Kristina Laučienė: „Norint kažką keisti gyvenime, nereikia aiškaus plano, pakanka klausytis širdies balso“

(1)

Kristina Laučienė – įkvepianti moteris, kuri vieną dieną atsitraukė nuo darbo ir pradėjo ieškoti atsakymų į sau iškeltus egzistencinius klausimus.

Išdrįsusi padėti pirmąjį žingsnį, moteris tapo profesionalia koučingo specialiste (liet. ugdančioji vadovė), neuroedukatore bei juoko jogos trenere. Paprašius papasakoti apie save šiandien, Kristina paberia gausią pasiekimų puokštę, tarp kurių – pokyčių studijos „Rytojus yra šiandien” įkūrimas, moterų stovyklų „Women‘s Wellness Camp” organizavimas bei saviugdos paskaitų skaitymas.


Apgailėtina būsena – atspirtis kažką iš esmės keisti“


Visi šie įspūdingi pasiekimai į Kristinos gyvenimą atėjo vieną dieną nusprendus tiesiog pradėti. O kaip mūsų herojė gyveno iki tol? Kristina dirbo vadybos srityje, o apie pokyčius susimąstė, kai į jos gyvenimą pasibeldė vaikai. Gimus vaikams Kristina lankė keletą studijų, tačiau baigė „tik tai, kas buvo labai įdomu – verslo vadybos specialybės bakalaurą“.


Kristina prisimena, kodėl ji nusprendė kažką keisti savo gyvenime: „Bandymas sukontroliuoti savo gyvenimą ir visus padaryti laimingus, privedė mane prie fizinio ir emocinio išsekimo. Ši bendra apgailėtina būsena ir buvo mano atspirtis kažką iš esmės keisti“.


Neuroedukatorė prisimena, kad ją pradėjo kankinti klausimai – kaip ji gali save realizuoti: „Po antrojo sūnaus atėjimo į pasaulį galva tiesiog užvirė nuo šio klausimo ir nebepaleido. Turėjau kažką su tuo daryti, todėl ėmiau ieškoti atsakymų ne knygose, o dvasinio tobulėjimo stovyklose“.



Asmeninio albumo nuotr.



2 stebuklingos minutės


Žengiant pirmuosius žingsnius naujoje veikloje ir pradėjus gilintis į koučingą Kristinai iš pirmo žvilgsnio jis pasirodė per sausas, tačiau su laiku požiūris pasikeitė. „Dabar koučingo technikai suteikiu daugiau svorio, išgyvenu, galima sakyti, šios profesijos pavasarį. Kiekvieni mano mokymai, kuriuose buvau, į kuriuos nėriau visa galva, davė tam tikrų rezultatų, pasiekiau man reikalingų transformacijų“, – šypsosi moteris.


Pradėjusi abejoti koučingo mokymais, Kristina daugiau dėmesio ėmė skirti neuroedukacijai: „Tuo metu išgyvenau stiprų nerimą dėl vyresnėlio sūnaus, dėl jo padėties mokykloje, dėl jo emocinės būsenos. Situacija buvo įtempta ir nebūdavo nė dienos, kad apie tai galvočiau ramiai. Neuroedukaciniai mokymai, tiksliau, tam tikri dailės terapijos metodai man padėjo paleisti šį nerimą. Mačiau, kaip pati nerimaudama ir negalėdama į viską pažvelgti ramiau, sėju nerimą ir vaiko širdyje“.


Kristina, vieną dieną gavusi užduotį dviem pieštukais išpiešti savo jausmus, rado būdą, kaip susitaikyti su esama padėtimi ir atrasti ramybę: „Tai truko 2 minutes. Baigusi pratimą jaučiausi pavargusi fiziškai ir tuo pačiu paleidusi mane slėgusią emociją. Supratau, kad kančia yra savanoriškas pasirinkimas. Galiu kovoti su realybe, turėti lūkesčių ir įsivaizdavimų kaip viskas turi vykti, o galiu rinktis stebėti išorę nesusitapatinant su istorija, neprisirišant emociškai. Kai nurimsta protas, reikiamas sprendimas ateina iš tylos. Galiausiai viskas išsisprendė – aš nustojau nerimauti, stiprinau save tuo pačiu įkvėpdama sūnų“.


Kristina pasakoja, kad sūnus pakeitė mokyklą, tačiau šis sprendimas buvo priimtas ramia širdimi, nekaustant baimei bei neturint jokių išankstinių lūkesčių.


Juokas – vaistas ne tik dvasiniam, bet ir fiziniam kūnui


Dar viena sritis, kuri sužavėjo mūsų heroję – juoko joga, tačiau Kristina teigia, kad ja susižavėjo ne iškart, o ir naudą pajuto tik po kelių apsilankymų. „Man asmeniškai sustiprėjo širdis. Turėjau žemą kraujo spaudimą ir jei imdavausi labai intensyvios fizinės veiklos, mano pulsas šaudavo į viršų. O dabar širdis treniruojasi ir jaučiu, kad tapau ištvermingesnė“, - teigia moteris.



J. Šatūno nuotr.



Juoko jogos metu taip pat sukuriamas bendrystės jausmas, kuris padeda emocinių problemų turintiems žmonėms. Į užsiėmimą atėję dalyviai labai greitai pasijunta savais ir vieningais. Reguliariai lankant užsiėmimus žmonės tampa labiau mylintys, atviresni, rūpestingesni ir atlaidesni, o pačios sesijos metu yra kuriama bendrystė, paremta abipusiu rūpesčiu.


Svarbiausia atrasti kūno ir proto harmoniją


Gausybėje veiklų save įprasminanti moteris pabrėžia, kad svarbiausia gyvenime yra harmonijos siekimas: „Judesys, balansas ir harmonija – kertiniai dalykai, kuriuos praktikuodama aš jaučiu pilnatvę. Judesyje atrastas balansas yra momentas, kai susitinka mano protas ir kūnas. Kas kuriam paklūsta? Jaučiu, kaip atsiliepdami vienas į kitą, jie harmonizuojasi, tuomet lengvai nukreipiu dėmesį bendrai veiklai“. Kristina teigia, kad labai svarbus yra susitelkimas ir buvimas dabartyje. Moteris tiesiog leidžia visiems procesams vykti savaime, tačiau tuo pačiu stengiasi viską atlikti maksimaliai gerai.


Pokyčiai prasideda, kai užmezgame dialogą su savimi


Pozityvia energija trykštančios specialistės nuomone, labai svarbu yra užduoti sau klausimus „kas aš esu ir ką noriu veikti?“. Užmezgus dialogą su savimi, lengvų bei paprastų atsakymų nebepakanka ir žmogui tenka ieškoti gilesnių atsakymų į egzistencinius klausimus, kada ir prasideda didžioji kelionė.


„Mes visi pasikrauname energijos, darydami kažką prasmingo. Todėl atsitraukusi nuo darbų kurį laiką ieškojau man reikalingų atsakymų, pradėjau mokytis koučingo. Pasitaikė proga išvažiuoti į moterų stovyklą – ten išbandžiau ne vieną dvasinę praktiką. Viena jų buvo juoko joga. Po kurio laiko pamačiau, kad ši praktika man suteikia be galo daug pozityvios energijos, gerina mano emocinę bei fizinę būklę, suteikia prasmės. Išvažiavau mokytis ir į Lietuvą grįžau su juoko jogos trenerės diplomu“, – džiūgauja moteris.


Iš pirmo žvilgsnio naujos veiklos pradžia jauną, ką tik kursus baigusią specialistę baugino, tačiau užsiėmimų paklausa nuvijo visas abejones pradėti. Šiandien Kristina džiaugiasi rezultatais.


„Aktyviai rengiu užsiėmimus įmonėse, konferencijose, festivaliuose ir dvasinio tobulėjimo studijose. Žmonės ieško būdų, kaip jaustis geriau, kaip tobulėti, kaip patirti mažiau streso bei įtampos. Juoko joga tam yra labai tinkama. Ji išlaisvina mus iš užsistovėjusių negatyvių emocijų, leidžia atsipalaiduoti ir ilgainiui kelia ne tik imunitetą, bet ir pasitikėjimą savimi“, – tikina specialistė.



Asmeninio albumo nuotr.



Trys sėkmės komponentai


Tūkstančiams žmonių sėkmingai padedanti inicijuoti pokyčius bei nugalėti baimes, Kristina įvardija tris esminius elementus, be kurių pokyčiai neįsivaizduojami: „Energija. Drąsa. Pasitikėjimas. Tam, kad atliktume bent kokį veiksmą, mums reikalingas tam tikras energijos kiekis. Todėl kasdienės praktikos, kurios leidžia išlaikyti reikalingą energijos kiekį, yra neatsiejama mano dienotvarkės dalis. Drąsa yra tas komponentas, kuris įsijungia, kai jau turi energijos ir žinai kryptį. Pasitikėjimas viskuo kas vyksta leidžia būti lengvai ir atsipalaidavusiai.“


Šiandien Kristina kiekvieną dieną išgyvena kryptingai save realizuodama, jaučia ramybę ir, kaip pati sako, jos „siela šoka“. Kasdien kurdama savo dieną, ugdančioji vadovė ieško prasmės, kurią randa kurdama. „Kūryba man yra viskas, prie ko galiu prisiliesti žodžiu, veiksmu, palaikymu, įkvėpimu, šypsena ar juoku“, – šypsosi Kristina ir priduria, kad visi esame kūrėjai, nesvarbu kokia veikla užsiimame.


Nereikia aiškaus plano, pakanka klausytis širdies balso


Žymi koučerė prisimena, kad nuo tos minutės, kai ji pradėjo klausyti savo širdies, viskas pavyko iš pirmo karto – neturėdama plano ji leidosi vedama likimo ir jausmo, kad bendrystė yra būtent tai, ko jai reikia. „Visą gyvenimą jaučiau, kad man patinka būti ir bendrauti su žmonėmis. Kažkada svajojusi apie aktorės, o vėliau – apie psichologės karjerą šiandien visa tai sėkmingai įgyvendinau per savo veiklas,“ – džiūgauja Kristina.


„Neretai sulaukiu komplimentų, kokia teatrališka ir empatiška esu. Niekad nežinau ką iškrėsiu – užsiėmimo metu nuskambės pokštas ar mizanscena, – pati savimi stebisi Kristina. – Tam nebūnu pasiruošusi iš anksto. Darau veiksmą ir sužinau. Pažinimas – man yra didi jėga. Todėl padedu žmonėms save pažinti tiek dirbdama individualiai koučingo ar neuroedukacinių sesijų metu, tiek ir vesdama grupinius juoko jogos ar koučingo užsiėmimus. Žmogus, pažįstantis save, savo talentus ir gebėjimus, gali realizuotis harmoningai ir taip susikurti prasmingą gyvenimą.“



J. Šatūno nuotr.



Vienintelė nesėkmė – savo paties sukurta iliuzija


Paklausta apie nesėkmes, moteris tvirtai teigia, kad atvira širdis – tiesiausias kelias į sėkmę. Vienintelė nesėkmė buvo pačios sukurta iliuzija, kad „esu prastesnė“. Pasimokiusi iš savo klaidų moteris drąsiai dalija patarimus: „Suklupus ar pasimetus prašyk pagalbos. Neužsidaryk savyje. Tu nesi pralaimėtoja – tiesiog dar negirdi taip jautriai savo širdies. Kai klausysi jos labiau ir labiau, atsiras tau palankios aplinkybės, reikalingos pažintys, veiklos, knygos, kelionės, atsivers dar negirdėtos galimybės.“


Nustojus būti auka galima pradėti svajoti


Pradėjusi keistis Kristina pajuto, ką reiškia būti laisvu žmogumi ir nustoti būti auka. Laisvė jausti ir išreikšti save suteikia pasitikėjimo ir energijos: „Aš vis dar keičiuosi, o su mano pokyčiu po truputį keičiasi ir mano aplinka. Kai kas vis dar pratinasi, kad jau nebesu auka, kai kas džiaugiasi mano pasiekimais, kai kas gal liūdi manęs ankstesnės. Aš labai plačiai žiūriu į pasaulį – kiekvienam žmogui jo reakcija yra visų pirma apie jį patį – netaisau žmonių įsitikinimų, su niekuo nekovoju. Bet kuriuo atveju – viskas tik į gera.“


Paklausus Kristinos, kokių svajonių ir planų ji šiandien turi, moteris šypsosi: „Turiu svajonę įkurti bendrystės erdvę žmonėms su idėjomis, naujovėmis, interaktyviais projektais, kur kiekvienas turėtų galimybę surasti vietą, mentorių, partnerį ir kartu generuoti idėjas. Kaifuoju nuo sinergijos! Kai jaučiu, kad reikalai vyksta bendromis jėgomis, man jėgų atsiranda dar daugiau.“



R. Šiekštelės nuotr.



Energijos reikia ieškoti kasdien


Visiems kartais būna akimirkų, kai norisi viską mesti ir grįžti į tą tašką, nuo kurio pradėjai savo kelionę – tai yra visiškai natūralu, Kristina yra ne išimtis, tačiau svarbiausia – nepasiduoti. „Kai neturiu energijos – prašau kitų specialistų pagalbos. Labai padeda emocijų paleidimų sesijos, meditacijos, reiki, theta healing (meditacijos technika, kai susitelkiama į maldą), kasdienė joga, pasivaikščiojimas gamtoje, kontrastinis dušas, susitikimai su draugais ir, žinoma, juokas.“


Juoko jogos trenerė visoms moterims pataria atrasti kasdienę praktiką, kuri suteiktų energijos, o tai gali būti bet kas, „net ir gėlių auginimas ant palangės“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis