Ž. Grigaitis pasimatavo juvelyro kėdę

Nuolat po pasaulį keliaujantis ir šiuolaikiniu menu besidomintis verslo konsultantas Žilvinas Grigaitis sako, kad svarbiausia gyvenime yra nuolat tobulėti ir, jei tik yra galimybė, nuolat mokytis naujų dalykų. Šįsyk žinomas vyras mokėsi juvelyrikos paslapčių.

Ž. Grigaitis sako, kad vis dažniau susimąsto apie naują veiklą, tokią, kurioje galėtų maksimaliai atskleisti savo patirtį, talentus ir panaudoti per gyvenimą įgytas žinias. Tačiau jam svarbiausia, kad visa tai teiktų prasmės. Visai neseniai, dalyvaudamas kasmetinėje Dubajuje vykstančioje šiuolaikinėje meno mugėje „Art Dubai“, žinomas vyras turėjo galimybę susipažinti su išskirtine istorine „Piaget“ laikrodžių ir papuošalų kolekcija ir rimtai pasigilinti į jų gamybos paslaptis. „Aišku, tikrųjų paslapčių niekas neatskleidė, bet kūrybinis procesas, į kurį buvau įtrauktas, vadinamasis „vorkšopas“, man tikrai paliko didžiulį įspūdį. Niekada negalvojau, kad gali būti taip sunku į laikrodžio korpusą įsukti mažą varžtelį. O kai savo rankomis tą varžtelį įsuki į laikrodį, kuris kainuoja daugiu nei 100 000 eurų, jausmas nenusakomas.“ Šiuolaikinio meno parodų visame pasaulyje nepraleidžiantis vyras pasakojo, kad pristatymo metu žėrėjo pačių įvairiausių dydžių ir spalvų deimantai, rubinai, smaragdai, safyrai ir kiti brangakmeniai, kurių vertė iš viso siekė daugiau nei 1,2 mln. eurų.


Ž. Grigaitis neslepia, kad aukštosios juvelyrikos kūriniai jam paliko didžiulį įspūdį, o ypač jį pavergė vintažas. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę pamatyti išskirtines kolekcijos dalis, ypač mane sužavėjo vintažinė jo dalis. Kuri buvo atvežta tam, kad žiūrovai pajaustų ir suprastų istorijos tėkmę.“


Ž. Grigaitis sako, jog tik dabar suprato, kiek kantrybės ir pastangų reikia, kad gimtų tokie juvelyrikos šedevrai, koks preciziškas turi būti kruopštumas, koks kūrybiškumas. „Visi įrankiai yra labai preciziški, tarsi iš kokios operacinės, – maži, aštrūs ir tik su specialiu didinamuoju stiklu galima su jais dirbti. Laikant tuos įrankius rankoje – tarsi sustoja laikas – viskas vyksta labai lėtai ir tiksliai. Vadovaujantis „Piaget“ laikrodininkas paaiškino laikrodžio vidaus sistemą ir parodė, kaip reikia įsukti varžtelius. Prisipažinsiu, per 30 min. reikėjo įsukti penkis varžtelius, o man pavyko įsukti tik tris. Tai – iš tiesų labai preciziškas darbas. O kalbant apie deimantus, viskas dar sudėtingiau, nes reikėjo išmokti, kaip įsodinti deimantą į skalę su specialiu pincetu, pačiam parinkti spalvas pagal laikrodyje išdėstytą deimantų koloritą arba sukurti savo spalvos gamą. Turėjau tikrai nepaprastą patirtį, kurią labai vertinu. Ir mano galvoje dabar sukasi nauji projektai, naujos idėjos ir segių eskizai. Jau rezgu mintį, kaip visą šią patirtį panaudosiu. Galiu tik pažadėti, kad tai tikrai bus VAU!“



Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis