Aptartas būsimas Danijos kronprincesės Mary vizitas Lietuvoje

Kultūros ministras Simonas Kairys, ketvirtadienį su Danijos Karalystės ambasadoriumi Lietuvoje Hansu Brasku ir Danijos kultūros instituto direktoriumi Baltijos šalims Simonu Drewsenu Holmbergu aptarė abiejų šalių kultūrinius ir diplomatinius ryšiusi, taip pat rugsėjo pabaigoje įvyksiantis Danijos kronprincesės Mary vizitas Lietuvoje.

Vienas pagrindinių šio vizito akcentų – rugsėjo 30 d. Vytauto Kasiulio dailės muziejuje atidaroma paroda „Bundančios tautos. Danų tapybos „aukso amžius“. Ją lydės renginių programa. Paroda rengiama minint 100-ąsias Lietuvos nepriklausomybės pripažinimo ir tarpusavio diplomatinių santykių užmezgimo metines, o šią parodą atidarys Danijos kronprincesė Mary. Šioje parodoje menas dera greta politikos – džiaugiamasi ypatingais Lietuvos ir Danijos santykiais, susiformavusiais Lietuvai kovojant dėl nepriklausomybės. Juos atskleidžia parodai atrinkti vadinamojo danų tapybos „aukso amžiaus“ kūriniai. Parodoje pristatomi XIX a. darbai padėjo pamatyti centrinę Daniją kaip homogenišką darinį, kuriame, nepaisant sunkumų, klestėjo turtingas dvasinis ir meninis gyvenimas. Parodos organizatoriai – Lietuvos nacionalinis dailės muziejus ir Danijos nacionalinė galerija.


Kultūros ministras S. Kairys pažymėjo, kad kultūra yra tarptautinių santykių pagrindas, o šiųmetės Lietuvą ir Daniją siejančios sukaktys rodo santykį su istorija, tad reikia šiuos saitus puoselėti ir stiprinti.


Danijos kultūros instituto direktorius pabrėžė, kad šis institutas palaiko glaudžius ryšius su kitąmet Europos kultūros sostine tapsiančiu Kaunu. S. Kairys, prisimindamas šio proceso priešistorę, pažymėjo, kad kultūra ir kultūros paveldas gali pakeisti miesto komunikacijos kryptį. Tai, pasak S. Kairio, iliustruoja Kauno modernizmo architektūros, kurią siekiama įrašyti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, pavyzdys.


Lietuvą su Danija sieja įvairiapusis bendradarbiavimas vizualiųjų menų, kino, teatro, šokio, muzikos, archyvų, muziejų, bibliotekų srityse. Mūsų šalies bibliotekos įsitraukusios į reikšmingus daugiašalius bibliotekų projektus, taip pat ir su Danijos bibliotekomis. Ryšių su Danijos muziejais turi ir Lietuvos jūrų muziejus, o Lietuvos nacionalinis muziejus su Moesgaard muziejumi kitąmet planuoja bendrą parodą. Vykdomas intensyvus bendradarbiavimas kino srityje: 2013 m. Lietuvos kino centras (LKC) užmezgė ryšius su tarptautiniu Kopenhagos dokumentinių filmų festivaliu CPH:DOX. 2012 m. LKC iniciatyva pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas dėl Lietuvos kino kūrėjų dalyvavimo šio festivalio organizuojamoje bendros gamybos filmų skatinimo programoje CPH:LAB.


Nuo 2018 m. LKC kartu su Lietuvos ambasada Danijoje ir Danijos kultūros institutu bendradarbiauja regionui skirtame festivalyje „Baltic Frames“ Danijoje. 2018 m., remiantis danų patirtimi, Lietuvos mokyklose vyko didžiausias pastarųjų metų kino edukacijos projektas – kūrybinės dirbtuvės 5–8 klasių moksleiviams, kuriose vaikai kūrė trumpus filmus, taip pat dalyvavo filmų peržiūrose ir diskutavo apie kiną visoje Lietuvoje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis