7 klaidos, kurių reikia vengti įsirengiant virtuvę

Įsirenginėjant virtuvę visi siekiame tobulumo, todėl privalu žinoti kokių klaidų vertėtų vengti, o kokiais patarimais vertėtų pasinaudoti, kad susikurtumėte nuostabią, jaukią ir, be abejo, funkcionalią virtuvę.

Klaidos, kurių kartoti neverta

* Nepatogus judėjimas tarp šaldytuvo, plautuvės bei viryklės (taip vadinamojo trikampio). Apie šias tris vietas sukasi visas virtuvės veiksmas, todėl planuojant visą išdėstymą, turėkite omeny, jog šioje zonoje jums turės būti lengva ir patogu judėti.

* Nupirkta buitinė technika nežinant dydžių. Ji ne tik gali netilpti į jūsų virtuvę, bet tam tikrai technikai (pavyzdžiui, šaldytuvams) būtina šiek tiek laisvos erdvės, tinkamam jų funkcionavimui, dėl ko vėliau, gali netilpti jūsų baldai.

Shutterstock nuotr.

* Paliktos neišnaudotos erdvės. Net jeigu virtuvė ir nėra maža, to daryti nevertėtų, kadangi su laiku daiktų tik daugėja. Todėl tikslus planavimas ir žvilgsnis į ateitį yra būtinas kuriant baldų – spintelių, lentynų, stalčių – dizainą bei jų atsidarymo sistemas ir daiktų talpinimo galimybes. Tai ypač aktualu mažų virtuvių savininkams, kurie neišnaudoja savo virtuvių aukščio ir nepadaro sieninių spintelių iki lubų, dėka kurių atsiranda papildomos vietos daiktams.

* Neapšviesta darbo zona. Tai ne tik nepatogu, kadangi pagrindinės šviesos neužtenka apšviesti darbo zonas, bet ir nesaugu dirbant su įvairiais įrankiais. Todėl lempos po spintelėmis yra būtinos.

* Tamsios, ryškios spalvos mažose erdvėse. Taip erdvė dar labiau susitraukia, todėl atkreipkite dėmesį į šviesesnes spalvas, vizualiai didinančias erdvę. Ryškias spalvas palikite didelėms erdvėms, tačiau ir ten naudokite jas saikingai.

Shutterstock nuotr.

* Ventiliacijos nebuvimas. Tuomet ne tik po virtuvę, bet ir visus namus sklis įvairūs, nemalonūs kvapai, o virtuvėje kaupsis drėgmė, galinti sukelti kitų nemalonumų. Gera ir kokybiška ventiliacijos sistema virtuvėje tiesiog būtina.

* Senosios virtuvės daiktai naujojoje. Taip, jie mieli ir malonūs, tačiau naujajame interjere jie gali visiškai netikti ir nederėti bei gadinti naujosios virtuvės išvaizdą.

Patarimai, į kuriuos verta atsižvelgti

* Įsirengdami baldus, pagalvokite apie galimybę turėti daugiau stalčių, nei lentynų. Tai yra kur kas patogiau, nes pasiekti daiktus iš stalčiaus galo yra žymiai lengviau nei iš lentynos.

Shutterstock nuotr.

* Skirkite daug dėmesio stalviršių išdėstymui, kadangi jų turi būti kiek įmanoma daugiau. Tai ne tik darbo vieta, bet dažnai ir daiktų laikymo vieta, todėl esant vietai ir galimybėms įsirenkite salelę.

* Virtuvės sienelė, Tai investicija į ateitį, kadangi plytelėmis, stiklu ar kita lengvai valoma medžiaga dengtos sienelės, nereikės atnaujinti po kiekvieno aptaškymo maistu, garų poveikio ar dar ko nors.

Shutterstock nuotr.

* Nesivaikykite per daug madų. Tai, kas nauja dažnai labai pagelbsti virtuvėje, tačiau per daug vaikytis madų dizaino ar spalvų srityje neverta, nes mados keičiasi, tad geriau ieškoti aukso vidurio tarp to, kas madoje ir to, ko jums išties reikia.

* Pasitelkite į pagalbą profesionalus. Jie išmano savo sritis, todėl gebės jums pasiūlyti ne tik naujoves ir grožį, bet ir patogumą, funkcionalumą, neaukojant vienų savybių dėl kitų.
Išankstinis elektros lizdų išdėstymas. Kur jie bus suplanuoti reikia iš anksto, nes paskui bus per vėlu. Tad planuodami baldų išdėstymą, kartu nuspręskite, kur ir kokie prietaisai stovės, kur bus darbo zonos ir ten įsirenkite elektros lizdus.

Užsakymo nr.: PT_68762556

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis