A. Valentaitė: lietuvės pernelyg anksti save nurašo

Dažnas žmogus, stilistę Astą Valentaitę (33 m.) pažįstantis tik iš populiarių žurnalų ar portalų nuotraukų, laiko ją šalta ir arogantiška. Visada puikiai atrodanti moteris kelia ir pavydą, ir susižavėjimą. Įdomu, kaip ji pati vertina savo grožį ir kiek jai tai kainuoja?

Skaitomiausi šių dienų straipsniai:
- Edith Piaf: nesuskaičiuojami meilužiai, kaltinimas žmogžudyste, kvaišalų pinklės bei lemtingų katastrofų šleifas
- Stilistė A.Gilytė pataria, kada daug yra per daug
- Mano nuomonė: neleisiu sūnaus kariauti!
- Kokius simptomus sukelia gimdos mioma? Kaip ji gydoma?
- Lietiniai blynai su varške

Atrodote puikiai – kaip visada. Sakykite atvirai – grožis Jums padeda gyventi ar trukdo?

Ačiū už komplimentus. Tiesą sakant, po interviu važiuosiu išbandyti naujos veido procedūros, tad šiuo metu esu be makiažo, tik blakstienas pasidažiusi. Padeda ar trukdo? Gražus žmogus visada traukia akį, jam lengviau susipažinti su kitais, jis jaučiasi labiau pasitikintis savimi, tad tai, sakyčiau, labiau padeda nei trukdo. Ne mažiau svarbus ir vidinis žavesys. Dirbu modelių agentūroje „Model Partner“, gražių merginų sutinku daug, bet kartais, pradėjusi bendrauti, pamatau, kad viduje nieko nėra, ir geras įspūdis išblėsta. O būna ir atvirkščiai: matydami gražią, pasitempusią, stilingai apsirengusią moterį, žmonės net nepabendravę nutaria, kad ji yra pasipūtusi. Tokių atsiliepimų esu girdėjusi ir apie save – esą prie manęs baisu prieiti. O priėję nustemba, kokia paprasta esu. Mano užsieniečiai partneriai kartais stebisi: „Kaip tu, būdama tokia graži, neturi vaikino? Ar nemanai, kad vyrai bijo prie tavęs prieiti?“ Nežinau, gal kai kurie ir bijo. Profesinei veiklai mano grožis netrukdo. Visą laiką sukuosi mados pasaulyje, o jame tai pernelyg įprastas dalykas, kad su tuo būtų siejami kokie nors stereotipai.

O moterys nepavydi? Juk net ir tos, kurios laiko save gražiomis, šalia Jūsų gali pasijusti prastai. Ar turite draugių?

Nuo vaikystės geriausi mano draugai – vyriškos giminės. Iš moterų kartais sulaukiu pavydo. Turiu draugių, bet nedaug. Jos patikrintos laiko, protingos, išsilavinusios. Neatsimenu, kad kuri nors būtų priekaištavusi man dėl to, kad ją nustelbiu. Galų gale aš gi nekalta, kad taip atrodau.

Ar daug laiko, pinigų ir pastangų reikia norint taip atrodyti?

Turėčiau būti dėkinga savo genams. Odos skaistumą, šviesumą ir lygumą esu paveldėjusi iš mamos ir senelės, vaikystėje neturėjau nė vieno spuogo. Kremus nuo raukšlių pradėjau vartoti vos prieš porą metų. Esu išbandžiusi mezoterapiją su prekių ženklo „Filorga“ kokteiliu. Patiko. Grožio procedūras kartais darausi labiau ne iš būtinybės, o norėdama save palepinti, pakelti nuotaiką. Dabar daugiau investuoju į kokybiškas odos priežiūros priemones. Šiuo metu tepuosi „La Prairie“ kremais. Anksčiau maniau, kad tai išpūstas burbulas, bet dabar matau – ši kosmetika tikrai veikia. O kai veikia, tai ir pinigų negaila. Geriau nusipirkti mažiau drabužių, nei gailėti pinigų veidui prižiūrėti. Kartą per mėnesį lankausi pas kirpėją – kad patrumpintų plaukų galiukus ir atgaivintų spalvą. Manikiūrą ir pedikiūrą darau kas dvi savaites. Tikras atradimas man yra gelinis lakas. Jis leidžia sutaupyti laiko ir apsaugo nuo nemalonių netikėtumų. Prisimenu, kartą, išėjusi į viešumą su nutrupėjusiu laku, nežinojau, kur kišti rankas, kad tik kas nors nepastebėtų. Nors stengiuosi, kad dieninis makiažas atrodytų kuo natūraliau, tai nereiškia, kad neskiriu jam dėmesio. Mėgstu prekių ženklo „Natura Bissé“ kremą – jis taip tobulai prisitaiko prie veido odos, kad beveik nematyti, ir dar suteikia švytėjimo. Paryškinu tušu blakstienas. Vakarinį makiažą dažnai patikiu patyrusiems specialistams, juk svarbu, kad jis būtų kokybiškas, gerai atrodytų nuotraukose.

Ar galėtumėte išeiti iš namų apskritai nepasidažiusi, vilkėdama treningu? Arba vaikščioti vakarėlyje su dėmėtais marškinukais?

Anksčiau tokios manęs išties nebūtumėte pamatę. Stengiausi visada atrodyti puikiai. Dabar galiu išeiti iš namų ir sportiškai apsirengusi, ir nepasidažiusi. Aišku, Gedimino prospekte su treningu manęs nesutiksite. Kaip ir vakarėlyje – be aukštakulnių. Anksčiau su tokiais batais vaikščiodavau kiauras dienas, bet dabar vis labiau patinka lygiapadžiai. Pavargsti nuo būtinybės visą laiką gerai atrodyti. Aišku, yra dalykų, kurių netoleruoju. Negalėčiau vaikščioti riebaluotais plaukais, nesutvarkytais nagais, nubėgusia kojinės akimi. Dar vienas svarbus dalykas – kvapas. Manau, tiek vyrai, tiek moterys turi kvepėti. Nebūtinai brangiais kvepalais, bet visada – šviežumu ir gaivumu. Kavos dėmė ant baltų marškinukų? Tai kiekvienam gali nutikti. Galiu pavaikščioti ir su dėme.

Gyvenimo būdas daro didelę įtaką ne tik savijautai, bet ir išvaizdai.

Visada atrodote labai moteriška, elegantiška, stilinga ir seksuali. Ar išdrįstumėte pakeisti savo įvaizdį iš esmės?

Esu išbandžiusi daug įvairių derinių, bet jie vis tiek nepakeičia manęs iš esmės. Prisimenu, vienai fotosesijai turėjau apsirengti vyrišką kostiumą, platų paltą, užsidėti skrybėlę ir trumpų plaukų peruką, bet net ir taip moteriškumo ir seksualumo paslėpti nepavyko. Net ir su sportiško stiliaus drabužiais atrodau elegantiškai. Aš ir nesiekiu to išsižadėti. Jei apsimaunu plačius pasmukusius džinsus, tai prie jų apsiaunu elegantiškus aukštakulnius batelius, apsivelku odinį prigludusį švarkelį, ryškiau pasidažau lūpas.

Ar, pasikeitus gyvenimo aplinkybėms, nebuvo sunku atsisakyti prabangos?

Iš pradžių gal ir buvo sunkoka, bet aš niekada nesijaučiau priklausoma nuo etikečių, nemėgau akį rėžiančios prabangos. Turiu keletą daiktų bei aksesuarų iš tų laikų, juos iki šiol mielai nešioju. Vis dėlto masinės mados parduotuvėse ir dabar lankausi retai, mieliau dėviu nežinomų dizainerių, bet originalius drabužius.

Tiesa, kad gražios moterys labiau nei kitos bijo senatvės?

Kol kas apie senatvę negalvoju. Mano draugai sako, kad per pastaruosius 10 metų nepasikeičiau. Pasak grožio srities specialistų, esu iš to tipo moterų, kurių senatvė nesudarko. Norėčiau tuo tikėti. Juk galima senti gražiai. Pavyzdžiui, aktorė Gražina Baikštytė man iki šiol atrodo puikiai. Daug tokių moterų matau ir tarp užsienio žvaigždžių.

Sako, kad prie jų nevystančio grožio nagus yra prikišę plastinės chirurgijos specialistai. Ar teko naudotis jų paslaugomis?

Nesu prieš plastines operacijas, svarbiausia, kad rezultatas atrodytų natūraliai. Tarkim, botulinas, – juo geriau pasinaudoti laiku, nei laukti, kol susiformuos gilios raukšlės. Tada reikės rimtesnių intervencijų, užpildų. Kas kita, kai persistengiama. Negaliu suprasti, kodėl jaunos, gražios merginos be saiko pučia lūpas, kelia skruostus, didinasi krūtis ar prisiaugina dirbtinių sruogų. Daugumai vyrų tai tikrai nepatinka, nors... yra visokių. Kartais, pamačiusi, su kokiu vyriškos giminės atstovu tokia pūstalūpė vaikšto, suprantu, kodėl ji yra tokia.

Ką manote apie vis labiau plintantį sveikos gyvensenos ir natūralumo bumą?

Manau, kad gyvenimo būdas daro didelę įtaką ne tik savijautai, bet ir išvaizdai. Niekada gyvenime nerūkiau. Matau, kaip neigiamai tai veikia kitų moterų odą. Saugausi saulės, nesilankau soliariumuose. Valgau tai, ką noriu, bet pastebėjau, kad nesveiko, riebaus maisto nepriima organizmas. Karvių pieną pakeičiau migdolų pienu, nevalgau kiaulienos. Stengiuosi namie neturėti saldumynų, bandelių, kad be reikalo negundytų. O štai natūralių kaukių nenaudoju. Manau, kad jų poveikis vis tiek nebus toks geras kaip profesionalių grožio priemonių. Sportuoti man patinka. Turiu asmeninį trenerį, jo vadovaujama, darau pratimus su savo kūno svoriu. Nors iš prigimties esu liekna, sportas padeda palaikyti raumenų tonusą, gerą savijautą.

Ar esate kada nors pagalvojusi: „Dieve, kaip baisiai atrodau!“?

Būna tokių akimirkų, bet jos labiau susijusios ne su išvaizda, o su savijauta. Jei esi pavargusi, liūdna, tai ir jautiesi atrodanti nekaip. Paauglystėje turėjau kompleksų – kaip ir visos. Subrendau vėliau nei dauguma bendraamžių. Klasės draugės jau puikavosi moteriškomis formomis, o aš iki 16 metų – nei užpakalio, nei krūtinės, kojos – kaip pagaliukai. Šie trūkumai vėliau virto pranašumais, – ačiū dabartiniams grožio standartams. Be to, lieknumas visada jaunina.

Kaip manote, ar lietuvės nepersistengia puoselėdamos savo išvaizdą?

Nemanau, kad persistengia. Užsienyje matau daug pasipuošusių, elegantiškų moterų. Lietuvės, manyčiau, galėtų netgi daugiau dėmesio skirti sau. Jos pernelyg anksti save nurašo.

****

Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis