Barbara Brylska: likimo pokštai piktesni nei garsiajame filme

Filmas „Likimo ironija arba po pirties“ palydi senuosius ir sutinka naujuosius metus jau kelis dešimtmečius. Ne tik Rusijoje, bet ir daugelyje buvusių Sovietų Sąjungos valstybių. Filmo šlovė kasmet nė kiek nemažėja, o jame Nadią suvaidinusiai Barbarai Brylskai likimas nebuvo dosnus – dabar moteris gyvena iš skurdžios pensijos ir niekaip nesupranta, kaip galima metai iš metų žiūrėti tą pačią komediją.

Skaitomiausi šių dienų tekstai:
- Jazzu: esu labai stipri moteris, net nemaniau, kad galiu tiek iškęsti
- E. Žiemytė: kaip puoštis šventėms, kai... nemėgsti puoštis?
- Kokios dovanos labiausiai tinka kiekvienam Zodiako ženklui
- Kaip kitąmet dažysime plaukus – ombre, sombre, o gal dar kaip nors kitaip? Atsako stilistas
- Persimonų ir varškės apkepas

Daug žadanti kilmė ir staigi sėkmė

Dažnai lenkiška Brigitte Bardot (abiejų reto grožio blondinių vardų trumpinys – B. B.) vadinta moteris gimė lenkų bajorų šeimoje. Deja, 1941 metais jau buvo prasidėjęs Antrasis pasaulinis karas ir šeima buvo praradusi savo turtus ir brangenybes. Nuo mažų dienų Barbara buvo mokoma sunkiai dirbti ir taupyti. Tapusi aktore ir ėmusi neblogai uždirbti Barbara ėmė ieškoti ir supirkinėti šeimos vertybes, bet visas jas išdalino draugams ir pažįstamiems netekusi dukters.

Talentą vaidinti būsimos aktorės artimieji ir mokytojai pastebėjo paauglystėje. Vos 15 metų ji gavo vaidmenį filme ir ėmė lavinti savo įgūdžius teatro mokykloje. Tačiau vos po poros metų viską metė dėl meilės. Septyniolikmetė Barbara traukinyje susipažino su būsimu pirmuoju vyru. Interviu ji yra minėjusi, kad jis buvo toks žavingas ir gražus, kad nekaltybę prarado su žmogumi, kurio žinojo tik vardą. Pasak Barbaros, ji negalėtų miegoti ir gyventi su žmogumi, kuris jai nebūtų patrauklus. Visi jos gyvenimo vyrai buvo aukšti brunetai.

Su pirmuoju vyru ji susituokė labai greitai, bet aštuonerius metus trukusi santuoka nebuvo laiminga. Vyras buvo neištikimas, o žmona taip pat neatsiliko. Santuokai braškant ir išblėsus meilei Barbara vėl ėmė studijuoti aktorystę (tik susituokusi studijas metė, nes tam prieštaravo jos uošviai) ir filmuotis. Viename iš filmų ji sutiko Ježį Zielniką, dėl kurio pametė galvą ir užmezgė aistringą romaną. Tačiau santuoką užbaigė tik audringas romanas su jugoslavų aktoriumi Slobodanu Dmitrijevičiumi. Deja, netrukus Barbara liko sudaužyta širdimi.

Po dukters žūties bandė žudytis

Netrukus Barbarą ir vėl aplankė meilė. Antruoju jos sutuoktiniu tapo bulgarų gydytojas ginekologas Liudvikas Kosmalis. Tačiau ir šis bandymas sukurti laimingą šeimą nebuvo vykęs. Vyras pasirodė esąs mergišius, mėgo alkoholį ir buvo sunkaus charakterio. Vėliau Barbara net svarstė, kad santuoka yra visai nereikalinga ir ji nesupranta, kam žmonės tuokiasi. Vis dėlto, Liudvikas jai padovanojo du vaikus.

Dukrą Barbarą aktorė pagimdė būdama 32 metų, o sūnų Liudviką – 42. Vaikams aktorė atidavė visą savo meilę. Prieš kelis metus duodama interviu ji teigė, kad anūkų niekada nenorėjo prižiūrėti ir neprižiūri, nes visą save atidavė savo vaikams. 1993 metais automobilio katastrofoje žuvus dukrai Barbara paniro į depresiją. Ji net planavo nusižudyti, bet blogas mintis išsklaidė mintis, kad dar yra sūnus.

Sūnų Liudviką ji ėmė lepinti ir didžiuodamasi sakydavo, kad ji jam angelas. Vaikinas ilgai ieškojo savo kelio, motina mokėjo už nuolat keičiamas studijas ir rūpinosi jo buitimi. Žurnalistams Barbara atvirai liedavo nuoskaudas, kad 25 metų vaikinas nori išsikraustyti gyventi atskirai. Jam tai pavyko padaryti tik sukūrus savo šeimą.

Barbara Brylska
Barbara Brylska

Gyvena ant skurdo ribos

Nors Barbara ne itin mėgsta jai milžinišką populiarumą atnešusį filmą „Likimo ironija arba po pirties“, tačiau būtent po jo ji tapo atpažįstama visoje Sovietų Sąjungoje. Kita vertus, jos nebekvietė filmuotis lenkų režisieriai, o už pelnytą šlovę pavydėjo kolegos. Ypač aktorė paskolinusi savo balsą (filme Barbarą įgarsino kita aktorė, o dainas atliko Ala Pugačiova). Valstybinį apdovanojimą gavusi aktorė vis dėlto didelių turtų nesusikrovė – turėjo įsigijusi tik keturių kambarių butą viename iš Varšuvos miegamųjų rajonų.

Lenkų aktorė yra prisipažinusi, kad vaidyba jai džiaugsmo neteikia. Ji imasi vaidmenų tik kai reikia papildyti sąskaitą banke. Į aštuntą dešimtį įkopusiai Barbarai vaidmenų pasiūloma itin retai. Jai net teko pakeisti savo keturių kambarių butą į vieno kambario, nes jos pensija nesiekia nė 300 zlotų. Barbara liūdnai juokauja, kad šių pinigų jai užtenka vos tualetiniam popieriui ir muilui.

Ant skurdo ribos atsidūrusią sovietinio kino žvaigždę gelbėja tik jos sūnus. Jis moterį remia pinigais, nuperka skanesnio maisto, o per šventes palepina brangiais veido kremais. Kad ir kaip būtų sunku gyventi, moteris antros pusės neieško. Pasak jos, su senais jau neįdomu, o su jaunais nepatogu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis