1994 metais D. Antanaitis kartu su bendraminčiais įstojo į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją – tuo metu dar gana jauną, tačiau greitai autoritetą įgijusią instituciją. Baigęs studijas, jis tarnavo Lietuvos kariuomenėje, dalyvavo misijose Irake ir Afganistane. Tačiau po šešiolikos metų tarnybos pasirinko naują kryptį ir nėrė į verslo sūkurį. Tiesa, nuo karybos temų jis nenutolo – tai tapo vienu iš jo verslo elementų.
„Studijos Lietuvos karo akademijoje buvo įdomios ir linksmos, nors ir nebuvau pats geriausias kariūnas. Tarkime, tuomet besimokant mums per metus tekdavo iššauti vos po tris šovinius. Juos gavus reikėdavo raportuoti: „Trys šoviniai gauti ir apžiūrėti.“ Žinoma, su dabartinėmis šaudymo normomis, negalima net palyginti. Dabar situacija kardinaliai pasikeitusi.
Tuometėms kuprinėms, tokiems brezentiniams maišams su diržu, mes taip pat turėjome specifinius pavadinimus“, – su šypsena prisimena D. Antanaitis.
Pasak atsargos majoro, būtent Lietuvos karo akademija jam padėjo suvokti svarbiausias gyvenimo ir karjeros pamokas: sprendimų priėmimą, atsakomybę, pasitikėjimą savimi. Dabartinėje jo veikloje karinė patirtis ir įgūdžiai itin praverčia.
„Priimi sprendimą – pats jį ir įgyvendini. Nėra kur slėptis, nėra kam permesti kaltės. Tai labai išgrynina charakterį“, – pastebi D. Antanaitis.
Kalbėdamas apie gyvenimą, tarnybą Lietuvos kariuomenėje, D. Antanaitis pabrėžė būtinybę išlaikyti pusiausvyrą ir balansą: „Jei negali rimtumo vertinti ar juo mėgautis – mažai kas išeis. Bet jei tik mėgaujiesi, nieko rimto nedarai – irgi blogai. Reikia balanso. Po sunkios dienos svarbu atsipalaiduoti, pasijuokti. Net ir griežtoje karinėje aplinkoje juokas užima svarbią vietą. Pavyzdžiui, sunki šarvuota technika – rimtas, pavojingas dalykas. Bet kiek smagumo su ja važiuoti: ji burzgia, kelia daug dulkių, o tada dar pradedi šaudyti. Tai yra smagu, bet tuo pačiu – rimta“.
Kreipdamasis į jaunimą – abiturientus ir vyresniųjų klasių mokinius – D. Antanaitis turi aiškią žinutę:
„Neklausykite kitų – tai Jūsų gyvenimas. Nežinote, ką veikti toliau? Įstokite į Lietuvos kariuomenę. Devyni mėnesiai – puikus laikas apsispręsti. Ir atminkit – gyvenimą visada galima keisti. Ir į gerą, ir į blogą.“
Jo istorija liudija: tarnyba kariuomenėje ir mokslai karo akademijoje yra tvirta platforma, nuo kurios galima startuoti įvairiomis kryptimis.
„Tai nėra prisirišimas visam gyvenimui. Tu pamatai, kaip veikia sistema, ką galima tobulinti. Ir jei supranti, kad tai – ne tau, visada gali ieškoti kito kelio“, – sako D. Antanaitis, jau penkiolika metų sėkmingai vystantis savo verslą.
Visa informacija apie stojimą į LKA: https://www.lka.lt/kaip-istoti/.