Vasara ir karštis – tikras iššūkis mūsų kojoms. Daugelį vargina „sunkių kojų“ pojūtis, kuris atsiranda dėl sudėtingesnės kraujo cirkuliacijos atgal į širdį. Aukšta temperatūra dar labiau išplečia kraujagysles, todėl kraujui tampa sunkiau tekėti, o venų sienelės patiria didesnę įtampą. Dėl to juntamas sunkumas, patinimas ar net skausmas.
Ši problema dažnesnė moterims – ja skundžiasi kas antra, o vyrų grupėje – vienas iš keturių. Riziką padidina amžius, darbas stovint arba uždarose, karštose patalpose.
Kaip palengvinti simptomus?
Tačiau šį nemalonų reiškinį galima sumažinti.
- Pirmas patarimas – kuo daugiau vaikščioti. Kuo aktyviau judame, tuo labiau kiekvienas žingsnis, dėka raumenų susitraukimų, padeda kraujui kilti aukštyn venine sistema.
- Taip pat svarbu gerti pakankamai skysčių – ypač karščių metu rekomenduojama išgerti apie 2 litrus įvairių gėrimų per dieną.
- Kojas verta tepti vėsinančiais kremais ar geliais, masažuojant nuo apačios į viršų, sekant kraujotakos kryptį. Grįžę namo, pakelkite kojas aukščiau, kad būtų lengviau kraujui grįžti į širdį.
- Kai karštis labai stiprus, galima užsimauti kompresines kojines iš medvilnės ar bambuko pluošto. Užtenka jas dėvėti 1–2 valandas namuose, nors geriausia užsimauti dar ryte.
Kokie augalai gali padėti?
Norint sumažinti kojų sunkumą, verta rinktis augalus, kurie padeda stiprinti kraujagysles ir palaiko jų elastingumą. Juos reikia rinktis pagal simptomus, nes kai kurie veiksmingesni mažinant tinimą, o kiti – skausmą.
- Norint sumažinti skausmą, galima rinktis priemones su kaštonu – jo sėklose ir žievėje yra medžiagų, stiprinančių bei apsaugančių venų ir smulkiųjų kraujagyslių sieneles.
- Kita vertinga žolelė – dygioji pelžiedė (ruscus aculeatus), jo šakniastiebyje esančios veikliosios medžiagos pagerina venų tonusą ir elastingumą.
- Raudonųjų vynuogių lapai, ginkmedis ir saldusis dobilas taip pat yra veiksmingi pagalbininkai, padedantys susigrąžinti lengvumo jausmą kojose.