I. Šimonytė: kol blogis nėra nugalėtas, mes neturime teisės į nuovargį ir abejingumą

Po Rygoje vykusio susitikimo su Latvijos ir Estijos ministrais pirmininkais premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė, kad Europos Sąjungos šalys ir toliau privalo didinti spaudimą Kremliui ir, plečiant sankcijas, susitarti dėl rusiškų energijos išteklių embargo. Ministrė pirmininkė pažymėjo, kad šalių nuovargis ir abejingumas būtų palankus Rusijos vykdomai agresijai, todėl Vakarų valstybės privalo išlaikyti dabartinį paramos Ukrainai tempą ir didinti spaudimą Rusijai.

Russkij Mir (rusiškasis pasaulis – ELTA) tikrasis veidas yra masinės žmonių kapavietės (...), sugriauti namai ir nuodėguliai. Ukrainoje vyksta kova tarp gėrio ir blogio. Kova tarp tironijos ir laisvės. Kova už tai, kaip atrodys pasaulio, o ypač Europos, ateitis, todėl tai yra ir kiekvieno iš mūsų kova. Ir todėl tol, kol blogis nėra nugalėtas, mes neturime teisės į nuovargį, neturime teisės į abejingumą, nes ir nuovargis, ir abejingumas būtų geriausi agresoriaus sąjungininkai“, – bendroje Baltijos šalių spaudos konferencijoje kalbėjo ministrė pirmininkė.


I. Šimonytė akcentuoja, kad būtina ir toliau „nenukelti kojos nuo greičio pedalo“ ir didinti spaudimą Kremliui, susitariant dėl sankcijų, kurių poveikis, anot jos, ateityje bus dar didesnis.


„Ypač svarbu toliau didinti spaudimą Kremliui, plėsti sankcijas ir Europos Sąjungos lygiu sutarti dėl energetinių sankcijų, visų Rusijos ir Baltarusijos bankų lėšų įšaldymo ir šių bankų atjungimo nuo „Swift“. Taip pat ir įvairių propagandinių Rusijos kanalų bei kitų žvalgybai išnaudojamų resursų veiklos Europos Sąjungoje visiško nutraukimo“, – teigė ministrė pirmininkė, kartu pridurdama, kad sankcijų poveikis ateityje bus dar didesnis.


„Tikrai matome, kad sankcijos jau dabar duoda rezultatų, ir Rusijos pastangos įtikinti pasaulį priešingai, mano vertinimu, tą tik labai gerai įrodo. Bet poveikis bus dar didesnis laiko perspektyvoje, dėl to yra labai svarbu neprarasti kantrybės ir nuoseklumo ir nenukelti kojos nuo greičio pedalo“, – pažymėjo I. Šimonytė.


ELTA primena, kad ES balandžio pradžioje priėmė penktąjį sankcijų Rusijai paketą, kuris apima anglių importo draudimą ir neleidžia Rusijos laivams įplaukti į Europos uostus.


Taip pat ES buvo išplėstas asmenų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašas bei įvestos sankcijos dar keturiems svarbiems Rusijos bankams, įskaitant antrą pagal dydį šios šalies banką VTB.


Taip pat įtrauktas draudimas daugumai Rusijos sunkvežimių ir laivų patekti į ES, išskyrus žemės ūkio produktus, humanitarinę pagalbą ir energetinius išteklius.


Tačiau į sankcijų paketą dar nėra įtrauktas draudimas importuoti naftą bei dujas iš Rusijos.


ES užsienio reikalų ministrai balandžio 11 d. pradėjo diskusijas dėl šeštojo sankcijų paketo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis