Tačiau Asma Assad, gyvenanti nuo bombų apsaugančiame bunkeryje, kad išvengtų Siriją krečiančio smurto ir ant šalies galinčių pasipilti Jungtinių Valstijų raketų, vis labiau pradeda panašėti į Mariją Antuanetę: tuo metu, kai aplink ją vyksta kruvinas karas, ji švaisto pinigus ekstravagantiškoms dizainerių prekėms, maisto produktams ir sveikatos prietaisams, rašo dailymail.co.uk.

Ji taip pat nuolat dideliais kiekiais užsakinėja vakarietiškus maisto produktus savo trims vaikams, nes nenori, kad jie valgytų tik sirišką maistą, teigia vienas šaltinis iš vidaus aplinkos.
Nuotraukose, kurios praėjusią savaitę pasirodė jos paskyroje „Instagram“, ji taip pat ant dešiniojo riešo dėvi naują, apie 300 litų kainuojantį aparatą „Jawbone Up“, rodantį, kiek žmogus padaro žingnsių ir kiek sudegina energijos.

Dėl galiojančių sankcijų prekės į Siriją pristatomos per Libaną.
Tačiau dar visai neseniai pati Asma vyko į Libaną pasimatyti su Londone gyvenančiais savo tėvais – kardiologu Fawazu Akhrasu ir buvusia Sirijos diplomate Sahar. Jie vis dar dalį laiko praleidžia savo namuose Vakarų Londone, kur užaugo vienintelė jų duktė ir du jos broliai.

„Tai nedidelis atstumas automobiliu nuo Damasko. Jos tėvai dabar didžąją laiko dalį gyvena čia, kad palaikytų ryšį su savo dukterimi“, - sakė buvęs Asmos vyro patarėjas Aymanas Abdel Nouras.
Laikraščiui „The Daily Mail“ sekmadienį jis sakė, kad per 2001-ųjų Naujuosius metus slapta už Baharo al Assado ištekėjusi Asma Damaske galėjo mėgautis nerūpestingu gyvenimu.
„Ji yra atsidūrusi kvailės vietoje, - sakė šaltinis. - Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Johnas Kerry Basharą vadina „banditu ir žudiku“, bet Asma „tebelaiko save gerbtina prezidento žmona“.
„Ji įsitikinusi, kad jos šeima valdys Siriją dar daugelį metų. Ji itin stengiasi prikaupti šeimai turto ir užtikrinti, kad jis atiteks jiems“, - pridūrė A. A. Nouras.

Apie naujausius jos pirkinius A. A. Nouras sakė: „Asma Assad neturi jokios širdies. Ji apsėsta rūpesčio dėl savo išvaizdos. Ji ir toliau mėgaujasi visiška prabanga. Tai viskas, kas jai rūpi“.
Kiti šaltiniai, nenorėję viešinti savo pavardžių, pasakojo, kad Asmą, kur tik ji bevažiuotų, visuomet lydi trys asmens sargybiniai. Jai neleidžiama žiūrėti vakarietiškų televizijos žinių laidų ar naršyti internete, kad reportažai apie Siriją jos „neprislėgtų“.
Kitas režimo kritikas, dėl politinių priežasčių taip pat neskelbęs savo pavardės, teigė: „Asma vis dar mėgsta apsipirkinėti ir perka kiek tik gali, kad prasiblaškytų nuo chaoso, kuris tvyro aplink ją. Tai, kad ji yra po B. Assado padu ir niekur negali išeiti, yra nesąmonė. Tačiau jos galimybės žiūrėti Vakarų žiniasklaidą yra griežtai kontroliuojamos“.
Tokie liudijimai niekuo neprimena 2011 metų kovo publikacijos žurnale „Vogue“, paskelbusiame užsakytą straipsnį, kuriame Assadai buvo pavaizduoti kaip „itin demokratiška“ pora, pavertusia Siriją „saugiausia Artimųjų Rytų šalimi“.

Straipsnyje buvo rašoma, esą ji rūpinasi menu, vaikais ir „moterų problemomis“ bei stengiasi įpūsti naujo gyvenimo vėjų visame regione. Kai pasirodė šis interviu, Sirijos policija pietiniame Deros mieste buvo ką tik paleidusi ugnį ir ašarines dujas į 4 tūkst. protestuotojų.
Vietos pranešimai skelbė, jog žuvo šimtai žmonių. Straipsnis apie Assadus sulaukė pajuokos ir netrukus buvo panaikintas iš „Vogue“ tinklalapio. Jo autorė Joan Juliet Buck vėliau žurnale „Newsweek“ paskelbė kritiškesnę savo vizito Damaske apžvalgą.

Amerikiečių mokslininkas Andrew Tableris, dirbęs su Asma vyriausybės finansuojamo žurnalo „Syria Today“ redakcijoje, mano, kad ji įnirtingai neigia tikrovę.
„Yra dvi Asmos Assad pusės, - sakė jis. – Ji yra šiuolaikiška moteris, nepanaši į kitas arabų lyderių žmonas. Tačiau ji taip pat trokšta būti princesė. Ji stengiasi būti greta savo vyro“, - teigė jis.
