Prieš 50 metų žiauriai nužudyta aktorė Šerona Teit: kodėl šiuo metu apie ją tiek daug kalbama

Kas buvo Šerona Teit (1943-1969), apie kurią pasakoja net du 2019 metais išleisti filmai.

Amerikiečių aktorė ir modelis, režisieriaus Romano Polanskio žmona buvo garsiausia Čarlzo Mensono sektos „Šeima“ auka. Vienas filmų „Vieną kartą Holivude“ – realus pretendentas į „Oskarą“. Kodėl tiek daug kalbama apie Šeroną Teit?


Nuo tragedijos praėjo pusė amžiaus


Šiemet sukanka 51 metai nuo šokiruojančios ir žiaurios Šeronos Teit žmogžudystės, kurią įvykdė Čarlzo Mensono sektos, kurioje krikščionybė susiplakė su satanizmu ir scientologija, nariai. Jie 1969 m. rugpjūčio 9 d. Kalifornijoje įsilaužė į 26 metų nėščios Šeronos ir jos vyro Romano namus. Polanskis tuo metu dirbo Britanijoje ir namo ketino grįžti tik prieš gimdymą. Namuose su 9-ą mėnesį besilaukiančia Šerona buvo trys šeimos draugai. Jie ir užsakytą maistą atvežęs vaikinas buvo nužudyti kartu su Šerona. Tai viena iš žvėriškiausių kada nors įvykdytų žmogžudysčių, ir viena iš niūriausių Holivudo dienų.



Šerona Teit
Šerona Teit
Vida Press



Šios datos atminimui 2019 metais pasirodė du filmai. Balandžio 5 d. eterį išvydo filmas „Šeronos Teit vaiduokliai“ (The Haunting of Sharon Tate), kur pagrindinį vaidmenį atliko Hilary Daff. Filme pasakojama apie kankinančius Šeronos sapnus tragedijos išvakarėse. Tiek Šeronos šeimai, tiek kino kritikams filmas nepatiko, jis buvo pripažintas nesėkmingu.


Antras buvo Kventino Tarantino ir jo filmas „Vieną kartą Holivude“ (Once Upon a Time... in Hollywood). Čia pagrindinius – aktoriaus ir jo dublerio – vaidmenis atliko Leonardas Di Kaprio ir Bradas Pitas, o Šeronos Teit istorija tėra viena siužetinė filmo linija. Margo Robi atliko Teit vaidmenį. Šeronos sesuo skaitė filmo scenarijų, bendravo su režisieriumi Tarantino ir palaimino šį filmą.



Margo Robi
Margo Robi
Vida Press



Trečias filmas, kurio premjeros dar laukiama, kol kas pavadintas „Teit“. Kuriant šį filmą režisierius Michaelis Polišas bendradarbiavo su Šeronos seserimi ir žada, kad filmas akcentuos Šeronos gyvenimą, o ne mirtį, ir apie ją bus pasakojama kaip asmenybę, o ne auką. Šeronos vaidmenį atlieka režisieriaus žmona Keit Bosvort.


Nuolatiniai kraustymaisi suformavo drovų charakterį


Blogiausia, kad baisios tragedijos akistatoje visi pamiršo, kas buvo Šerona Teit – visi ją atsimena tik kaip Mensono sektantų auką ir Polanskio žmoną. Nors žūties metu Šerona uždirbdavo daugiau nei sutuoktinis. Teit šeima niekada nepritarė ir nepritaria visuomenės domėjimuisi žudynėmis, teigdama, kad tokiu būdu žudikai atsiduria pirmame plane ir užgožia Šeronos asmenybę. O Šerona buvo vadinama perspektyvia aktore ir jai buvo žadama puiki ateitis. Be to, ji galėjo pasigirti sėkminga modelio karjera, buvo laikoma stiliaus ikona.



Šerona Teit
Šerona Teit
Vida Press



Kaip atsimena Šeronos draugai ir artimieji, ji buvo gera, mielai bendraujanti, protinga, tačiau baikšti ir jai trūko pasitikėjimo savimi. Sesers Deboros Teit iniciatyva 2014 metais pasirodžiusioje astiminimų knygoje „Sharon Tate Recollection“ Polanskis rašė, kad Šerona buvo ne tik jo gyvenimo meilė, ji buvo visų, kas tik ją pažinojo, gyvenimo meilė. Jis pasakojo, kad ji nebuvo tipinė jauna žvaigždutė, nebuvo kvaila ar naivi.


Ir, panašu, kad šie atsiliepimai nėra išgalvoti. Stebint išlikusias nuotraukas ir video įrašus akivaizdu, kad Šerona Teit buvo rami ir dažnai besišypsanti. Viename iš savo interviu ji atviravo esanti drovi, o daugelis tai suprantąs kaip šaltumą ir norą atsiskirti.



Šerona Teit
Šerona Teit
Vida Press



Šeronos tėvas buvo JAV armijos karininkas, todėl šeima dažnai kraustėsi, o Šeronai teko keisti mokyklas ir vis išgyventi naujokės dalią, ji nespėdavo susirasti draugų. Gimusi Teksase Šerona mokyklą baigė Italijoje, Veronoje, kur atsidūrė karininkas su visa šeima. Ši gyvenamoji vieta buvo lemtinga – Italijoje Šerona pirmąkart susirado draugų ir pirmą kartą pateko į filmavimo aikštelę.


Nominuota „Auksiniam gaubliui“


Negalima teigti, kad aktorės karjera jai buvo lengva. Filmuodamasi masinėje filmo „Jauno vyro nuotykiai“ (Hemingway's Adventures of a Young Man) scenoje ji netruko atkreipti aplinkinių dėmesį ir sulaukė drąsinimų pradėti aktorės karjerą. Vis tik Šeronai buvo sunku tapti rimta aktore – ilgakojė, nuolat besišypsanti blondinė, kelių grožio konkursų dalyvė ir nugalėtoja kėlė ne itin didelį režisierių pasitikėjimą.


1962 metais Šeronos šeima grįžo į Ameriką. 19-metė išvyko į Los Andželą, kur susirado agentą. Ji filmavosi televizijoje, fotografavosi žurnalams, tačiau, agento teigimu, dėl drovumo jai nesiūlydavo didesnių vaidmenų serialuose ar kine. Ir tik 1965 m. jai buvo pasiūlytas pirmas didesnis vaidmuo filme „Velnio akis“ (Eye of the Devil). Džono Li Tompsono režisuotame filme ji vaidino raganą Odilę. Šiandien filmas laikomas kultiniu, nors tada ypatingo dėmesio nesulaukė.



Eye of the Devil
Eye of the Devil
Vida Press



Nors sakoma, kad šiame filme Šerona pastebėta labiau dėl grožio nei talento, vis tik netrukus ji sulaukė kvietimo filmuotis kino parodijoje „Vampyrų balius“ (The Fearless Vampire Killers), kurį režisavo Romanas Polanskis. Iš pradžių režisierius neplanavo filmuoti parodijos, norėjo „vampyriškos pasakos“, tačiau prodiuseriai įkalbėjo.



R. Polanskis ir Š. Teit
R. Polanskis ir Š. Teit
Vida Press



Teit nebuvo patyrusi aktorė ir Polanskis daug su ja dirbo, gyrė tuo įkvėpdamas jai pasitikėjimo savimi. Galbūt būtent toks elgesys (žinoma, ir Šeron grožis taip pat) ir įplieskė aktorės ir režisieriaus romaną.



The Fearless Vampire Killers
The Fearless Vampire Killers
Vida Press



Vėliau Šerona gavo nedidelį vaidmenį filme „Don't Make Waves“. Neabejojama – dėl fantastiškos figūros, kuri puikiai atrodė su maudymosi kostiumėliu. Šeron herojė turėjo Malibu pravardę ir vėliau tapo lėlės Barbie Malibu prototipu. Vėliau sekė filmas „Lėlių kalva“ (Walley of the Dolls), kur Šerona gavo vieną iš pagrindinių vaidmenų.



The Wrecking Crew
The Wrecking Crew
Vida Press



Šeronai nepatiko nei scenarijus, nei pats filmas, bet tai buvo svarbus žingsnis jos karjeroje. Filmas – apie tris merginas, kurios bandė kažko pasiekti gyvenime, bet vis patirdavo nesėkmes, kurias malšindavo alkoholiu, narkotikais ir šopingu. Ironiška, kad Šeronai teko netalentingos, bet gražios aktorės rolė. Už vaidmenį šiame filme Šerona buvo nominuota „Auksiniam gaubliui“.



Vestuvės 1968 m.
Vestuvės 1968 m.
Vida Press



Priešpaskutiniu Šeronos filmu tapo komedija apie šnipus „Griovėjų būrys“ (The Wrecking Crew), kur Šerona atliko specialios agentės rolę. Ji sulaukė teigiamo įvertinimo, tačiau po senovei jos nekvietė atlikti rimtus dramatinius vaidmenis.



The Wrecking Crew
The Wrecking Crew
Vida Press



Paskutinis filmas, kuriame Šerona vaidino – „Viena iš trylikos“ (The Thirteen Chairs). Tai ameriekitiška „Dvylikos kėdžių“ versija, kur ji atliko antikvarės Pet vaidmenį. Gaila, tačiau čia jos karjera nutrūko, nes tais metais, kai pasirodė filmas, Šerona buvo nužudyta, o jos karjera taip ir baigėsi nespėjusi nė įsibėgėti.


Tereikėjo pinigų...


Kodėl buvo nužudyta būtent Šerona? Mensonas, kuris pats nežudė, o pasiuntė savo sekėjus, nesitaikė į konkrečius asmenis. Apie tai, ką nužudė, sekta sužinojo kitą dieną po tragedijos iš TV žinių. Mensonas savo pakalikus siuntė vogti, nes jam reikėjo pinigų.



Mensono sektos narės teisme
Mensono sektos narės teisme
Vida Press



Teit ir jos draugų mirtis – virtinės nelaimingų sutapimų rezultatas. Ji ir Polanskis susituokė ir gyveno Londone, ir Šerona į Los Andželą pervažiavo tik todėl, kad norėjo gimdyti Amerikoje. Ją užmušė rugpjūčio 9 dieną, o gimdyti turėjo mėnesio pabaigoje, tam laikui ketino atskristi ir Polanskis. Tą namą Holivude jie išsinuomojo ir Mensonas to nežinojo. Jis manė, kad ten vis dar gyvena muzikantas ir prodiuseris Teris Melčeris.



Č. Mensonas kalėjime
Č. Mensonas kalėjime
Vida Press




Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis