Interjero dizainerė Agnė: „Vienadienių madų nesivaikau nei interjere, nei savo asmeniniame stiliuje“

Interjero dizainerė Agnė Stanikūnaitė-Pocienė (32 m.) savo pomėgį atrado dar mokykloje. Kaune gyvenanti moteris jau 10 metų sukasi mylimoje sferoje ir yra laiminga galėdama kurti interjerus, kurie džiugina žmones.

Svajonių darbas


Dar mokydamasi 11-oje klasėje Agnė tvirtai apsisprendė, ką studijuos ateityje. Kaune, Justino Vienožinskio menų fakultete interjero dizaino specialybę įgijusi moteris teigia, kad jos profesinio kelio pradžia tapo aptiktas tuo metu buvęs populiarus internetinės svetainės puslapis. Jame žmonės ieškodavo dizainerių – interjero ir kitų – paslaugų. Įsidrąsinusi Agnė pasiskelbė rengianti projektus ir greitai gavo pirmąjį užsakymą.


„Taip viskas išsirutuliojo į tai, kas esu dabar ir kokią patirtį su savimi nešioju“, – šypsosi pašnekovė. Tiesa, Agnė atskleidžia, kad tuo metu dirbdavo beveik nemokamai, kadangi dar neturėjo patirties ir sąžinė neleido imti už tai pinigų.



Agnė Stanikūnaitė-Pocienė
Agnė Stanikūnaitė-Pocienė
Asmeninio albumo nuotr.



Po kelerių metų darbo su paprastais ir elementariais darbais interjero dizaino srityje atsirado galimybė sukurti visuomeninius interjerus. Tai buvo „Piano Piano“, „G-Loft“, „TakeWay“ užsakymai.


Dar kitas jos gyvenimo etapas prasidėjo tuomet, kai ėmė darbuotis su individualiais projektais – butais, namais. tai dizainerei tapo tikra atgaiva.



Agnė Stanikūnaitė-Pocienė
Agnė Stanikūnaitė-Pocienė
Asmeninio albumo nuotr.



Džiaugsmas dirbti žmonėms


Dizainerė neslepia, kad labiausiai šiame darbe jai patinka nenutrūkstamas kūrybos procesas, kadangi kiekvienas projektas yra skirtingas. Tai jos didžiausias gyvenimo variklis ir paguoda, kai būna sunku.


Ji atskleidžia, kad per visus 10 karjeros metų nėra dariusi projekto, kuris būtų 100 proc. tik jos – Agnė visuomet stengiasi kurti žmonėms, o ne dirbti dėl savanaudiškų paskatų. Kasdienis darbas ir sukurti interjerai, kurie džiugina klientus, yra didelis penas moters sielai. Visgi vieną dieną ji norėtų sutikti tokį klientą, kurio vizijos ir galimybės sutaptų su jos, ir kartu jie galėtų sukurti kažką neįtikėtino – su tokia viltimi gyvena ir dirba.



Agnė Stanikūnaitė-Pocienė
Agnė Stanikūnaitė-Pocienė
A. Solomino nuotr.



O Agnės klientai yra labai įvairūs – tiek pagal amžių, tiek pagal stilių. Visgi mylintys tradicinę klasiką ar bijantys drąsių sprendimų į moterį nesikreipia.


„Kas kreipiasi, žino, kad aš truputį „aštresnė“. Net jei ir kuriu modernios klasikos namus, vis tiek atsiras netikėtas posūkis ar detalė, iš kurių matysite, kad tai mano braižas“, – savo stilių apibūdina pašnekovė.



Agnė Stanikūnaitė-Pocienė
Agnė Stanikūnaitė-Pocienė
D. Dubauskaitės nuotr.



Ar tiesa, kad norint pasisamdyti interjero dizainerį, būtina plačiai atverti piniginę?


„Netiesa. Net ir esant ribotam biudžetui įmanoma įsirengti stilingą būstą padedant profesionalui. Man tokie projektai net patinka. Tik klaidinga manyti, kad jei interjerui skiriamas nedidelis biudžetas, atitinkamai mokama ir dizaineriui. Dizaineris su didesne patirtimi, kurio paslaugos brangesnės, gali sukurti neįtikėtiną būstą! O štai dizaineris su mažu biudžetu ir maža patirtimi padarys įprastai, paprastai ir skoningai“, – sako moteris.



Agnė Stanikūnaitė-Pocienė
Agnė Stanikūnaitė-Pocienė
D. Dubauskaitės nuotr.



Įdomu sužinoti ir apie šiuo metu vyraujančias tendencijas. Agnė atskleidžia, kad šioje srityje dažnai viskas koja kojon su mados pasauliu. Kartojasi tam tikras laikmetis ar jo detalės, kai kurios lengvai atpažįstamos užuominos, tačiau žmonės mieliau renkasi ilgaamžiškesnius sprendimus.


„Retas klientas norėtų sprendimų, kurie po metų jau atrodytų kvailokai. Tai ne rūbas, o interjeras, kuris, mano nuomone, turi atspindėti ne tik laikmetį, kuriame mes gyvename, bet labiausiai žmogaus vidų, koks jis yra iš tiesų. Todėl vienadienių madų nesivaikau nei interjere, nei savo asmeniniame stiliuje“, – teigia Agnė.



Agnė Stanikūnaitė-Pocienė
Agnė Stanikūnaitė-Pocienė
Asmeninio albumo nuotr.



Darbas – dalis tapatybės


Moteris neslepia, kad pastaraisiais metais vis stengiasi išvengti persidirbimo. Darboholizmą įvardina kaip ydą – ir net labai siaubingą.


„Kai darbas yra tavo identiteto dalis ir labai sunku nuo jo atsiklijuoti, tada turi save atrasti iš naujo ir suprasti, kas esi be darbo. Reikia drąsos ir stiprybės tokiems dalykams, bet aš tikrai nieko nebijau ir susitvarkysiu. Tai mano didžiausia užduotis pastaraisiais metais. Dar nesu jos išsprendusi, esu kelyje“, – atvirauja dizainerė.



Agnė Stanikūnaitė-Pocienė
Agnė Stanikūnaitė-Pocienė
M. Rukaitės nuotr.



Ateityje ji norėtų savo darbe pasilikti tik tai, kas jai būtų malonu.


„Norėčiau savo srityje pasiekti harmonijos, nepersidirbimo ir kokybės santykį – tikiu, kad tai įmanoma. Planuose tikrai daug darbo su savimi ir savęs atradime be darbo. Ir – daugiau džiaugsmo gyvenimu!“, – sako pašnekovė.


Moteris.lt skaitytojoms Agnė labiausiai linki daugiau atsipalaidavimo, laisvės ir džiaugsmo.


Agnės Stanikūnaitės-Pocienės kurtas interjeras:




Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis