Kauną aplankęs Ukrainos ambasadorius dėkojo kauniečiams už pagalbą

Ukrainos ambasadorius Petro Bešta, ketvirtadienį viešėdamas Kaune, dėkojo miestui už operatyvią ir stiprią pagalbą bei kvietė mobilizuoti pajėgas šalies atstatymui. Susitikime su Kauno meru Visvaldu Matijošaičiu aptartos humanitarinės pagalbos bei tolesnio bendradarbiavimo perspektyvos, beveik 9 tūkst. čia apsistojusių ukrainiečių apgyvendinimo, įsidarbinimo ir ugdymo sąlygos mieste. Delegacija, kaip skelbia Kauno savivaldybė, aplankė ukrainiečių mokyklą „Heroiam Slava“, Kauno pabėgėlių registracijos centrą bei Vytauto Didžiojo universitetą.


Ukrainos ambasadorius P. Bešta, bendraudamas su miesto vadovais, kvietė ne tik tęsti humanitarinę pagalbą karo niokojamai šaliai, bet ir mobilizuoti pajėgas būsimam Ukrainos miestų atstatymui.

 

„Dėkoju Kauno merui ir miestiečiams už labai aukšto lygio pagalbą Ukrainai. Esu stipriai sujaudintas ir žaviuosi matydamas jūsų palaikymą bei per trumpą laiką gimstančias iniciatyvas. Kaune įkurtoje ukrainiečių mokykloje „Heroiam Slava“ mačiau daugybę laimingų vaikų.

 

Mes visi tikimės greitu metu sugrįžti namo. Dedame visas pastangas kuo greičiau užbaigti šį karą ir atkurti savo miestus bei valstybę. Matau, kaip pasikeitė ir toliau gražėja jūsų miestas, todėl ši Kauno patirtis bus labai reikalinga atstatant per karą smarkiai nukentėjusius miestus Ukrainoje“, – kalbėjo ambasadorius.

 

Pasak jo, ukrainiečiams ateityje reikės ekspertų bei specialistų, kurie prisidės prie nusiaubtų miestų infrastruktūros ir pastatų, komunikacijų ir inžinerinių tinklų atkūrimo. Prioritetu taps viso viešojo sektoriaus prikėlimas naujam gyvenimui.

 

Pokalbio metu pabrėžta, kad Ukrainai itin reikalinga miesto komunalinė technika, o Kaunas jau yra parodęs gražų pavyzdį. Tai – Lutskui, Lvivo sričiai bei Charkivui perduoti greitosios medicinos pagalbos ir policijos automobiliai bei miesto autobusai, pilni humanitarinių paketų.

 

Šiltų padėkos žodžių sulaukė ir prie miesto organizuojamos pagalbos ženkliai prisidedantys verslai bei paramos rinkimo akcijose aktyviai dalyvaujantys kauniečiai.

 

„Paramos akcijos, humanitarinės siuntos ir rūpinimasis čia atvykusių pabėgėlių gerove – tik dalis darbų. Kaip tvarkydamiesi savo mieste, taip ir remdami Ukrainą, iškart žiūrime gerokai į priekį. Kaunas pasirengęs padėti atstatant per karą sugriautus miestus – nuo patyrusių specialistų iki statybinės technikos bei konkrečių darbų“, – užtikrino Kauno meras V. Matijošaitis.

 

Susitikime kalbėta apie sistemingai koordinuotą pagalbą – trumpalaikį ir ilgalaikį įsikūrimą savivaldybės patalpose, Kulautuvoje sukurtą saugią erdvę be tėvų atvykusiems vaikams iš Ukrainos. Taip pat drauge su iniciatyva „Stiprūs kartu“ vykdomą apgyvendinimą kauniečių namuose.

 

Ukrainos delegacijos vizitas prasidėjo Kauno kultūros centre įsikūrusiame Pabėgėlių registracijos centre. Čia, pasak savivaldybės pranešimo, aplankytos po vienu stogu veikiančios nevyriausybinės organizacijos, Užimtumo tarnybos specialistai, medikai bei kitų institucijų darbuotojai.

 

Svečiai apžiūrėjo laikino apgyvendinimo ir maitinimo patalpas, migracijos, medicininės bei psichologinės pagalbos teikimo, laisvalaikio bei vaikų žaidimų erdves. Svečiai taip pat turėjo progos pabendrauti su prieglobsčio Kaune ieškančiais tautiečiais.

 

Ambasadorius neslėpė susižavėjimo daugiau kaip tūkstančio Ukrainos vaikų integracija į miesto mokyklas ir darželius, bendraamžių grupes. Delegacija domėjosi jų psichologine ir emocine būkle, mokymosi pasiekimais bei įsitraukimu į popamokines veiklas.

 

Svarbia svečių stotele tapo nevalstybinės mokyklos „Herojus“ atidaryta ukrainiečių mokykla „Heroiam Slava“. P. Bešta susitiko su čia dirbančiais ukrainiečiais pedagogais, lankėsi pamokose.

 

„Ukrainos ambasadorius džiaugėsi, kad vaikai Kaune gali mokytis ukrainiečių kalba, o pedagogai – tęsti savo darbus. Čia susiformavo graži bendruomenė, užsimezgė naujos ir stiprios draugystės. Su „Heroiam Slava“ mokykla į Kauną ir mūsų šalį persikėlė maža Ukrainos dalelė“, – po susitikimo įspūdžiais dalijosi „Herojaus“ mokyklos direktorius Andrius Pelegrimas.

 

Šioje įstaigoje jau mokosi 185 vaikai iš įvairių Ukrainos vietų – Charkivo, Zaporižios, Dnipro, Kyjivo. Visas pamokas jų gimtąja kalba veda 25 pedagogai iš Ukrainos.

 

Ambasados atstovai aplankė ir Vytauto Didžiojo universitetą, kuris aktyviai dirba su ukrainiečiais – organizuoja nemokamus lietuvių kalbos kursus, priima studentus bei apgyvendina ukrainiečius savo bendrabučiuose.

 

VDU šią savaitę pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Mariupolio valstybiniu universitetu dėl dvigubo diplomo studijų, tarptautinių projektų vystymo ir platesnių akademinio bendradarbiavimo galimybių.

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis