintu kalio permanganato tirpalu ir gerai išdžiovinkite.

Jei spintos kvapas pridusęs, įdėkite dubenėlį su garstyčių grūdeliais. Jei norite, kad spinta kvepėtų, ant medžiagos skiautės užlašinkite kelis lašus mėgiamo eterinio aliejaus (svarbu, kad eterinis aliejus nesiliestų prie drabužių).

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis