Rokas Darulis: mėgstu fotografuoti tik žmones

Kažkada jaunuolis nė neplanavo, jog taps profesionaliu fotografu.

Kovo 2 d. fotofestivalyje SNAP bus galima išgirsti skirtingų lektorių paskaitų ir patarimų, kurie padės tobulėti kiekvienam fotografijos mėgėjui. Vienas iš jų - Rokas Darulis – mados fotografas, kuris šiemet ne tik skaitys paskaitą „Kelias į mados fotografiją“, bet ir bus vienas iš SNAP fotografijos konkurso komisijos narių.

Rokas Darulis
Rokas Darulis
Nuotr. iš asmeninio albumo
Jo fotografija išsiskiria ypatinga emocija ir savitu braižu. Vienas naujausių Roko darbų su Rūta Meilutyte papuošė „Moteris“ žurnalo viršelį, kuriam abejingų neliko. Kaip jis atrado šį žanrą, kalbamės su jaunuoju fotografu.

Kada supratote, jog norite dirbti fotografu?

Kai man buvo 16 metų, pradėjau domėtis šia sritimi ir vis giliau į ją nerti. Niekada nieko specialiai neplanavau. Taip buvo ir su fotografija – neturėjau plano, jog šioje srityje darbuosiuosi profesionaliai. Viskas įvyko natūraliai – hobis tapo mano profesija.

Nuo ko pradėjote?

Kaip ir dauguma, pradėjau fotografuoti su senelio „Kiev“ fotoaparatu. Taip pat svarbu tai, kad kai ėmiau gilintis, ieškojau įvairiausių knygų, žurnalų tam, jog galėčiau suvokti ir perprasti šią sritį. Juk tuomet dar nebuvo nei Facebook, nei Youtube kanalų, dėl to visą informaciją turėjau susirasti pats.

Rokas Darulis
Rokas Darulis
Organizatorių archyvas
Kaip atradote savo žanrą?

Kadangi mėgstu fotografuoti tik žmones, savaime atradau save portretų žanre. Tai atsispindi mano kuriamoje mados fotografijoje. Galbūt kada nors pavyks įgyvendinti savo svajonę ir turėsiu galimybę nupaveiksluoti „Calvin Klein“ reklamą.

Kas Jums yra mados fotografija?

Mados fotografija – tai ypatinga fotografijos sritis. Šio žanro nuotraukos įkvepia ir visuomet atspindi skirtingą nuotaiką. O tuo pačiu jos formuoja žmonių gyvenimo būdą ir stilių.

Dirbant šioje srityje turite išskirtinę galimybę daug keliauti. Kur gyvenate dabar – Vilniuje ar Londone?

Negaliu išskirti vieno miesto. Tiksliau būtų pasakyti, jog gyvenu „tarp“. Nuolat dirbu tai Vilniuje, tai Londone. Iš tikrųjų pastaruosius 7 metus didžiąją laiko dalį praleidau Londone. Bet šiuo metu turiu planų išplėsti savo veiklos ribas ne tik Europoje. Ypač knieti apsilankyti keliose Azijos šalyse.

Rokas Darulis
Rokas Darulis
Nuotr. iš asmeninio albumo

SNAP festivalyje vyks ir šios paskaitos: „Foto ABC“ (Albert Pocej); „Portretinė Fotografija“ (Algimantas Aleksandravičius); „Lietuvos senamiesčiai 2010 m.“ (Romualdas Požerskis); „Reklamos fotografija“ (Tomas Kauneckas); „Psichologija vestuvių fotografijoje“ (Svetlana Batura).

****

Atsakykite į klausimus, ir vienam jūsų (išrinktam burtų keliu) padovanosime pusmečio žurnalo „Moteris“ prenumeratą!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis