Ch. Theron: „Fotografuodamasi reklamoms savęs klausdavau – nejaugi tik taip galiu padėti žmonėms pasijusti laimingiems?“

Vieną pagrindinių filmo ,,Skandalas“ herojų įkūnijanti Charlize Theron (44 m.), viena gražiausių Holivudo aktorių, dar kartą įrodo, kad nebijo dramatiškų transformacijų, jei vaidmuo reikalauja atkreipti publikos dėmesį į aktualią istoriją.


Pristatyti iš Pietų Afrikos Respublikos kilusio buvusio modelio, „Oskaro“ laureatės aktorės Charlize Theron nereikia. Ji atpažįstama iš populiarių filmų „Pašėlęs Maksas. Įtūžio kelias“, „Atominė blondinė“, „Snieguolė ir medžiotojas“. Ch. Theron garsėja gebėjimu transformuotis į skirtingus vaidmenis – nuo šaltakraujiškos žudikės („Monstras“) iki į desperaciją puolusios trijų vaikų mamos („Auklė“).


Pati Charlize biologinių vaikų neturi, yra įsivaikinusi berniuką, šį dabar augina kaip mergaitę, ir mergaitę iš Pietų Afrikos Respublikos. Įžymybė taip pat yra įkūrusi asmeninę labdaros organizaciją (Charlize Theron Afrikos vystymosi projektas) ir siekia sumažinti ŽIV paplitimą ne tik gimtojoje Pietų Afrikos Respublikoje, bet ir kitose šiltojo žemyno šalyse.


Daugelis aktorę pažįsta ir kaip garsų modelį – 2004 m. pasirašiusi sutartį su mados namais „Christian Dior“, ji tapo pačių perkamiausių šio prekių ženklo kvepalų „J‘adore“ veidu.


Tikruoju savo pašaukimu aktorė laiko būtinybę pranešti pasauliui apie svarbius dalykus. 2000 m. jos įkurta ir dviejų savo šunų vardais pavadinta kino gamybos kompanija „Denver & Delilah“ prodiusuoja filmus, paremtus realiais pasaulį sukrėtusiais įvykiais. Už pirmąjį savo prodiusuotą juostą „Monstras“ Charlize gavo ir „Oskaro“ statulėlę. Aktorės kompanija kuria tiek televizijos, tiek kino projektus, tarp jų yra pasaulyje sėkmės sulaukę filmai „Jauna pilnametė“, „Atominė blondinė“, „Be šansų“ ir televizijos „Netflix“ serialas „Proto medžiotojas“.


Ch. Theron ne tik vaidina „Skandale“, bet ir yra jo prodiuserė. Ir šis filmas pagrįstas realiais faktais – ilgametė didžiausios Jungtinių Amerikos Valstijų televizijos „Fox News“ laidų vedėja Gretchen Carlson padavė į teismą televizijos vadovą Rogerį Ailesą dėl nederamo elgesio ir seksualinio pobūdžio spaudimo. Charlize vaidina vieną populiariausių to laiko Amerikos televizijos veidų Megyn Kelly. Ši taip pat viešai pareiškė, kad karjeros pradžioje patyrė R. Aileso „nepageidaujamą seksualinio pobūdžio dėmesį“.


Kai praėjusių metų rugpjūtį buvo paviešintas „Skandalo“ anonsas, daugelis apstulbo išvydę į Kelly tiesiog tobulai persikūnijusią Ch. Theron. Tokia ji tapo profesionalaus specialiųjų grimo efektų kūrėjo Kazuhiro Tsuji dėka. Šis padėjo aktorei įgauti kone identišką žymiosios televizijos laidų vedėjos išvaizdą, o Ch. Theron savo ruožtu profesionaliai atkartojo televizijos laidų vedėjos gestus, mimikas.


Kai susitinkame su Ch. Theron Beverli Hilse esančiame viešbutyje „Four Seasons“, pirmiausia pasiteirauju apie jos išvaizdos pokyčius – ne tik „Skandale“, bet ir realiame gyvenime. Trumpų plaukų šukuosena aktorei puikiai tinka, nes pabrėžia švelnius veido bruožus. Regis, jai tinka bet koks įvaizdis...



Ch. Theron
Ch. Theron
Vida Press



Charlize, Jūsų transformacija į Megyn Kelly tiesiog įspūdinga. Ar ilgai teko eksperimentuoti?


Teko nemažai pasistengti. Paversti ką nors kitu žmogumi yra sudėtinga užduotis. Nors abi esame šviesiaplaukės, mūsų veido bruožai labai skiriasi. Kazuhiro Tsuji talentingai suteikė man unikalių Megyn ypatybių ir kartu išlaikė mano pačios savitumą. Tinkamas makiažas padėjo įsijausti į vaidmenį ir net perprasti savo įkūnijamos herojės temperamentą, lengviau atkartoti jos judesius.


Daugeliui aktorių nepatinka, kai vizažistai taip padažo akis, kad žvilgsnis atrodo nenatūralus, dirbtinis. Kazuhiro parinko man tamsius kontaktinius akių lęšius, ilgas dirbtines blakstienas. Jos apsunkino žvilgsnį, skatino dažnai mirksėti. Pripažinsiu, buvo labai nepatogu. Aišku, supratau, kad taip Kazuhiro norėjo išryškinti mano akis, pakeisti jų formą, padaryti žvilgsnį iškilesnį – kaip Megyn. Vis dėlto makiažas – tik su šiuo filmu susijusi smulki detalė. Kur kas svarbesnė užduotis buvo įtraukti žiūrovus į istoriją.


Megyn istorija rodo, kad kuo dažniau panašūs dalykai paviešinami, tuo daugiau paskui teigiamų pokyčių. Ar pastebėjote tai?


Be abejonės. Jaučiu, kad daugeliui šios istorijos paviešinimas sukėlė baimę. Svarbu pabrėžti, kad būtent televizijos kanalo „Fox News“, garsėjančio konservatyviomis pažiūromis, laidų vedėjos paskleidė žinią apie nederamą elgesį. Tai – ne Harvey Weinsteino (seksualine prievarta apkaltinto Holivudo magnato, – red. past.) liberalus pramogų pasaulis. Su televizija susijusi istorija įrodo, kad kiekviena moteris į darbą turi eiti jausdamasi saugi. Gretchen Carlson ir Megyn Kelly sekė, jomis žavėjosi milijonai žmonių. Šių moterų vietoje gali atsidurti bet kuri jūsų artimoji: draugė, sesuo, dukra... „Skandale“ papasakota istorija perlipo televizijos sienas, sukrėtė pasaulį, paskatino susimąstyti ir, tikiuosi, padėjo įvairiuose pasaulio kampeliuose dirbančioms moterims savo darbovietėse pasijusti saugesnėms.


Esate prisipažinusi, kad laikotarpis, kai dirbote modeliu, buvo itin sudėtingas – slėgė, kaip į Jus, kaip į moterį, žvelgia agentai. Gal patyrėte seksualinį priekabiavimą?


Ko gero, ši veikla man netiko, nejaučiau aistros šiam darbui, nesijaučiau esanti savimi. Nemenkinu žmonių, dirbančių pramogų pramonėje, pažįstų daugybę modelių, kurie dievina tai, ką daro. Modelio karjerą pradėjau būdama labai jauna. Prisimenu, fotografuodamasi reklamoms savęs klausdavau – nejaugi tik taip galiu padėti žmonėms pasijusti laimingiems? Kurdama „Skandalą“ siekiau pasauliui parodyti, kad seksualinio priekabiavimo problema nėra susijusi vien su modelių, kino ar televizijos industrija. Tai gali nutikti bet kuriai kitame pasaulio krašte avokadus skinančiai ar didmiestyje esančiame banke dirbančiai moteriai. Pačios pirmosios žiniasklaidoje paviešintos seksualinio priekabiavimo istorijos nukentėjusioji ir buvo banko darbuotoja. Klaidinga manyti, kad seksualiai priekabiaujama tik prie atitinkamo visuomenės sluoksnio moterų. Labai norėčiau, kad šio filmo istorija padėtų suvokti, jog seksualinė prievarta paliečia įvairių kultūrų, socialinių sluoksnių dailiosios lyties atstoves.



Ch. Theron
Ch. Theron
Autorės nuotr.



Kaip įsivaizduojate pasaulį, kuriame gyvens mūsų vaikai? Ar jame nebus seksualinės prievartos, lyčių nelygybės, prievartos, patyčių, diskriminacijos?


Na, tokia didelė optimistė nesu (šypsosi). Nemanau, kad jūsų išvardyti dalykai išnyks. Žmonės per daug sudėtingi, komplikuoti, linkę klysti. Vis dėlto tikiu, kad pasaulis pagaliau progresuoja teigiama linkme, taip pat džiugina, kad vis dažniau prisiimame atsakomybę už blogą elgesį. Tikiu, kad viešumą pasiekę nederamo elgesio skandalai skatina žmonės elgtis kilniau, prieš ką nors darant pagalvoti du kartus. Kad ir kaip būtų, piktadarių visada buvo ir bus. Tiesiog viliuosi, kad jų daroma žala nebus tokia didžiulė kaip iki šiol.


Jums puikiai sekasi, plečiate savo gerbėjų ratą. Smalsu, kaip į Jūsų aktyvią veiklą žvelgia vyrai?


(Juokiasi.) Daugelį mano santykių su vyrais lydėjo baimė, kad atiduodu jiems per daug savo jėgų, energijos. Būdama 20-ies, jaučiau poreikį atiduoti save visą, o vėliau ėmiau manyti kitaip. Kuo vyresnė tapau, tuo labiau suvokiau, kad tai mano gyvenimui nesuteikia jokios prasmės. Tikiu, kad kada nors sutiksiu žmogų, kuris žvelgs į man svarbius dalykus taip pat kaip aš. Kol tokio nėra, geriau būsiu viena. Gyvenimas yra per gražus, per geras, aš per daug laiminga, kad kas nors trukdytų mano laimei.


Net draugai nebando supiršti Jus su kuo nors?


Esu laisva, jie tai žino. Norėčiau sutikti savo sielos žmogų ir slapčia tikiu, kad tai gali nutikti. Vis dėlto jei kam nors būti su manimi nėra gera, leistis į kompromisus neketinu. Taip nutariau perkopusi keturiasdešimt. Šiuo metu mano gyvenimas yra visavertis, nejaučiu būtinybės turėti šalia žmogų, kuris galėtų mane papildyti, patobulinti. Kad ir kaip būtų, esu atvira pasiūlymams (šypsosi).


Daugelis norėtų dirbti su įtakingiausia Holivudo prodiusere. Kokiomis savybėmis turi pasižymėti žmogus, su kuriuo sutiktumėte dirbti?


Žinote, mane gąsdina tai, kad daugelis mano, jog viską padariau pati, savo jėgomis. Manimi tikėjo, mane drąsino, man padėjo daugybė žmonių. O, kalbant apie asmenines savybes, yra viena, būdinga visiems, kurie gimė Pietų Afrikos Respublikoje. Tai – atkaklumas. Manau, turiu būti dėkinga savo gimtinei, kad suteikė man šį ypatingą bruožą. Augau šalyje, kurioje buvau mokoma drąsiai žengti per visas gyvenime kylančias kliūtis.


Visada akcentuoju, kad esu čia ir dabar todėl, kad daugybė žmonių manimi kažkada patikėjo, padovanojo man daugybę savo laiko, energijos ir suteikė galimybę daryti tai, ką dabar darau. Jaučiu atsakomybę tiems žmonėms. Tai yra pati didžiausia motyvacija dirbti toliau ir dar sunkiau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis