Kurdami namus labiausiai norėjome, kad būtų balta ir daug medžio

Praėjusią vasarą iš Londono į Lietuvą gyventi grįžusi mados komunikacijos specialistė Kristė Stankevičiūtė atvertė baltą lapą. Iš tikrųjų baltą!

Kristė su draugu Vincu Čygu gyvena sostinėje, merginos senelių 50 m2 ploto dviejų kambarių bute.

„Namas statytas 1972-aisiais. Šiame bute užaugo mano mama, kurį laiką gyvenome visa šeima. Paskui devynerius metus praleidau senamiestyje, o tada trejiems metams išvykau studijuoti į Londoną“, – pasakoja septynerius metus gyvuojančio mados tinklaraščio „Feed Your Fashion Animal“ autorė, mados iliustratorė.

Palinkėjome sau, kad gyvenimas čia būtų tarsi pro rožinius akinius.

Mergina kiek nerimavo, ar sentimentai ir prisiminimai netrukdys gyventi vaikystės namuose, tad nusprendė juos iš esmės pakeisti ir jųdviejų su Vincu istoriją rašyti baltame lape.

Žurnalas "Moteris" (A. Stanevičienės nuotr.)

Šviesu ir daug medžio

Dėl būsto atnaujinimo porai nekilo jokių ginčų. Dvejojo tik dėl grindų: perdažyti ne visai lygias senąsias ar rinktis naujas – šviesaus medžio. Nusprendė griebtis baltų dažų. Dėl baltų sienų jau buvo apsisprendę anksčiau.

Žurnalas "Moteris" (A. Stanevičienės nuotr.)

„Kurdami namus labiausiai norėjome, kad būtų balta ir daug medžio, – pasakoja K. Stankevičiūtė. – Baltumas daugeliui siejasi su ligonine, nejaukumu, o man – priešingai. Kadangi daug piešiu ir fotografuoju, man labai svarbi šviesa. Ji ir detalės kuria jaukumą.“

Man jaukumo etalonas – visiškai baltas kambarys medinėmis grindimis.

Balta praplečia, pašviesina erdvę, išryškina tai, kas svarbiausia. Kristė džiaugiasi, kad tėtis, pamatęs suremontuotus namus, pagyrė, sakė – atrodo gyvenami, labai jaukūs, šiuolaikiški, o 18 m2 svetainė ir 16 m2 miegamasis – gerokai erdvesni, nei yra iš tikrųjų.

Žurnalas "Moteris" (A. Stanevičienės nuotr.)

Į Lietuvą grįžusi pora remonto griebėsi baigiantis rugsėjui, o lapkritį jau šventė įkurtuves. Plušo po darbo ir savaitgaliais. „Kai įsikėlėme, buvo tik lova. Daiktai ir interjero detalės atsirado pamažu“, – sako šeimininkai. Kristė mėgsta kaitalioti daiktų vietą, tad tikėtina, kad interjeras keisis ne kartą.

Žurnalas "Moteris" (A. Stanevičienės nuotr.)

Didmiestis ir gamta

„Kai interjere daug medžio, atrodo, tarsi į namus būtum atsinešęs gamtos, – sako tinklaraštininkė. – Mediena suteikia jaukumo. Svajojame kada nors perdaryti virtuvę – norime, kad joje irgi būtų daug medžio. Man jaukumo etalonas – visiškai baltas kambarys medinėmis grindimis.“ Poros namai ir jaukūs, ir modernūs.

Žurnalas "Moteris" (A. Stanevičienės nuotr.)

„Man reikia ir miesto“, – sako K. Stankevičiūtė. Kristės ir Vinco butas yra netoli centro, taigi vieta ideali – ir žalia, ramu, ir patogu susisiekti. Maždaug penkiolika minučių pėsčiomis, ir jau gali mėgautis senamiesčio šurmuliu.

Jaukumą kuria šviesa ir detalės.

Interjerą pora kūrė remdamasi XX amžiaus vidurio modernaus paprastumo koncepcija (angl. mid-century modern). Vienas jos pavyzdžių poros namuose – svetainėje akį traukiantis didžiulis stiklinis stalas su beržų rąstų kojomis. Greta – iš šio medžio šakų ir matinio balto stalviršio Vinco sumeistrautas darbo stalas. Anksčiau Kristė mėgdavo su nešiojamuoju kompiuteriu susirangyti lovoje, dabar kūrybinių minčių realizuoti skuba prie šio jaukaus staliuko. Šiems baldams darnią draugiją sudaro sendaikčiai ir daiktai iš parduotuvės „Ikea“.

Žurnalas "Moteris" (A. Stanevičienės nuotr.)

„Daug mums nereikia. Sąmoningai iš Londono parsivežėme tik kelias mielas smulkmenas“, – apie poros polinkį neapsikrauti niekučiais prasitaria Kristė.

Žurnalas "Moteris" (A. Stanevičienės nuotr.)

Pro rožinius akinius

Kristei ir Vincui brangiausia tai, kas neįkainojama. Tarkim, miegamąjį puošianti merginos kurta abstrakcija. „Tai pirmasis mūsų paveikslas šiuose namuose. Palinkėjome sau, kad gyvenimas čia būtų tarsi pro rožinius akinius“, – sako Kristė šypsodamasi.

Žurnalas "Moteris" (A. Stanevičienės nuotr.)

Toks ir yra. Porai ypač patinka savaitgalio rytais grožėtis pro langą matomu fantastišku gamtos vaizdu. Kartais Kristė tik atsikėlusi užsimeta striukę ir eina pasivaikščioti po greta esantį mišką.

Žurnalas "Moteris" (A. Stanevičienės nuotr.)

„Pagyvenę Londone supratome, kad mums labai trūksta gamtos. Kai grįžome, atsigavome. Kol kas niekur iš čia nenorime važiuoti“, – džiaugiasi mergina.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis