JAV viceprezidentui J. D. Vance'ui pareiškus, kad krikščionys turėtų mylėti pirmiausia savo šeimą, o tik paskui pasaulį, jis nedelsdamas davė teologinį atkirtį socialiniame tinkle X.
„J. D. Vance'as klysta: Jėzus neprašo mūsų vertinti savo meilės kitiems“, – skelbia R. Prevosto paskyroje pasidalyta antraštė ir nuoroda į „National Catholic Reporter“ straipsnį, kuriame ginčijamasi su 2019 m. į katalikybę atsivertusiu itin uoliu krikščioniu J. D. Vance'u. Šis tuomet dar kardinolo R. Prevosto įrašas sulaukė dešimčių tūkstančių patiktukų ir daugybės kandžių komentarų. Ketvirtadienį Vatikanas patvirtino, kad tai tikra Čikagoje gimusio R. Prevosto paskyra.
JAV prezidentas ir viceprezidentas, pasveikinę jį su išrinkimu, neužsiminė apie ankstesnius naujojo popiežiaus pasisakymus. J. D. Vance'as, trumpai susitikęs su Pranciškumi Velykų sekmadienį likus kelioms valandoms iki pontifiko mirties, tepasakė: „Telaimina jį Dievas!“. „Esu tikras, kad milijonai Amerikos katalikų ir kitų krikščionių melsis už jo sėkmingą darbą vadovaujant Bažnyčiai“, – parašė jis socialiniame tinkle X.
D. Trumpas, visai neseniai paskelbęs dirbtinio intelekto sukurtą savo atvaizdą su popiežiaus drabužiais, sakė, kad pirmojo popiežiaus iš Jungtinių Amerikos Valstijų išrinkimas yra „didelė garbė mūsų šaliai“.
Popiežius Benediktas buvo pirmasis, 2012 m. pradėjęs naudotis tviteriu su nuoroda @Pontifex, tačiau popiežius Leonas XIV neabejotinai bus pirmasis Šv. Petro įpėdinis su dideliu bagažu socialinėje žiniasklaidoje. Per 14 metų, kai susikūrė paskyrą socialiniame tinkle X, anksčiau vadintame „Twitter“, jis paskelbė daugiau nei 400 įrašų, pareiškė nuomonę įvairiomis aktualiomis temomis, tokiomis kaip rasizmas, dvasininkų vykdoma seksualinė prievarta, mirties bausmė, COVID-19, George'o Floydo nužudymas ir Rusijos invazija į Ukrainą.
Turbūt nenuostabu, kad imigracijos tema ypač artima amerikiečio, dešimtmečius gyvenusio Peru ir tapusio šios šalies piliečiu, širdžiai. Naujasis popiežius sustiprino D. Trumpo imigracijos politikos kritiką, pakartotinai paskelbęs socialiniame tinkle 2017 m. straipsnį, kuriame draudimas priimti pabėgėlius vadinamas „tamsiąja JAV istorijos valanda“ ir „amerikietiškų vertybių“ atsisakymu.
2020 m., praėjus kelioms dienoms, kai uždusintas mirė policininko prie žemės prispaustas afroamerikietis G. Floydas, jis paragino kolegas dvasininkus netylėti. „Turime išgirsti daugiau iš Bažnyčios lyderių, pasmerkti rasizmą ir siekti teisingumo“, – paskelbė jis.
R. Prevostas taip pat reikalavo, kad Bažnyčia imtųsi daugiau veiksmų prieš dvasininkus, seksualiai išnaudojusius vaikus. „Jei tapote kunigo seksualinės prievartos auka, praneškite apie tai“, – šį mėnesį sakė jis Peru laikraščiui „La Republica“. „Mes atmetame dangstymus ir slaptumą; tai daro daug žalos. Turime padėti žmonėms, kurie nukentėjo dėl neteisėtų veiksmų“, – kalbėjo būsimasis popiežius.
2014 m. jis pasisakė dar vienu ginčytinu klausimu, parašęs, kad atėjo laikas atsisakyti mirties bausmės, ir daugelį metų tai kartojo viešai, duodamas interviu ir per mišias. „Mes visada turime būti už gyvybę“, – kartą sakė jis susirinkusiems Peru žurnalistams sklandžia ispanų kalba su neryškiu akcentu.
Paskutinė prieš išrinkimą popiežiumi R. Prevosto veikla tinkle X buvo pakartotinai paskelbtas kito vartotojo komentaras, kritikuojantis D. Trumpo administracijos klaidą deportuojant migrantą į Salvadorą. Įraše kalbama apie „kančias“ ir klausiama: „Ar jūsų sąžinė rami?“.
Pokštauti jis taip pat nebijo, kartą paskelbė įrašą, kuriame sakoma, kad dauguma žmonių yra protingi, tik simptomai nepasireiškia.
Per pandemiją jo įrašų socialiniuose tinkluose padaugėjo, kaip ir daugelio žmonių tuo laikotarpiu. Netrukus pamatysime, ar tokį bendravimą jis tęs ir iš Apaštalų rūmų.