Staiga pasikeitęs karjeros kelias: kodėl Dovilė ir Renata nusprendė savo profesiją sieti su logistika?

Profesijos pasirinkimas gali būti labai nuoseklus arba atsitiktinis ir nulemtas netikėčiausių aplinkybių. Vieną dieną gali įsivaizduoti save būnant gydytoju, o kitą – atsidurti logistikoje ir ten siekti karjeros galimybių. Nors logistika yra kompleksinė, apjungianti skirtingas kompetencijas, sritis, šis darbas vis dar dažnai palaikomas vyrišku. Siekiant išsklaidyti visuomenėje sklandančius mitus apie darbą logistikoje, savo patirtimi sutiko pasidalinti dvi ilgametės Baltic Logistic Solutions (BLS) logistikos įmonės darbuotojos – Dovilė ir Renata.


Akušerės diplomas pakeistas į darbą logistikoje


Turbūt ne kartą esate girdėję apie netikėtai pakeistą profesiją ir naują karjeros kelią. Būtent tokį sprendimą priėmė ir Dovilė Žilaitienė, ilgametė BLS įmonės darbuotoja. Išbandyti logistikos sritį Dovilę paskatino jos vyras. Tuo metu ji buvo baigusi medicinos mokslus ir savo rankose laikė akušerės diplomą. Tiesa, šiuo darbu taip niekada rimtai ir neužsiėmė. Po vaiko auginimo atostogų mergina norėjo išbandyti save kitoje srityje (prieš tai Dovilė dirbo vadybinį darbą rūbų parduotuvėje). Tuo metu jos vyras dirbo BLS logistikos įmonėje, tad atsilaisvinus operatorės pareigoms mergina sulaukė vyro pasiūlymo išmėginti visai naują sritį. Kaip teigia pašnekovė – tai buvo tikras savęs išbandymas. „Darbo pradžioje buvo tikrai sunku, maniau, kad nepajėgsiu, man nepasiseks. Tačiau buvau užsispyrusi ir įtikinau save, kad jeigu kiti gali, galiu ir aš.“ Praėjus pusei metų nuo darbo pradžios, mergina gavo pasiūlymą nebe iš vyro, bet jau iš įmonės vadovo dalyvauti vidiniame konkurse į skyriaus vyresniosios darbo poziciją. Nors mergina abejojo savo jėgomis, tai buvo lemtingas žingsnis, padėjęs jai pakilti karjeros laiptais. Paklausta, kaip dabar atrodo jos darbo diena, Dovilė atsakė: „Atėjus į darbą pirmiausia sužiūrime darbo apimtį, atkreipiame dėmesį ar turime pakankamai darbo jėgos, norint užbaigti darbą laiku. Visada apeinam sandėlį, pasižiūrim tvarką, atvykus darbuotojams dažnai pasidarome trumpą susirinkimą, aptariam naujienas, apžvelgiam vakar dienos įvykius ir motyvuojame komandą siekti tikslų. Vėliau, dienos eigoje, pagrindinis darbas yra darbų paskirstymas darbuotojams.“


Dovilė Žilaitienė
Dovilė Žilaitienė
Baltic Logistic Solutions nuotr.


Nuo prekių atrinkėjos iki kokybės vadybininkės


Renata Bakšienė, BLS logistikos įmonėje pradėjo dirbti dar 2008 m. Tuo metu jos darbo pozicija buvo prekių sandėlyje atrinkėja. Šioje pozicijoje ji praleido 3 metus, tačiau grįžus po vaiko atostogų moteris sulaukė svarbaus pasiūlymo – pereiti į pamainos vyresniosios poziciją. Moteris džiaugiasi: „nors dirbau prekių atrinkėja, tačiau šiame skyriuje buvo reali galimybė save realizuoti. Šis darbas apjungė ne tik prekių skirstymą, rūšiavimą, užsakymų rinkimą, bet ir jų pajamavimą. Tad rodant iniciatyvą, domintis procesais, esi pastebimas kolegų, vadovų.“


Užimant pamainos vyresniosios poziciją, moteriai atsivėrė galimybės vykti į kitų šalių sandėlius. Taip Renatai teko padirbėti ne viename sandėlyje, aplankyti Estiją, palyginti BLS sandėlius skirtingose šalyse bei tuo pačiu padėti kolegoms pasidalinant sukaupta patirtimi. Paklausta, kaip ji atsidūrė šiame sektoriuje, Renata atsakė, kad pasukti į logistiką ją sudomino draugė, tuo metu pati dirbusi BLS imonėje. Prieš tai Renata dirbo grožio srityje, tad logistika jai buvo visiškai nauja patirtis – „išankstinių nusistatymų visiškai neturėjau, buvo tiesiog smalsu išbandyti kažką naujo.”


Dabar Renata dirba kokybės vadybininkės pozicijoje. „Mano darbo tikslas yra išlaikyti tinkamus prekių pristatymo procesus klientams, tad tenka dirbti su klientų aktais, peržiūrėti užsakymus, bendrauti su klientais dėl prekių trūkumų arba pertekliaus, analizuoti, kaip galima pagerinti procesus, išvengti klaidų“– savo darbo specifikacija dalinasi Renata.


Renata Bakšienė
Renata Bakšienė
Baltic Logistic Solutions nuotr.


Ar vis dar laikomasi nuomonės, kad logistika yra vyriškas darbas?


Abiejų moterų istorijos yra skirtingos, tačiau jas vienija šis tas bendra – jos nepabijojo iššūkių ir žengė į sritį, kuriai neturėjo nei pakankamai žinių, nei kompetencijų. Per laiką išmoktos pamokos, įgyti įgūdžiai bei žinios lėmė sėkmingą karjeros kelią. Tiesa, abi pripažįsta, kad teko daryti klaidas, ištverti sunkumus ir nepasiduoti. „Tačiau patekus į naują sritį ir naujas situacijas, su tuo susiduria kiekvienas, tiek vyrai, tiek moterys“, viena kitai paantrino pašnekovės. 


Paklaustos, ar teko sulaukti reakcijų iš aplinkinių, kad jų atliekamas darbas labiau tinkamas vyrams, moterys vienareikšmiškai atsakė ne. „Šiai dienai dirbu labiau vyriškame kolektyve, tačiau niekada neteko susidurti nei iš aplinkos, nei iš darbo kolegų su nuomone, kad šis darbas netinkamas moteriai. Galbūt man pačiai pradžioje atrodė, kad logistika labiau vyriškas darbas, tačiau dabar puikiai matau, kad jeigu nori, gali susidoroti su bet kokiais darbais. Teko ir pačiai iš krovininio automobilio prekes iškrauti – pirma aplanko baimė, kaip tai reikės atlikti, o vėliau tiesiog imi ir darai.“ – savo patirtimi dalinasi Dovilė.


Tuo tarpu Renata per visą savo darbo patirtį logistikoje teigia nesusidūrusi su įspūdžiu, kad tai „nemoteriškas“ darbas. Jos manymu, darbų skirstymas pagal lytis nėra tinkamas. Kiekvienas žmogus turi pats asmeniškai nuspręsti, ko nori, nekreipdamas dėmesio į aplinkinių nuomonę, ir to tikslo siekti.


Paklaustos, ką patartų tiems, kurie entuziastingai nori tobulėti ir siekti karjeros pasirinktoje srityse, moterys nuoširdžiai atsakė – „svarbu darbuotojo iniciatyva, parodytas noras, didesnis atsakomybės prisiėmimas, tuomet vadovas tikrai pastebės tokį darbuotoją. Tačiau taip pat didelę įtaką turi ir būdo savybės – norėjimas bendrauti, tobulėti, domėjimasis bei tikrosios savęs parodymas“ – atsakė Dovilė. Tuo tarpu Renata linki kuo daugiau domėtis, stebėti, rodyti iniciatyvą ir žinoma, nebijoti klausti.


Užsakymo nr.: PT_71223

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis