Aldona augo penkių vaikų, ir buvo jauniausia, šeimoje. Baigė aukštesniąją muzikos mokyklą, solinio dainavimo klasę. Aštuonis metus dirbo valstybiniame ansamblyje Lietuva, tris metus Klaipėdos muzikiniame teatre. Sutikus meilę susilaukė sūnaus Karolio, kuris, pasak Aldonos, atstojo širdies angelą. Gyvenimas su muzika tekėjo jos namuose, tačiau sunki psichikos liga vis tyliai sėlino.
2021 metais Macikų socialinės globos namai tapo nauju Aldonos būstu. Puikiai prisitaikius prie naujos gyvenamos aplinkos, Aldona tapo globos namų bendruomenės šerdimi. Moteris iniciatyviai skaito religines knygas kitiems gyventojams, kurie nemoka skaityti. Gieda giesmes, noriai dalyvauja užimtumo grupėje ,,Linksmuoliai“, kurioje atsiskleidžia Aldonos ne tik muzikos, bet ir meniniai gabumai.
Aš džiaugiuosi, kad mano namuose skamba muzika. Taip aš galiu išreikšti savo jausmus, atsipalaiduoti. Užplūdus prisiminimams – tam tikros giesmės, melodijos ar dainos mane nukelia į jaunystės metus, kur gyveno tikėjimas, viltis ir laimė. Mano gyvenimas globos namuose yra besąlygiškai prasmingas, nes jaučiu, kad šalia gyvenantiems žmonėms aš galiu suteikti savo muzikos džiaugsmą. Tačiau svarbiausia, kad kiekvienas rastų prasmę maldoje, teigia Aldona. Tikėjime, pasak gyventojos, galima apmąstyti savo prasmingą dieną, nusiraminti, rasti reikiamus atsakymus, nes tai ryšys su aukštesniąja jėga, Dievu. Malda yra tarsi tiltas tarp kasdienybės ir vidinio pasaulio, ir jeigu jauti jos svarbą, tai gali padėti rūpintis savimi, auginti dvasinę stiprybę bei giliau pažinti savo jausmus. Macikų socialinės globos namai yra mano namai, kuriuose jaučiuosi saugiai ir jaukiai, esu mylima darbuotojų, mane supa rūpestinga aplinka, dienos tampa lengvesnės bei šviesesnės.
Dirbant socialinį darbą matau, kaip keičiasi visuomenės požiūris į globos namų gyventojus, keičiasi ir pačių gyventojų šioje įstaigoje gyvenimo kokybė. Dabar jau nebe naujiena, kad globos namuose taikomi įvairūs socialinio darbo metodai laisvalaikio bei užimtumo organizavimo procese. Gyventojui, gyvenančiam globos namuose, labai svarbu turėti tinkamą laisvalaikio ar užimtumo veiklą. Būtent per norimą veiklą įgyjami socialinio funkcionavimo, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai. Laisvalaikio ar užimtumo veikla taip pat yra būdas pažinti save, tai skatina savęs vertinimą, įskaitant teigiamą savęs suvokimą. Manau, jog labai svarbu, kad gyventojai veiklą pasirinktų patys, nes tik tada ji būna produktyvesnė ir naudingesnė, teikia didesnį pasitenkinimą. Taigi užimtumo ar laisvalaikio organizavimo kriterijai svarbiausi būtų: veiklą organizuoti ir skatinti pagal kiekvieno gyventojo norus, poreikius ir interesus; atsižvelgti į gyventojų amžių ir kitus išskirtinius veiksnius; padėti pasirinkti veiklą, skatinančią fizinį ir psichosocialinį žmogaus vystymąsi; veikti lanksčiai ir suteikti maksimalias galimybes gyventojams jose dalyvauti.
Darbas su asmenimis, turinčiais psichikos negalią, yra sudėtingas, tačiau jaučiu džiaugsmą galėdama matyti šių žmonių tobulėjimą. Esu dėkinga kiekvienam už pasitikėjimą manimi, nors kartais įkvėpimo semiuosi ir iš savo kolegų, socialinių darbuotojų. Laikausi pagrindinės socialinio darbo idėjos – ginti žmogų kaip individualybę ir vertybę, puoselėti jo teisę į apsisprendimą ir savirealizavimą.