Lietuvių kūrėjai pristatė naujausius dizaino sprendimus

Tradiciškai prasidėjus pavasariui, Lietuvoje vyko jau 12-as dizaino festivalis – „Dizaino savaitė“.

Jo metu didelio dėmesio susilaukė lietuviško dizaino salos „Design Lithuania“ pristatymas, kuris vyko interjero ir baldų prekybos centre „Domus galerija“. Publikai buvo pristatyti nacionalinių ir tarptautinių apdovanojimų pelnę lietuvių kūrėjų dizaino darbai – baldai, šviestuvai, kilimai, interjero aksesuarai ir kt., kurie lankytojų dėmesį prikaustė savo skoningu vizualumu bei funkcionalumu.

Organizatorių nuotr.

Lietuviško dizaino salos pristatyme dalyvavo ir eksponuojamų objektų dizaineriai, kurie supažindino su savo darbų kūrimo istorijomis, įvardino jų įkvėpimo šaltinius. Simonas Tarvydas iš
šviestuvų ir daiktų namams kūrybinės studijos „Indi“ pristatė „Kabo“ ir „Kuosa“ šviestuvus bei laikrodį „Tiksi“.

Organizatorių nuotr.

Lankytojams savo darbus pristatė ir modernaus dizaino baldus bei kitus namų interjero elementus kurianti „Emko“, renginio metu pasakota apie „Naive“ stalą, kėdes ir žurnalinius staliukus. Šiuo metu „Emko“ savo produkciją parduoda ne tik Europos bet ir JAV bei Azijos rinkose.

Lankytojų dėmesio sulaukė vienetinių minkštų baldų namams studija „Sedes Regia“, kurios atstovai pristatė suoliuką „Pooch“, lengvinantį kasdienius veiksmus, buitį. Pasak kūrėjų, toks sprendimas ne tik suteikia galimybę prisėsti, kai norima užsirišti batus, tai taip pat gali būti vieta lietpalčiui ar chalatui, o kartu ir užkandžių staliukas ar netgi pagalbininkas norint tiesiog pailsinti kojas.

Organizatorių nuotr.

Lietuviško dizaino salos pristatyme dalyvavo ir dizaino namai „Namuos“, kurių pagrindinės skelbiamos produkcijos vertybės: funkcionalumas, kokybė ir paprastumas. Dizaino namų atstovai demonstravo veidrodį „Bala“ ir sienų kabliukus „Elnias“. Su veidrodžių įvairove lankytojus supažindino ir kasdienius daiktus tobulinanti dizaino studija „March“, pristačiusi magnetinį veidrodį ir pikniko staltiesę.

Organizatorių nuotr.

Renginyje neliko nepastebėti ir namų tekstilės atstovai „Ecolinum“, kurie kuria ne tik aprangą bet ir kilimus. Dizaino saloje eksponuojamas jų kurtas kilimas pavadinimu „Korys“. Renginio metu taip pat buvo pristatomos ir grafikos subtilybės, apie kurias pasakojo profesionali grafikė, grafikos dizainerė – Milena Grigaitienė, demonstravusi smulkiais elementais puoštas pagalvėles ir padėkliukus.

Organizatorių nuotr.

Lankytojus taip pat nustebino ir prekės ženklo „Šiaurė“ atstovai, kurie savo kūrybą pristatė kaip sankirtą tarp racionalumo ir rankų meistriškumo. Pristatymo metu buvo leidžiama pirmą kartą pažvelgti į naujausias sukurtas vazas ir puodelius. Netikėtais meniniais sprendimais nustebino ir tekstilės bei dizaino meno studija „Indigo“. Tai kūrėjų Elzės Sakalinskaitės ir Militos Balčaitytės duetas, pristatęs tekstilinius krepšius, pagalvėles bei sėdmaišius.

Ekspoziciją „Domus galerijoje“ bus galima aplankyti iki š. m. gegužės 10 d.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis