Daugiau nei 300 kg sveriantis Tomas: „Didžiausia mano baimė nueiti miegoti ir neatsikelti“

„Didžiausia mano baimė? Nueiti miegoti ir neatsikelti arba, kad turės su kranu iškelti“, – jau šį pirmadienio vakarą LNK gyvenimo būdo laidai „Nuo... Iki...“ prisipažins 31-erių kaunietis Tomas Maročka.

Ar galite įsivaizduoti, kaip atrodytų jūsų gyvenimas, jei su savimi visą laiką turėtumėte nešiotis daugiau nei ketvirtį tonos sveriantį... akmenų maišą? Tomui jo kūnas jau senokai tapo savotišku kalėjimu. Dviejų metrų vyras sveria daugiau nei 300 kilogramų, jam sunku užsirišti batus, apie maudynes vonioje jis tegali pasvajoti, vargas net atsikelti nuo sofos, o nužingsniavus vos kelias dešimtis metrų tenka stabtelėti ir pailsėti.


„Nuo... Iki...“ laidos rengėjai Tomą kalbino likus vos kelioms dienoms iki specialios procedūros. Jos metu Tomui padėti sutikusioje klinikoje „New Man“ pilvo chirurgas, profesorius Antanas Mickevičius Tomo skrandyje patalpino ir išpūtė specialų balioną. Balionas turėjo padėti jaunam vyrui greičiau pajusti sotumą suvalgant mažesnes porcijas. Tomui numetus iki dešimties procentų savo svorio jis bus operuojamas, skrandis mažinamas chirurginiu būdu.



Daugiau nei 300 kg sveriantis Tomas: „Didžiausia mano baimė nueiti miegoti ir neatsikelti“
Daugiau nei 300 kg sveriantis Tomas: „Didžiausia mano baimė nueiti miegoti ir neatsikelti“
Organizatorių archyvas



Vienas gydytojo prašymų prieš konsultaciją buvo pasisverti, todėl su Tomu laidos rengėjai vyko į Kaune esančią metalo supirktuvę. Įprastos svarstyklės Tomo nepasvertų, tad tikslius skaičius jis gali sužinoti tik užlipęs ant specialių svarstyklių, skirtų sverti ligonius kartu su lovomis, iš kurių jie patys išlipti nebepajėgia, arba pramoninėse vietose. Filmavimo dieną su drabužiais Tomas svėrė 306,5 kilogramo.


Patyčias Tomas pasakos patirdavęs visur, kur tik eidavo – gatvėje, kieme, mokykloje, būreliuose, o susitaikyti su jomis padėjo supratimas, kad kitaip tiesiog nebus... 12-oje klasėje Tomas svėrė jau gerokai daugiau nei 100 kilogramų. Neretai dėl savo fizinių ypatybių ar gebėjimų patyčių sulaukiantys žmonės suserga depresija arba panyra į priklausomybių liūną. Tomui išsigelbėjimu tapo humoro jausmas.






Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis