




Ne paslaptis, kad madoje atsispindi politinio, ekonominio, kultūrinio gyvenimo įvykiai, socialiniai sukrėtimai, ji tarsi istorijos veidrodis. Vienas dramatiškiausių periodų XX a. žmonijos būtyje – Antrasis pasaulinis karas – po savęs paliko griuvėsius. Karo metai privertė moteris pereiti prie praktiškesnių, vyriškesnių drabužių, pakeitė jų išvaizdą. Militaristinis stilius į moterų drabužines įsigavo karui dar kaip reikiant neįsisiūbavus. Griežti drabužių siluetai ir kariškų uniformų elementai atspindėjo rūsčias gyvenimo sąlygas. Tačiau damos kaip įmanydamos siekė neprarasti moteriškumo: puošėsi ekstravagantiškomis skrybėlėmis, ryškiai dažė lūpas, segėjo trumpesnius sijonus.

Naujojoje A. Vasiljevo parodoje demonstruojami mados namų, kuriems pavyko išgyventi per karą, modeliai: „Lanvin“, „Nina Ricci“, „Balenciaga“, „Schiaparelli“, taip pat 5-ojo dešimtmečio ansambliai iš populiarių aktorių ir dainininkių garderobo.

Į ekspoziciją įtraukti ir „Christian Dior“ kūriniai bei įspūdingi haute couture eksponatai iš mados namų „Pierre Balmain“, „Jacques Fath“, „Jacques Griffe“, „Huber de Givenchy“, „Cristóbal Balenciaga“, „Madame Grès“. Talentingi drabužių dizaineriai visi kartu formavo moters, primenančios rožę su besiskleidžiančiais lapeliais įvaizdį, juk gražiai atrodyti moterys stengėsi visais laikais.

Parodos eksponatų nuotraukos - fotogalerijoje: