Moteris automobilyje. V. Čereškienė: kvailiui kelio duoti nereikia

Veikli moteris neįsivaizduoja savo gyvenimo be automobilio. Ir gali pasidalinti mažiau ar daugiau turtinga patirtimi, įgyta „už vairo“. Šį kartą kalbiname TV vedėją Vilmą Čereškienę.

Kiek metų vairuojate?
Vairuoju dvidešimt vienerius metus.

Pirmas veiksmas, ką padarote įsėdusi į automobilį?
Prisisegu saugos diržą, nes vos įjungus variklį automobilis triukšmauja, primindamas apie saugą. Jau įpratau užsisegti prieš įjungdama degimą.

Koks buvo Jūsų pirmasis automobilis? Jaučiate nostalgiją?
Pirmasis automobilis buvo „Volkswagen Golf“ – puikus, ekonomiškas. Nostalgijos nejaučiu nei jam, nei kitiems vėlesniems automobiliams. Neprisirišu prie daiktų ir niekada jų nesiilgiu.

Kokia muzika dažniausiai skamba Jūsų automobilyje, jei esate geros nuotaikos? O jei prastos?
Labiausiai už viską mėgstu tylą, todėl vairuodama mėgaujuosi ja. Muziką automobilyje jungiu retai, tuo stebindama savo sūnus, kurie vos įsėdę pasileidžia ją visu garsu. Dėkui Dievui, jie vairuoja savo automobilius, todėl mano ausys nekenčia. O su mažuoju važiuodami plepam – apie mokyklą, jo krepšinio treniruotes ar varžybas ir t.t. Geros muzikos einu klausytis į koncertų sales, tada tikrai klausau ir mėgaujuosi...

Koks kitų vairuotojų elgesys kelyje Jus labiausiai erzina? Kodėl?
Nepagarba kitiems vairuotojams. Kiekvieną dieną kelyje sutinki gudručių, kurie būtinai stengsis aplenkti kitus pažeidžiant taisykles, lėks visu greičiu per geltoną, nors pėstieji jau žengia į gatvę ir t.t.. Taip ir norisi paklausti – ei, gudručiai, ar gebate pagalvoti apie galimas pasekmes?

Kokiu atveju  galėtumėte viršyti greitį kelyje?
Būtų netiesa, jei sakyčiau, kad neviršiju greičio – greitkelyje, esant geram orui ir matomumui spusteliu šiek tiek greičiau. Mieste stengiuosi važiuoti labai atsakingai. Nors jeigu reikėtų skubiai vežti artimą pas medikus, matyt greitį viršyčiau.

Kokį patarimą duotumėte ką tik vairuoti pradėjusioms moterims?
Nesileiskite išmušamos iš vėžių. Kelių gaideliai, pamatę žalią lapą ir moterį už vairo, bando demonstruoti savo meistriškumą – signalizuoja lėtai važiuojančiai ar ne ten pasukusiai, rodo įvairias grimasas ar net kelia į viršų pirštus. Nekreipkite į juos jokio dėmesio! Posakis „duok kvailiui kelią“ čia netinka. Tegul kvailys pats jus apvažiuoja.

Ir vis dėlto, kas geriau vairuoja - vyrai ar moterys?
Čia kaip su višta ir kiaušiniu. Manau tai tuščia diskusija - yra puikiai vairuojančių ir vyrų, ir moterų. Nevykėliai šiuo atveju lyties neturi.

Ką galima rasti Jūsų automobilio bagažinėje?
Atsarginį ratą, vaistinėlę, liemenę, avarinį kelio ženklą ir patogų krepšį produktams.

Jūsų svajonių automobilis yra...
Didelis, saugus, erdvus, pakankamai ekonomiškas ir mažai gendantis, pageidautina juodos spalvos. Neturiu svajonių, susijusių su automobiliais, bet mielai išbandyčiau „Volvo“ XC60.

Įsimintiniausias įvykis kelyje.
Kartą Klaipėdos rajone vežėme savo vaikus į stovyklą, vairavo vyras. Kai pradėjo lenkti automobilį, šis taip pat nusprendė lenkti prieš jį važiavusį. Mūsų nepamatė, tad kirto į šoną. Lėkėme į griovį, skiriantį priešpriešines eismo juostas. Iki šiol dėkojame likimui, kad atsipirkome tik išgąsčiu, nes vyrui pavyko suvaldyti automobilį ir mes neišvažiavome į priešpriešinę eismo juostą, griovyje pralėkėme visai šalia didžiulio šulinio, net bijau pagalvoti kas būtų, jei būtume į jį atsitrenkę. Kelyje, deja, ne viskas priklauso nuo tavęs...

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis