Maltiečiai pradeda kalėdinės sriubos virimo maratoną

Šiandien Vilniaus centre, V. Kudirkos aikštėje, garavo sriuba. Taip vilniečiams ir miesto svečiams buvo priminta, kad po truputį Lietuvoje įsibėgėja labdaros akcija „Maltiečių sriuba 2012“, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į vienišus ir ligotus senolius.

Pirmąjį sriubos samtį įpylė akcijos globėjas prezidentas Valdas Adamkus, sveikinamąjį žodį tarė iš Vokietijos atvykęs Nepaprastasis ir įgaliotasis Maltos Ordino ambasadorius Lietuvai baronas Christianas von Bechtolsheimas. Žymūs televizijos laidų vedėjai vaišino praeivius specialiai „Čiop čiop“ kulinarijos laboratorijoje išvirta sriuba, o grupės „Šarka“ merginos kvietė prisidėti prie projekto aukomis. Labdaros akcijos organizatoriai – Maltos Ordino ambasada ir Maltos Ordino pagalbos tarnyba Lietuvoje, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT), prodiuserinė kompanija „Just TV”.

Maltiečių sriubą ruošė: Baroniene Annabel von Bechtolsheim,
Maltiečių sriubą ruošė: Baroniene Annabel von Bechtolsheim, "Šarkos" merginos ir Mantas Wizzard
Organizatorių archyvas
„Kaip Maltos ordino ambasadorius Lietuvoje, labai džiaugiuosi, kad tiek daug žmonių jūsų šalyje palaiko maltiečių tikslus ir prisideda prie jų įgyvendinimo. Šie amžini pagalbos kitiems principai yra veiksmingi visose pasaulio šalyse ir visose visuomenėse, – sakė baronas Christianas von Bechtolsheimas. – Jau daugiau kaip 20 metų Lietuvos senoliams skiriame įvairias socialines programas, kurios pakeitė šių žmonių gyvenimą. Tai įvyko Lietuvos žmonių gerumo, jų savanorystės dėka. Šioms maltiečių programoms ir toliau reikia jūsų paramos, tik ji gali padėti joms tęstis toliau“.

Žilvinas Grigaitis ir baronienė
Žilvinas Grigaitis ir baronienė
Organizatorių archyvas
Pasak ambasadoriaus, labai svarbu įtraukti į socialinę savanorišką veiklą Lietuvos jaunimą: „Kiekvienos visuomenės ateitis priklauso nuo jaunimo. Jeigu jaunimas atsakingas, besirūpinantis silpnesniais, ligoniais – visuomenė stipri ir pajėgi išspręsti visas problemas”.

Prie labdaros prisideda TV laidų vedėjas Marijus Žiedas
Prie labdaros prisideda TV laidų vedėjas Marijus Žiedas
Organizatorių archyvas
Akcijos „Maltiečių sriuba“ renginio metu sostinės centre buvo vaišinama specialia sriuba. Ją, padedami kulinarijos laboratorijos „Čiop čiop“ kulinarų, gamino ambasadoriaus žmona baronienė Annabel von Bechtolsheim, iliuzionistas Mantas Wizard, verslininkas Žilvinas Grigaitis, grupės „Šarka“ narės Kristina Ivanova ir Gintarė Valaitytė bei televizijos laidų vedėjas Marijus Žiedas. Pasak sriubos virėjų, tai ypatinga sriuba – gerumo sriuba, pagardinta lietuviškais prieskoniais ir žolelėmis.

Parama skiriama senoliams padėti
Parama skiriama senoliams padėti
Organizatorių archyvas
Šiais metais akcija „Maltiečių sriuba 2012” apkeliaus 21-ą Lietuvos miestą. Dar šią savaitę sriuba bus verdama: Kelmėje, Kėdainiuose ir Alytuje. Visą gruodžio mėnesį šalies miestų centrinėse aikštėse ir gatvėse vyks spalvingos labdaros akcijos, kurių metu Maltos Ordino pagalbos tarnybos savanoriai dalins Lietuvos kariuomenės ir kitų rėmėjų išvirtą sriubą, miestų gyventojų ir svečių lauks įvairių atlikėjų pasirodymai bei koncertai. Akciją užbaigs finalinis koncertas gruodžio 25 d., 19.30 val., kurį tiesiogiai transliuos LRT televizija.

Sriubą dalija žurnalsitas Rimvydas Paleckis
Sriubą dalija žurnalsitas Rimvydas Paleckis
Organizatorių archyvas
Akciją „Maltiečių sriuba 2012“ galima paremti skambinant arba siunčiant žinutę trumpaisiais numeriais (1416 – auka 2 Lt, 1418 – auka 10 Lt). Norint paaukoti didesnę sumą, arba aukojant iš užsienio, tai galima padaryti pervedant pinigus į specialią projekto banko sąskaitą: LT294010042403974431. Daugiau informacijos: www.maltieciai.lt

Prie akcijos prisijungė ir verslininkė Agnė Zuokienė
Prie akcijos prisijungė ir verslininkė Agnė Zuokienė
Organizatorių archyvas
Praeitais metais akcijos „Maltiečių sriuba” metu visoje Lietuvoje buvo surinkta 258 210 Lt. Šiais metais už šiuos pinigus vykdomi Maltos Ordino pagalbos tarnybos projektai „Maistas ant ratų” 15-oje miestų ir „Socialinė priežiūra namuose” 4-iuose miestuose, skirti vienišiems, sunkiai sergantiems, negalintiems savimi pasirūpinti žmonėms. Maltiečiai jau nuvežė daugiau kaip 50 000 porcijų karšto maisto vienišiems senukams į namus, tūkstančius kartų globotiniai yra aplankyti maltiečių slaugių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis