Kaip apsaugoti jūsų mobilųjį telefoną ir prailginti jo gyvenimą? Pataria specialistas

Sunku rasti žmogų, kuris neturėtų mobiliojo telefono. Jais naudojasi tiek vaikai, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Ir tai nieko nestebina, nes jie patogūs, modernūs, o išmanieji telefonai gali pasiūlyti naujų galimybių.

Naujausi tyrimai rodo, kad vis daugiau vartotojų ieško informacijos apie produktus, naršo internetą ar net įsigyja prekes savo išmaniaisiais telefonais. Panašu, kad šios tendencijos po truputį įsitvirtina ir Lietuvoje, o ateityje užims dar stipresnes pozicijas.

Tačiau statistika taip pat įspėja, kad net 40 proc. žmonių sudaužo arba praranda mobiliuosius įrenginius. Tad ar tikrai žinote, kaip apsaugoti juos, klausia pratęstų garantijų ir pirkinių draudimo ekspertai.

Išmaniajam telefonui būtina apsauga

Dažniausiai išmanieji telefonai krenta taip, kad sudūžta jų ekranas, kurio keitimas gali kainuoti beveik tiek pat, kiek naujas įrenginys. „Warranty Expert“ atstovas Robertas Undro pataria: „Jei dar neturite savo išmaniajam telefonui skirto specialaus dėkliuko ir plėvelės ekranui, tikrai rekomenduoju įsigyti. Tai ne tik apsaugos jūsų telefoną nuo dūžių, jam netikėtai išslydus iš rankų, bet ir neleis kauptis įvairioms dulkėms ir nešvarumams įrenginyje“. Pasak eksperto, dulkės ir nešvarumai yra tikri išmaniųjų telefonų priešai. Taip pat valgant nereikėtų laikyti įrenginių šalia, nes maisto trupiniai gali patekti į vidų ir sutrikdyti telefono veiklą.

„Kadangi išmaniuosius telefonus naudojame gana intensyviai, juos patariame laikas nuo laiko valyti švaria, tam skirta servetėle“, - moko R. Undro.

Griežtas NE vandeniui

Statistika rodo, kad 18-30 amžiaus vyrai, lyginant su kitais naudotojais, dažniau netyčia aplieja mobilųjį telefoną skysčiais. Tai viena iš dažniausiai pasitaikančių žalų, po kurios seka sudaužytų telefonų ekranai. „Išmaniuosius telefonus reikėtų saugoti nuo vandens. Pastebime, kad tai viena dažniausiai patiriamų žalų, todėl nesineškite telefono arti vandens, nesvarbu tai tvenkinys ar virtuvės kriauklė. Susiduriame ir su tuo, jog žmonės mėgsta klausytis muzikos prausdamiesi duše, tačiau telefono nepatariame neštis į vonios kambarį, nes garai gali sukelti tokias pačias pasekmes kaip ir apliejimas skysčiais. Beje, nesinaudokite telefonu ir lyjant“, - konsultuoja „Warranty Expert“ specialistas.

Telefoną reikia „perkrauti“

„Pasinaudoję nešiojamuoju ar stacionariu kompiuteriu, jį išjungiame, tad kodėl taip nesielgiame su išmaniaisiais telefonais? - klausia ekspertas. – Juk telefonai yra tarsi kompiuteriai, todėl juos laikas nuo laiko būtina perkrauti. Tai pagerins jūsų įrenginio veikimą ir apsaugos nuo netikėtų programinių gedimų“. Specialistas taip pat pataria valyti telefono atmintį, kuri labai greitai prisipildo. Reikėtų nepamiršti ištrinti nereikalingų nuotraukų, filmukų bei nenaudojamų programėlių. Toks vietos „atlaisvinimas“ pagerins ir pagreitins jūsų telefono darbą.

„Noriu pridurti, kad visi įvardyti būdai išmaniųjų telefonų priežiūrai, turėtų būti taikomi ir planšetiniams kompiuteriams“, - primena R. Undro.

Ko negarantuoja gamintojas?

Vadovaujantis šiais patarimais galima prailginti savo išmaniojo telefono veikimą ir apsaugoti jį nuo gedimų, tačiau technika turi savybę gesti, todėl reikėtų pasirūpinti ir papildomomis priemonėmis.

„Įsigyjant išmanųjį telefoną verta pasirūpinti jo draudimu“, - pataria R. Undro. Jūsų telefonas bus suremontuotas ar pakeistas nauju net ir įvykus gamintojo garantijoje nenumatytiems įvykiams: sudužus, pažeidus vandeniu, ugnimi ar policijos patvirtintos vagystės atveju. Be to, jūs galite pratęsti telefono gamintojo nustatytą garantijos laiką – pratęsti garantiją Gamintojas nemokamai pakeis sugedusį aparatą arba jį sutaisys dviejų metų laikotarpiu, tačiau įsigiję pratęstą garantiją tą laikotarpį galite prailginti papildomai iki 3 metų. Šios priemonės padės sutaupyti tiek pinigų, tiek ir jūsų brangaus laiko.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis