Verslininkė Agnė Sakalauskaitė: „Žvakės kvapas yra galinga jėga – gali atpalaiduoti, nuraminti, tonizuoti ar net sukelti skausmą“

Agnė Sakalauskaitė jau treti metai tikrąja to žodžio prasme sklando kvapų pasaulyje – jos įkurtame namų kvapų butike „Candelaria Home Fragrances Boutique“ tvyro nenusakoma svaigių kvapų oazė. Verslininkė neslepia: svajonei subrandinti ir įgyvendinti prireikė ilgų metų, tačiau dabar moterį džiugina klientų vertinimai ir ištikimybė.

Ar seniai žinojote, kad kada nors kursite verslą, turėsite parduotuvę?


Su žvakėmis gyvenau jau senai. Dar studijuodama universitete vadybą buvau išvykusi į Ameriką ir ten mane tiesiog užbūrė tos mažos jaukios parduotuvėlės su daugybe malonių kvapų, – pas mus tuo metu Lietuvoje nieko panašaus nebuvo.



Asmeninio albumo nuotr.



Ilgai, labai ilgai su ta mintimi gyvenau, tačiau niekam nesakiau. Svarsčiau, kas tai turėtų būti, ką norėčiau matyti savo parduotuvėje. Troškau sukurti erdvę, kur žmonės norėtų ateiti ir įsigyti tai, ko ir aš pati labai norėčiau. Ir kuriant parduotuvę man tai tapo viena svarbiausių kartelių, kurios nenorėjau ir negalėjau nuleisti. Aš negalėčiau parduoti klientui namų kvapo ar žvakės, jei man tas daiktas nepatiktų. Ir tai nėra vien žodžiai – esu perfekcionistė iki kaulų smegenų!


Kelias nuo idėjos iki šio jaukaus butiko turbūt buvo ilgas...


Tikrai ilgas. Jau vien pasiekti tiekėjus, sukurti santykius, kokie jie yra šiandien, užtruko. Jų pasitikėjimas manimi ir tuo, ką darau, atėjo pamažu. Šiandien mano parduotuvėje rasite prancūzų, belgų, amerikiečių, skandinavų kvapnių ir bekvapių žvakių, namų kvapų, tekstilės kvapų.


Apskritai, ne kartą įsikinau, kad likimas mane vis pasuka ten, kur reikia...



Asmeninio albumo nuotr.



Kaip atsirenkate produktus, kuriuos atsivežate į savo butiką?


Tai ilgas ir sudėtingas procesas. Gal ir žinai vieną kvapą, tačiau negali žinoti visos paletės, tarkim, 30 kvapų. Taigi užtruko, kol išbandžiau. Ir kiekvieną jų išbandžiau pati – beprotiškai daug produktų! Atkrito tie, kurie buvo tik gražūs, nes norėjau, kad daiktas dar teiktų emociją, jausmą ir kviestų grįžti atgal.


Pamažu sužinojau ir klientų norus, ko jie ieško. Tarkime, yra specifinių kvapų, kurie atkeliauja vien dėl to, kad yra keli žmonės, kuriems jie patinka. Tarkime, anyžius. Jis Lietuvos rinkai visiškai nesuprantamas. Užtat skandinavai juos itin mėgsta. Pas mane užsuka lietuves vedę klientai skandinavai – vyrai ir vaikai svaigsta nuo to kvapo, o moterys nenori net galvos į tą pusę pasukti.



Asmeninio albumo nuotr.



Ar buvo kvapų, kurie, manėte, pirkėjams patiks, o, deja, viltys nepasiteisino?


O taip! Bandydama suprasti, kas patinka lietuviams, atlikau galybę apklausų. Ir galiu pasakyti, kad atsakymas popieriuje labai skiriasi nuo realybės. Pavyzdžiui, remiantis teorinėmis apklausomis, lietuviai turėtų itin mėgti citrusinius kvapus, deja, taip nėra.


Dažnai užsukęs žmogus sako: nemėgstu rožių, nemėgstu gėlių kvapų, o išeina su rožės kvapu. Rožė rožei nelygi.

Apklausos rodė, kad rožes mėgsta vyresnės moterys. O gyvenime jas renkasi jaunos moterys ir.... vyrai. Ir tai tikrai nėra nevyriški vyrai.


Tarkime, aš pati niekada nemėgau levandos kvapo, man jis atrodė labai dirbtinis, sintetinis. Tačiau nuomonę pakeitė levandų žvakės, skleidžiančios tokį kvapą lyg būtum pačiam levandų lauko vidury.



Asmeninio albumo nuotr.



Ilgainiui supratau, kad negalima kvapo sieti su žmogaus charakteriu, o pas mus netrūksta tokių stereotipų. Tad aš visada kartoju: „Atsiribokite nuo savo pareigų, įvaizdžio“. O kai manęs prašo pasakyti, ką kiti žmonės perka, nori patarimo, prašau užsimerkti ir pajausti, ko jam pačiam konkrečiai reikia. Po teisybei, kai pro duris įeina žmogus, aš jau įsivaizduoju, ko norės, tačiau niekada to nesakau. Tai – lyg savotiškas žaidimas. Ir labai dažnai pataikau. Nepatariu, nes noriu, kad žmogus išsirinktų tai, kas jam kelia ypatingus jausmus.


Stengiuosi dalyvauti įvairiuose seminaruose ir ten išgirstu, kad jei žmogui triskart iš eilės norisi tokio paties kvapo, tai nereiškia, kad su juo kažkas yra negerai. Tiesiog jo gyvenime toks tarpsnis, kai tas kvapas yra reikalingas. Išgyvens tą emociją ir tai pasikeis. Negali paaiškinti, kodėl pirkėjui patinka vanilės, cinamono ar pomidorų lapelių kvapas, – tai labai individualu.


Pomidorų lapelių kvapas? Ir tokį turite?


Tai labai įdomus kvapas. Ir nepatikėsite, koks jis populiarus. Buvo tik vienas klientas, kuriam nepatiko, bet tik todėl, kad šiaip nemėgo pomidorų. Ir mano gyvenime buvo periodas, kai šis kvapas labai ilgai gyveno mano namuose.



Asmeninio albumo nuotr.



Tarkime, atėjau į Jūsų butiką be išankstinės nuomonės ir noro. Kaip man suprasti, koks kvapas man patinka? Kaip neapsvaigti nuo jų gausos ir išsirinkti tai, ko reikia.


Visąlaik bandau suprasti, ko žmogus ieško, ko jam reikia. Būna, ateina ir sako: „Oi, ir tas man patinka, ir anas“. Tada bandau suprasti, ko žmogus ieško: ar jis nori nusiraminti, ar jis ieško šilumos, jaukumo, ar nori užsidegti žvakę ir skaityti knygą, o gal jis nori sukurti savo namų kvapą. Mes pasikalbame ir žmogus randa tai, ko jam labiausiai reikia.


Man labai patinka, kai klientas išeina laimingas. Nepatinka, kai man sako: čia yra verslas. Man žmogus svarbesnis, man rūpi, kad jis gautų emociją, rastų tai, ko reikia. Net darbuotojams sakau, kad svarbiausia ne prekę parduoti, o žmogui suteikti gerų emocijų. Gal dėl to, kad pati esu labai emocionali.


Būna, kad atėjus klientui suprantame, kad jam reikia ne žvakės, o namų kvapo ar tirpios vaško kapsulės. Tiesiog pažiūrime, kas labiau tinka pagal gyvenimo būdą ir temperamentą. Pamokome, kaip reikia tinkamai deginti žvakes, kad jos kuo ilgiau tarnautų. Žvakės, sukurtos natūralių vaškų pagrindu, dega labai ilgai. Pas mus esanti miniatiūrinė žvakė dega mažiausiai 25 valandas. O turim žvakių, kurios dega, ir 800 valandų. Klientai degina jas visus metus.



Asmeninio albumo nuotr.



Sakykite, o kaip taisyklingai deginti žvakę?


Kalbant apie deginimą, nereikėtų pamiršti kelių taisyklių.


Uždegus žvakę reikia išlaukti bent tol, kol visas jos paviršius išsilydys, ir tik po to, jei norisi, užgesinti. Yra žmonių, kurie taupumo sumetimais parfumuotą žvakę uždega trumpam ir užpučia. Efektas bus priešingas – vietoj 50 valandų ši žvakė degs 25, nes sukuriamas tunelio efektas – visas vaškas lieka šonuose, o dagtis greitai išdega. Tas pats, jei žvakė turi 4 dagčius, tačiau taupumo sumetimais uždegami tik 2.


Reikėtų žinoti, kad žvakė skleidžia kvapą tol, kol lydosi jos paviršius. Vėliau ji tiesiog dega, kvapas nebesklinda. Tad kvapią žvakę rekomenduojama deginti ilgiausiai 2-3 valandas, ne ilgiau. Tačiau jei jūsų kvėpinama patalpa didelė, žvakė jau pasilydė, o jūs norėtumėte daugiau kvapo, siūlau užesinti žvakę, leisti jai atvėsti ir vėl uždegti.


Stenkitės nepūsti žvakės. Užpūtus atsiranda dūmų kvapas, kas akimirksniu sugadina prieš tai pasklidusį malonų aromatą. Be to, galima aptaškyti stalą. Kaip gesinti? Galima palenkti dagtį į vašką ir atkelti. Galima naudoti specialius įrankius. Puiku, jei žvakė turi dangtį. Dangtis rekomenduojamas ir ilgesniam laikui paliekant nenaudojamą žvakę. Ir tikrai ne dėl to, kad neva vaškas išgaruoja. Uždengti reikia dėl dulkių, nes dulkės labai pakeičia žvakės kvapą, neįtikėtinai. Ir dulkių nuvalymas tokiu atveju nieko nepadeda.


Taip pat svarbu kas kartą, kai užgesinate žvakę, pakirpkite dagtį.



Asmeninio albumo nuotr.



Kiek žvakes galima laikyti? Ar jos sensta?


Žvakė – ne maisto produktas, kuris greitai genda. Tačiau ir nereikėtų laikyti 5-6 metus. Nebent žvakę laikysite saulėkaitoje, tada ji suges greitai.


Iš šono kai kam gali atrodyti, kad žvakių deginimas – snobiškas įprotis.


Kvapas yra gyvenimo būdas. Tai nėra vien gražu. Žmonės, kurie mėgsta žvakes, turi ypatingą skonį, vertina namus, jaukumą. Žvakė atskleidžia išsilavinimą, požiūrį, skonį.


Ar kvapas gali pakeisti žmogaus savijautą?


Kvapai mus labai smarkiai veikia. Pasąmonėje ateina daug prisiminimų. Kartais gali atrodyti, kad nežinome to kvapo, bet pauosčius iškyla net vaikystėje patirti išgyvenimai. Linksmi, džiugūs, skausmingi. Ir jei renkantis kvapą nors trupučiuką kažkas ima erzinti – net nereikia svarstyti, kodėl – nesirinkite to kvapo.


Skleidžiami kvapai gali atpalaiduoti, nuraminti. O tam tikri kvapai įkvepia, suteikia impulsą, padidina darbingumą.



Asmeninio albumo nuotr.



Štai sugalvoju padovanoti kvapią žvakę draugei, bet juk tai rizikinga – o jei nepatiks, netiks?


Tai labai dažnas klausimas, nes žmonės itin mėgsta dovanoti žvakes ar namų kvapus, nes tai gražu, jauku ir stilinga. Svarbiausia Jums žinoti, ar tas žmogus tikrai mėgsta, ar įvertins tokią dovaną, o tada jau ieškome, kas tiktų. Jei tai moteris, tai kokia ji – moteriška jautri ar griežta dalykiška etc. Sudėliojame visą asmenybės portretą, pereiname prie interjero ir patikėkite, dar nesame prašovę pro šalį.


Įvardinkime namų kvapų TOP 3.


Prisipažinsiu, bijojau šio klausimo. Net kai klientai klausia, kuris kvapas popuiiariausias, aš jo negaliu įvardinti. Tiesiog vienu metu vienas kvapas gali būti bomba, kitu metu – kitas. Kartais būna, kad vienu metu dauguma mėgsta vienokį kvapą, o praėjus vos mėnesiui jis jau nieko nebedomina. Nuolatinio populiaraus kvapo nebūna. Vienintelis kvapas, kuris visada mėgstamas – pomidorų lapelių kvapas. Tai kvapas, kurio visada visiems reikia. Ir jį vienintelį galėčiau išskirti. Tačiau klientams patarčiau įsigyti tai, kas patinka būtent jums, o ne ką mėgsta kiti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis