„Tokie jauni ir jau tokie talentingi, įdomūs, kūrybingi“, – stebimės kiekvieną vasarį rengdami jauniesiems talentams skirtą „Moters“ numerį. Šįkart žurnale – Jaunojo kūrėjo premija įvertinta režisierė Aistė Žegulytė, plaukikas Danas Rapšys, dvidešimtmetis verslininkas Rokas Galvonas... Kartu gilinamės, ar tikrai jaunajai kartai jų tėvai atrodo kaip dinozaurai, o šiems jų atžalos primena ateivius iš kosmoso.
Jaunieji talentai

• Režisierės Aistės Žegulytės debiutinio dokumentinio filmo „Animus Animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“ vaizdai įsirėžia ilgam. Galbūt dėl to, kad atliepia pasąmonėje glūdinčią, bet šiuolaikinio žmogaus bandomą ištrinti ploną ribą tarp gyvenimo ir mirties. Šiuo kūriniu patikėjo ir kino profesionalai – Lietuvoje režisierė apdovanota Jaunojo kūrėjo premija, filmas pripažintas ryškiausiu metų kino debiutu, įvertintas ir ne vienu pagrindiniu užsienio kino festivalių prizu.
Jaunieji talentai

• Dvidešimtmetis verslininkas Rokas Galvonas, būdamas 15-os metų, jau turėjo savo virtuvę, individualios veiklos licenciją, rengė išvažiuojamuosius banketus. Ir turbūt buvo pirmas Lietuvoje paauglys, emancipuotas ne dėl noro susituokti, o dėl ketinimo pradėti verslą. „Tėvai teisme turėjo prisiekti, kad manęs atsisako. Tėtis tai priėmė visai normaliai, kaip paprastą formalumą, bet mama visą proceso laiką praverkė – toks baisus jai buvo tas sūnaus atsižadėjimas“, – paskoja Rokas.
Jaunieji talentai

• Lietuvos metų sportininku išrinktas plaukikas Danas Rapšys mano, kad sportininko sėkmę lemia treneris, darbas ir talentas. „Man šiame sporte yra sunkiausia perlipti per save, nors visada stengiuosi tai padaryti. Manau, kad ribų nėra, jos egzistuoja tik mūsų galvose. Žmogaus galimybės tikrai begalinės“, – teigia plaukikas.
Jaunieji talentai

• Dizaineris Simonas Milišauskas, kurdamas protezą „Chrono“ amputuotų pirštų funkcijai atkurti, siekė paversti trūkumą išskirtinumu. Prieš porą metų dviejų kairės rankos pirštų netekęs jaunuolis sako: „Jei galėčiau atsukti laiką atgal, galbūt daug ką daryčiau kitaip. Deja, jo neatsuksi, bet tai nereiškia, kad negali atkurti to, ką jis atėmė.“ Tai paskatino Simoną išrasti mechanizmą, kuris galėtų pagelbėti tūkstančiams žmonių. Už šį estetišką išradimą S. Milišauskas buvo įvertintas Jaunojo dizainerio prizu.
Susitikimai

• Imti satyti Žemaitę ir Vaižgantą reikia nemažai drąsos. Režisierė Gabrielė Tuminaitė jų kūrinius sugebėjo paversti anšlaginiais spektakliais. Dėl to, kad šiuos lietuvių literatūros klasikus prakalbino visiems suprantama bendražmogiška kalba. Jos teatro kalbą suprato ir kinai. Šioje šalyje neseniai spektaklį pastačiusi Gabrielė žurnalistei Virginijai Rimkuvienei pasakoja apie Kinijos kultūros, žmonių santykių ypatumus, kodėl jai svarbu aktualizuoti klasiką, kad, gyvendama teatralų šeimoje, ji turi galimybę nemistifikuoti šios profesijos.
Duetas

• Kai dizainerė Eglė Žiemytė dirbo „Moters“ žurnale, tokios kūrybinės netvarkos ant darbo stalo mūsų redakcijoje daugiau neteko matyti. Nes Eglė – nepaprastai kūrybinga asmenybė. Ir – šiltas, nuoširdus, geranoriškas, pozityvus žmogus. Tuo metu ji kaip tik svarstė, ar imtis draugo Simono Gedžiaus pasiūlymo kurti bendrą verslą. Jau dešimt metų gyvuoja jųdviejų mados prekių ženklas „D. Efect“, jie turi gražius namus, dvi žavias dukras. „Sakai, tik šiek tiek ant žemės atsistojau?“ – per poros interviu žurnalistei Anai Treščinai Eglė perklausia Simo ir priduria: „Man taip tikrai labiau patinka, esu linkusi tikėti aukštais idealais.“
Tema

• Kokios vertybės ir įvaizdžio raktai būdingi šiuo metu visuomenę sudarančioms keturioms kartoms – vadinamiesiems bumeriams, X, Y ir Z kartoms, gilinasi mados redaktorė Justė Kubilinskaitė.
Psichosalonas

• Jaunimas nebijo iššūkių ir dega tuo, ką daro. Kartais perdega. Psichologai tai vadina perdegimo sindromu ir teigia, kad jis užklumpa vis daugiau žmonių. Ar įmanoma degant nesudegti, aiškinasi žurnalistė Virginija Rimkuvienė.
Dekite, bet neperdekite!