10 valymo priemonių iš jūsų virtuvės bei vaistinėlės

Apsidairykite – nustebsite, kiek valymo priemonių turite savo virtuvėje.

Balta duona

Balta duona padės nuvalyti dulkes nuo paveikslų. Duonos riekele švelniai perbraukite per paveikslo paviršių ir nuvalysite visus nešvarumus.

Kečupas

Kečupas gražins blizgesį variniams ir žalvariniams virtuvės reikmenims. Užtepkite šiek tiek kečupo ant medžiagos gabalėlio ir įtrinkite juo puodus ir keptuves. Jau po kelių minučių šie virtuvės rakandai ir vėl turėtų spindėti. Praskalaukite juos šiltu vandeniu ir nusausinkite rankšluosčiu.

Avižiniai dribsniai

Avižiniais dribsniais nušveisite itin nešvarias rankas. Sumaišykite juos su vandeniu ir gautoje košelėje pamirkykite rankas, paskui jas gerai nuskalaukite.

Ryžiai

Ryžiai padės išvalyti vazos ar plono kakliuko butelio vidų. Tris ketvirtadalius norimo išvalyti indo pripildykite vandeniu bei įdėkite valgomą šaukštą nevirtų ryžių. Uždenkite ranka indo viršų ir smarkiai pakratykite. Paskui gerai išskalaukite.

Arbata

Arbata išvalysite aprūdijusius sodo priežiūros įrankius. Pasiruoškite kelis puodelius stiprios juodos arbatos. Jai atšalus, supilkite viską į kibirą. Sudėkite norimus išvalyti įrankius į kibirą ir palikite kelioms valandoms. Ištraukę kiekvieną įrankį atskirai nušluostykite medžiagos skiautele. Būtinai dėvėkite gumines pirštines, antraip arbata nudažys jūsų rankas.

Glicerinas

Glicerinas padės pašalinti sudžiūvusį vašką nuo žvakių. Nuskuskite vaško kiek tik galima daugiau, tada sudrėkinkite vatos gabaliuką glicerinu ir patrinkite, kol nuvalysite.

Limonadas

Limonadu išblizginsite nusidėvėjusią nerūdijančio plieno kriauklę. Šiame gėrime sudrėkintu medžiagos gabalėliu nutrinkite kriauklę ir nusausinkite ją kita švaraus audinio skiautele.

Vandenilio peroksidas

Vandenilio peroksidas puikiai tiks norint išvalyti kompiuterio klaviatūrą. Peroksidu suvilgykite vatos gumulėlį - pasieksite ir sunkiausiai pasiekiamas klaviatūros vietas.

Kukurūzų miltai

Kukurūzų miltai gali būti naudojami valyti kilimams, išteptiems tepalais ar riebalais. Užpilkite miltų ant purvinų vietų, palikite 15-30 min. ir išsiurbkite.

Spiritas

Spiritu išvalysite žymeklio paliktas dėmes ant medinių grindų ar stalviršių. Sudrėkinkite vatos gabalėlį spiritu ir nuvalykite.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis