Neringa Banevičienė: visada tikėjau savo verslo sėkme

„Giliuko laboratorijos“ įkūrėja ir STEAM programų pradinių klasių vaikams sumanytoja Neringa Banevičienė visada tikėjo, kad jos kuriama veikla yra reikšminga, todėl labai džiaugiasi laimėjusi „Visa She‘s Next“ 10 tūkst. eurų stipendiją ir verslo konsultacijų kompanijos „Novatore“ metinę narystę.

Antrus metus iš eilės „Visa She‘s Next“ skiria stipendijas Lietuvos verslininkėms, taip skatindama moteris auginti savo verslus, didinti jų žinomumą ir gerinti galimybes gauti išorinį finansavimą.


Verslą išaugino iš vieno būrelio


Prieš 7 metus pradinių klasių mokytoja Neringa Banevičienė įsteigė būrelį „Giliuko laboratorija“, kuriame vaikai sėmėsi gamtos mokslų, technologijų, matematikos, inžinerijos ir dizaino žinių.


„Dešimt metų dirbau pradinių klasių mokytoja. Labai mylėjau savo darbą, bet visada svajojau apie kitokią pamoką, kai neriboja laikas, tvarkaraščiai, erdvioje klasėje dirba maža komanda, mokiniai daug tyrinėja, eksperimentuoja, kieme stebi gamtą. Pagalvojau, kad galiu sukurti tokią neformalią erdvę, kurioje galėčiau įgyvendinti visas šias idėjas. Taip 2017 m. prasidėjo „Giliuko laboratorijos“ veikla“, –.apie savo verslo pradžią pasakoja moteris.


Per penkis metus Neringos Banevičienės veikla išaugo, jos veiklą pastebėjo kiti mokytojai, pradėjo kviesti į savo mokyklas.


„Būrelį norėjo lankyti vis daugiau vaikų, net negalėjau priimti visų norinčių. Supratau, kad reikia kažką keisti, kad savo veiklomis galiu dalintis ne tik vienoje mokykloje, bet ir visoje Lietuvoje. „Giliuko laboratorija“ gimė kaip viena būrelio grupė, skirta pradinių klasių mokiniams, ir sparčiai augo“, – neabejojanti savo veiklos sėkme prisimena Neringa.


Šiandien „Giliuko laboratorijos“ edukaciniai užsiėmimai organizuojami įvairiose Lietuvos mokyklose, STEAM moksliniai būreliai vedami daugelyje Vilniaus miesto mokyklų, taip pat organizuojamos vaikų vasaros stovyklos ir gamtos ekspedicijos.


Penkios didžiausios verslininkės pamokos


Kurdama verslą Neringa Banevičienė neturėjo nei mentorių, nei koučerių, verslą kūrė savo jėgomis.


„Aš tikrai gebėjau kurti įtraukiantį veiklų turinį, sudominti ir motyvuoti vaikus. Tai buvo mano stiprybė. Bet kai pradėjau plėsti veiklą ir subūriau mokytojų komandą, susidūriau su įvairiais iššūkiais. Supratau, kad mano veikla jau nebėra tik būrelis, tai tapo verslu. Ir aš turiu rūpintis ne tik pamokų turiniu, vaikų gerove, bet įmone ir jos komanda. Atsirado daug administracinio ir strateginio darbo. Šioje srityje man labai trūko patirties, todėl viskas vyko bandymo ir atmetimo būdu. Verslą kūriau savo jėgomis, padariau klaidų, tačiau tai mane dar labiau sustiprino ir užgrūdino“, – pasakoja moteris.


Neringa Banevičienė kūrė verslą pati, o išmoktomis pamokomis vadovaujasi lig šiol.


„Pirmiausia, tai nieko nėra savaime suprantama. Man atrodė, kad skyrus darbuotojui užduotį, yra savaime suprantama, kaip tai padaryti. Tačiau aš klydau. Kiekvienas žmogus supranta savaip, todėl darbuotojui reikia paaiškinti, perduoti savo matymą, viziją, paaiškinti kokio rezultato siekiama“, – sako Neringa.


Neringa įsitikinusi, kad norint augti ir sėkmingai vystyti verslą, reikia turėti sistemą. Ypač besikartojančiuose procesuose b8tina optimizuoti savo veiklą ir veiksmus, kitaip augimas praktiškai neįmanomas.


Veikloms daugėjant ir augant mokinių bei būrelių skaičiui, reikėjo išmokti deleguoti. „Verslas – tai dalybos. Vienas žmogus negali būti atsakingas už viską, būtina deleguoti darbus ir pasitikėti žmonėmis“, – teigia Neringa.


„Man buvo sunkiausia suprasti, kad versle turiu išmokti deleguoti. Kadangi pati esu programos kūrėja, buvo labai sunku savo programą perduoti kitiems žmonėms. Atrodė, kad niekas taip gerai nepraves veiklos, nepadarys darbų, tik aš. Ir man prireikė laiko suvokti, kad su tokiu mąstymu augimas neįmanomas. Šiandien džiaugiuosi turėdama nuostabią komandą“, – su šypsena prisimena sunkiausias pamokas verslininkė.


Įkūrusi įmonę „Edugilė“ ir subūrusi nemažą mokytojų komanda, Neringa suprato, kad darbuotojai yra įmonės sėkmė ir varomoji jėga.


„Turėdama komandą tvirtai tikiu, kad be darbuotojų kompetencijos ir pastangų net pačios geriausios idėjos gali netekti prasmės. Stengiuosi nuolat motyvuoti savo komandą, palaikyti su ja glaudų ryšį, mokyti ir mokytis kartu su jais. O bet kokie iškilę nesklandumai ir problemos yra išsprendžiama – tai dar viena mano išmokta pamoka. Juk svarbiausia – geras galutinis rezultatas, kurį patvirtina grįžtamasis ryšys“, – apie savo išmoktas pamokas kuriant verslą pasakoja verslininkė.


Tikėjimas savo veikla atvedė iki sėkmės


Kai pernai rudenį socialiniame tinkle moters akys užkliuvo už reklamos apie „Visa She‘s Next“ stipendiją, ji nė akimirkos neabejojo, kad „Giliuko laboratorijos“ veikla yra būtent tai, kam gali būti skirta stipendija.


„Atitikau visus kriterijus, todėl pagalvojau kodėl gi nesudalyvavus. Peržiūrėjau anketą, ir užpildžiau. Ir tuo metu, kai paspaudžiau mygtuką „Siųsti“, aš tvirtai tikėjau, kad mano veikla bus pastebėta“, – prisimena Neringa.


Praėjus keliems mėnesiams ir sulaukus žinios apie laimėtą 10 tūkst. eurų stipendiją ir metinę verslo konsultacijų narystę, Neringa Banevičienė negalėjo patikėti savo sėkme. Tai buvo itin laukta ir maloni staigmena.


„Labai rekomenduoju „Visa She‘s Next“ ir kitoms moterims. Tikiu, kad laimėjimas atvers daug naujų galimybių, suteiks žinių, o mentorystės programa man bus visiškai nauja patirtis“, – džiaugiasi verslininkė.


Daugiau galimybių


Neringa įsitikinusi, kad šiandien moterims yra daugiau galimybių norint pradėti ir vystyti verslą Lietuvoje.


„Galimybės yra visiems vienodos, tačiau dauguma moterų gimus vaikui metus ar daugiau praleidžia motinystės atostogose, kurių metų tikrai nėra lengva pradėti ar vystyti verslą. Bet šiais laikais yra labai daug moterų verslumą skatinančių programų, klubų, kuriuose galima dalyvauti nuotoliniu būdu. Manau, moterys net augindamos vaikus gali tobulėti, jausti rinką ir planuotis savo verslo pradžią“, – skatina moteris pradėti savo verslą Neringa.


Ji moterims linki nebijoti pradėti kurti savo verslą ir jeigu idėja kirba, jokiu būdu jos neužgesinti.


„Rekomenduoju atrasti artimą žmogų, su kuriuo galėtumėte pasidalinti savo idėjomis, kuris tikėtų jumis ir skatintų veikti. Palaikymas yra labai svarbus. Linkiu bent jau pabandyti, jeigu ir nepavyks, nieko tokio. Net nesėkmės atveju tobulėjama ir išmokstamos pačios geriausios pamokos“, – įsitikinusi Neringa Banevičienė.  

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis