2024 m. „Eurovizija“: Ar galima tikėtis kokių nors siurprizų? (Kroatija aiški nugalėtoja)

Artėjant 2024 m. „Eurovizijos“ dainų konkursui Malmėje (Švedija), su šiuo renginiu susijęs šurmulys ir jaudulys vis didėja. „Eurovizija“, garsėjanti spindinčiu reginiu ir netikėtais posūkiais, tebėra garsus tarptautinių muzikos konkursų pasaulio simbolis.

Šiais metais konkurse dalyvaus daugybė stiprių pretendentų ir žavių pasirodymų, todėl jis gali pasiūlyti daugybę prognozių ir galimų staigmenų. Šių metų talento ir reginio derinyje jau ėmė sklandyti šnabždesiai apie lazybos eurovizija, nes entuziastai ir lažybų tarpininkai spėlioja, kas laimės pagrindinį prizą.


Kroatija: Netikėta lyderė


Tarp labiausiai aptarinėjamų kūrinių yra Kroatijos „Rim Tim Tagi Dim“, kurį atlieka grupė su intriguojančiu pavadinimu Baby Lasagna. Šiemet Kroatija pasirinko ne tradicinį stilių, o eklektišką žanrų mišinį, kuris netikėtai sužavėjo ir žiūrovus, ir kritikus. Atsižvelgdami į unikalų dainos patrauklumą ir charizmatišką Baby Lasagna pasirodymą scenoje, daugelis Kroatijos atstovus laiko aiškiais šių metų konkurso nugalėtojais. Šis netikėtas pakilimas ne tik padidino susidomėjimą jų pasirodymu, bet ir paveikė eurovizinių lažybų koeficientus, todėl Kroatija tapo karšta entuziastų tema.


Šveicarijos populiarumo šuolis


Nedaug atsilieka Šveicarija, kurios kūrinį „The Code“ atlieka grupė Nemo. Daina pasižymi elektroninių ritmų ir galingo vokalo mišiniu, pataikančiu į plačią auditoriją. Šveicarija istoriškai garsėjo santūriais, tačiau solidžiais pasirodymais „Eurovizijoje“, o šiemet ji, atrodo, dar labiau sustiprino savo žaidimą. Šurmulys aplink „The Code“ verčia manyti, kad Šveicarija gali prasibrauti į aukščiausias vietas ir galbūt net potencialiai pavyti Kroatiją.


Italija kelia bangas


Italijos atstovės Angelinos Mango kūrinys „La noia“ taip pat kelia bangas. Neseniai laimėjusi Sanremo muzikos festivalį 2024 m., Mango į konkursą įnešė šviežios energijos. Jos dainoje tradiciniai itališki muzikos elementai derinami su šiuolaikinės popmuzikos įtaka, todėl ji yra ir nostalgiškas, ir šiuolaikiškas hitas. Italijai „Eurovizijoje“ dažnai gerai sekasi dėl stipraus muzikinio paveldo ir galingų jos atstovų pasirodymų. Šiais metais „La noia“ gali būti tinkamas žavesio ir patrauklumo derinys, kad užsitikrintų pirmąją vietą.


Nyderlandai: Stiprus varžovas


Nyderlandai siunčia Joostą Kleiną su daina „Europapa“, kuri jau sulaukė didelio dėmesio. Nyderlandų transliuotojo AVROTROS atrinkta daina yra ir moderni, ir nostalgiška, todėl puikiai tinka daugeliui „Eurovizijos“ gerbėjų. Nyderlandai nuolat yra stiprūs konkurentai, ir šie metai, atrodo, nebus išimtis.


Ukraina: Geri šansai


Ukraina pristato dueto „Alyona Alyona“ ir Jerry Heil pasirodymą „Teresa & Maria“. Ukraina, žinoma dėl savo stiprių pasirodymų „Eurovizijoje“, gali vėl potencialiai pavergti žiūrovų širdis savo unikaliu tradicinių ir šiuolaikinių garsų deriniu. Nacionaliniame finale „Vidbir 2024“ pasirinko Ukrainos dvasią įkūnijančią dainą, kurios gali pakakti pergalei iškovoti.


Prancūzija: Su „Mon amour“


Prancūzija pateikė dainą „Mon amour“, kurią atliko pripažintas Slimane'as, kuris yra ir vienas iš dainos autorių. Šiame įraše emocionali lyrika derinama su stipriu, melodingu kabliuku, kuris apibūdina geriausią prancūzų muzikos eleganciją. Prancūzijos strategija iš vidaus atrinkti dainas, kuriose pabrėžiamas meninis vientisumas ir gilus emocinis ryšys, dažnai išskiria jos kūrinius, ir tikimasi, kad „Mon amour“ laikysis šios tradicijos, todėl ji yra galinga pretendentė.


Graikija: Netikėtas varžovas


Šiais metais Graikija gali tapti netikėtu tvirtu laimėtoju su Marinos Satti atliekama daina „Zari“. Šioje dainoje tradiciniai graikų muzikos motyvai susilieja su šiuolaikiniais garsais, sukurdami kultūriškai turtingą ir modernų pasirodymą. Graikijos strategija sutelkti dėmesį į stiprius, etniniais motyvais paremtus pasirodymus jau anksčiau buvo veiksminga, o „Zari“ gali tęsti šią tendenciją ir dar kartą atkreipti dėmesį į Graikiją.


Belgija: Verta stebėti


Valonijos transliuotojo RTBF atrinkta Belgijos daina „Before the Party's Over“ buvo įvertinta už lyrinį gilumą ir dinamišką kompoziciją. Belgija dažnai laikoma viena iš silpnesnių „Eurovizijos“ dalyvių, tačiau jos kūriniai istoriškai buvo novatoriški ir paveikūs, todėl ją verta stebėti.


Protingas ir stiprus Izraelio įėjimas


Izraelis, kurio niekada negalima nuvertinti, į kovą žengia su Edeno Golano kūriniu „Hurricane“. Tikimasi, kad E. Golan pasirodymas, atrinktas per bendrą šou „HaKokhav HaBa“, bus galingas. Dainos atrankos procesas, kuriame dalyvavo kelios suinteresuotosios šalys, tokios kaip IPBC/Kan ir Keshet, užtikrino, kad daina atspindėtų Izraelio muzikos įvairovę ir būtų sukurta taip, kad pat patiktų tarptautinei auditorijai.


Lietuva irgi turi šansą


Lietuva siūlo šviežią Silvestro Belto su jo daina „Luktelk“, išrinkta per nacionalinį Eurovizija.LT finalą. Ši daina įkūnija Lietuvos dvasią ir demonstruoja Eurovizijos idealą – kultūros išraišką per muziką. Belto, palyginti naujo, bet labai charizmatiško atlikėjo, pasirinkimas gali daugelį nustebinti stipriu pasirodymu Malmėje.


Jungtinė Karalystė: Stiprus sugrįžimas


Jungtinė Karalystė pasirinko gerai žinomą britų pop scenos veikėją Olly Alexanderį atstovauti jai su daina „Dizzy“. Jungtinė Karalystė jau seniai siekia susigrąžinti buvusią „Eurovizijos“ šlovę, o turėdama tokį aukšto lygio atlikėją kaip Alexanderis, šiemet gali reikšmingai sugrįžti. Jo įrodyta patirtis ir gerbėjų ratas gali lemti stiprų pasirodymą Malmėje.


Energingas Austrijos kūrinys


Austrijos atstovės Kaleen kūrinys „We Will Rave“ suteikia sudėčiai energingą nuotaiką. Tikėtina, kad ši aukšto tempo daina sukels žiūrovus ant kojų ir gali susilaukti nemažai palaikymo tarp jaunatviškų „Eurovizijos“ žiūrovų, kuriems patinka dinamiški kūriniai.


Airija planuoja laimėti su unikaliu kūriniu


Airija, kurios išskirtinį kūrinį „Doomsday Blue“ atliko Bambie Thug, šių metų sąrašui suteikia unikalų skonį. Alternatyvaus roko ir elektroninės muzikos mišinys išskiria dainą iš tradicinių „Eurovizijos“ kūrinių, todėl ji gali tikrai pretenduoti į aukščiausią vietą.


Unikalus Suomijos pasirodymas


Galiausiai Suomija nori padaryti stiprų įspūdį su „Windows95man“ atliekamu kūriniu „No Rules!“, kuriame gyvai dainuoja Henri Piispanen. Ši daina gali būti viena iš netradicinių šių metų konkurso dainų, kurioje susipina elektroniniai ritmai ir gyvo atlikimo elementai, kurie gali patikti arba nepatikti žiūrovams ir vertintojams.


Galimas poveikis „Eurovizijos“ lažyboms


Atsižvelgiant į šiuos netikėtumus, „Eurovizijos“ lažybų rinkose pastebimas didelis aktyvumas. Entuziastai ir lažybų tarpininkai atidžiai stebi repeticijas ir viešąją nuomonę, kad nustatytų, kuri šalis gali iškovoti netikėtą pergalę. Lažybos dėl „Eurovizijos“ dažnai atspindi ne tik numanomą dalyvių muzikinę kokybę, bet ir politines bei kultūrines tendencijas, kurios gali turėti įtakos galutiniams balsams. Šiais metais, esant tokiems stipriems pretendentams, lažybų sistema yra ypač dinamiška.


Dėl kokių priežasčių „Eurovizija“ yra nenuspėjama?


„Eurovizijos“ balsavimo sistema - visuomenės ir žiuri balsų derinys – užtikrina, kad rezultatai niekada nėra iškalti akmenyje. Žiuri balsuojant daugiausia dėmesio skiriama muzikinėms ir meninėms pasirodymų savybėms, o visuomenės balsus lemia daugiau veiksnių, įskaitant geopolitines nuotaikas ir diasporos įtaką. Ši dviguba balsavimo sistema dažnai lemia netikėtus poslinkius per galutinį balsavimą, todėl ir dalyviai, ir žiūrovai lieka nežinioje.


Išvada


2024 m. „Eurovizija“ žada būti jaudinantis konkursas, kupinas netikėtų posūkių ir įelektrinančių pasirodymų. Renginys taps muzikinio meistriškumo ir teatrališko spektaklio mūšio lauku. Prasidėjus paskutiniam skaičiavimui, visų akys bus nukreiptos į Malmę, kad pamatytų, kuri šalis pasipriešins ir iškovos „Eurovizijos“ trofėjų, dar kartą primindama mums apie nenuspėjamą šio mėgstamo tarptautinio šou pobūdį.



Užsakymo nr.: PT_87377

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis