Adomas Mickevičius Vilniuje braidys po gėlių pievą

Bernardinų vienuolio pašventintoje žemėje buvo pasodinta gėlių pieva, kuri žiedais džiugins praeivius nuo pavasario iki pat rudens.

Mažiausiai dešimtmetį naujoji pieva žaliuos Vilniuje prie Adomo Mickevičiaus paminklo, stūksančio šalia šv.Onos ir Bernardinų bažnyčios esančiame skvere.

„Tik bendrystėje gali nuveikti didžiuosius darbus“, - įsitikinusi kraštovaizdžio specialistė, sodininkė ir didžiausio Lietuvos mados festivalio „Mados infekcija“ prodiuserė Renata Mikailionytė. Pasiraitojusi rankoves Renata su kolegėmis sodino per 200 augalų.

Organizatorių nuotr.

Idėja atnaujinti Adomo Mickevičiaus skvero gėlyną kilo žinomai Lietuvos kraštovaizdžio dizainerei Astai Grabauskienei. „Vakarų Europoje ir pasaulyje įsigali tendencija miesto erdvėse puoselėti ilgaamžius, tvarius, daugiamečių žolinių augalų želdynus. Daugiamečiai augalai natūraliai įsilieja į aplinką, tausoja gamtą ir išteklius – pasodinti toje pačioje vietoje jie auga daug metų, o ir priežiūra gerokai paprastesnė, įsišakniję jie gali augti beveik nelaistomi“, - sako viena iš projekto autorių.

Antroji – pasaulyje žinoma, Olandijoje dirbanti amerikietė Carrie Preston. Praėjusiais metais JAV Profesionalių kraštovaizdžio dizainerių asociacijos (APLD) ji buvo išrinkta metų dizainere. Prieš dvejus metus Aplinkos dizaino konferencijoje susitikusios, lietuvė ir olandė aptarė idėją papuošti daugiametėmis gėlėmis Adomo Mickevičiaus skverą Vilniuje. Per keletą valandų kraštovaizdžio dizainerės suplanavo, kokius augalus būtų galima sodinti, vėliau planas buvo derinamas laiškais.

Organizatorių nuotr.

„Siekėme įspūdžio, kad žymaus romantizmo poeto Adomo Mickevičiaus skulptūra atrodytų tarsi įsibridusi į gėlių pievą, - sako gėlyno kūrėja Asta Grabauskienė. – Rausvi, alyviniai, rūdžių spalvos, padūmavę gėlių atspalviai, paryškinti tamsiai raudonos, oranžinės spalvos potėpiais, papildys šv.Onos bažnyčios bei Bernardinų vienuolyno ansamblio fasadų spalvas, o varpiniai augalai padės sukurti pievos vaizdą, prigesinti ryškesnes spalvas“.

Augalus sodinti ir prižiūrėti ėmėsi į kraštovaizdžio dizainą ir sodininkystę pasinėrusi buvusi manekenė Renata Mikailionytė. Ji įsitikinusi, kad tinkamoje vietoje susirinkusi tinkama kompanija yra pajėgi nuversti kalnus. „Jau keletą metų padedu Astai įgyvendinti jos projektus. Mes kartu važinėjame po parodas, sekame naujienas ir suprantame, kaip svarbu yra išgirsti vienam kitą. Kai šalia Bernardinų genėjome senuosius kadagius, matėme, kiek daug turistų sutraukia Adomo Mickevičiaus skveras“.

Organizatorių nuotr.

Gėlyno atnaujinimo idėjai Vilniaus miesto savivaldybė, o taip pat miesto žaliosiomis erdvėmis besirūpinanti įmonė „Mano aplinka“ entuziastingai pritarė. Sumanymą palaikė ir subtilų grožį, elegantišką paprastumą bei natūralumo estetiką deklaruojantis grožio produktų prekės ženklas „Biocell“.

„Daug metų draugaujame, „Biocell“ Vilniui dovanoja želdinius, kurie netrukus virs margaspalviais žiedais. Tai labai gražus ir sektinas mecenatystės pavyzdys“, - įsitikinusi Renata Mikailionytė.

Organizatorių nuotr.

Gėlyne bus pasodinta augalų už 2 tūkstančius eurų. Jo iniciatorių Astos Grabauskienės, Renatos Mikailionytės, Evelinos Zarembaitės-Pastarnokienės, Lidijos Sakalauskienės, Žanos Damauskienės, Jurgitos Nalivaikos triūsas - irgi dovana miestui.

„Pasaulyje žydi ne tik pelargonijos ir našlaitės, - šypsosi Renata Mikailionytė. – Anksčiau mūsų močiutės darželiuose irgi augindavo tik daugiametes gėles, kurios nereikalauja priežiūros, plečiasi. Praeis ketveri metai ir gėlėmis iš šio skvero galėsime dalintis su kitais miesto gėlynais“.

Organizatorių nuotr.

Renata įsitikinusi, kad kiekviena žalioji miesto zona praeiviams yra itin vertinga – nuramina skubantį, susierzinusį miesto žmogų. „Būtų nuostabu, jei mūsų darbas įkvėptų ir kitus puošti Vilnių, - sako Renata. – Grįžę iš svetimų šalių mes dalijamės, ką gražaus jose pamatėme, bet juk ir mūsų miestas – nuostabus, tereikia šiek tiek dėl jo pasistengti“.

Organizatorių nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis