Kokius ligos požymius gali atskleisti jūsų nagai?

Nagai dažniausiai dėmesio susilaukia tik kai juos reikia pakirpti arba apsilankius pas manikiūristą. Tačiau iš tiesų jie apie mus ir mūsų sveikatą gali pasakyti daug daugiau nei galime įsivaizduoti.

Nagai veikia tarsi „biologinis termometras“, atskleidžiantis įvairias sveikatos problemas ir ligas ir gali būti puikus ankstyvasis signalas, įspėjantis apie organizmo disbalansą arba rimtesnes medicinines būkles.


Naguose pasireiškiantys pokyčiai gali būti subtilūs, tačiau juos pastebėti svarbu. Nežinote į ką atkreipti dėmesį? Skaitykite toliau.


Nagų pokyčiai


Dažniausius apie sveikatos pokyčius signalizuojančius nagų pakitimus atpažinti nėra sudėtinga.


Pakitusi spalva. Nagų spalva gali pasikeisti į baltą, geltoną, rausvą, rudą ar net juodą. Geltoni nagai gali rodyti grybelinę infekciją, rausvi – širdies problemas, o juodos dėmelės ar juostos gali būti melanomos simptomai. Balta nagų spalva gali rodyti kepenų problemas.


Trapumas. Nagai gali tapti labai trapūs, lengvai lūžinėti ir skilinėti, kas dažnai rodo apie vitaminų ar mineralų trūkumą organizme.


Suminkštėjimas. Pernelyg minkšti nagai gali būti susiję su anemija arba širdies ir kraujagyslių problemomis.


Įtrūkimai ir įskilimai. Skilimai, įtrūkimai arba nelygus nagų paviršius gali būti psoriazės, egzemos ar skydliaukės problemų simptomas.


Vertikalios arba horizontalios juostos. Vertikalios juostos dažniausiai atsiranda dėl senėjimo, tačiau horizontalios juostos gali rodyti rimtesnes sveikatos problemas, tokias kaip diabetas ar net infarktas.


Augimo sulėtėjimas. Jei nagų augimas sulėtėjo arba visai sustojo, tai gali būti ženklas apie metabolizmo sutrikimus.


Vis dėlto, svarbu atminti, kad tik tokie patikimai nėra pakankamai tiksli diagnozė ir nebūtinai reiškia, kad sergate kokia nors liga. Juos pastebėjus geriausia pasitarti su gydytoju.


Ką daryti pastebėjus pakitimus?


Jei pastebite vieną ar daugiau iš šių nagų pakitimų, galite imtis keletos priemonių.


Pirmiausia rekomenduojama pasitarti su šeimos gydytoju ar dermatologu, kuris įvertins situaciją ir nuspręs, ar reikia atlikti tolimesnius tyrimus. Gydytojas gali skirti laboratorinius tyrimus, tokius kaip kraujo ir šlapimo analizė, arba nagų biopsiją jei diagnozei reikia papildomų duomenų.


Jei atlikti tyrimai parodys tam tikrų medžiagų trūkumus, gydytojas gali rekomenduoti vitaminų ar mineralų papildus. Esant trapiems nagams dažnai padeda cinko ir biotino papildai.

 

Mitybos ir gyvensenos pokyčiai taip pat gali turėti didelės įtakos nagų sveikatai. Subalansuota mityba, tinkamas vitaminų ir mineralų kiekis, pakankamas vandens gėrimas ir rūkymo bei alkoholio vengimas gali padėti pagerinti nagų būklę.


Vaistai ir ozono terapija


Grybelių ar bakterijų infekcijų atveju skiriami įvairūs tepamieji preparatai.


Jeigu nagų pakitimai yra susiję su rimtesnėmis medicininėmis būklėmis, tokiomis kaip diabetas ar širdies ir kraujagyslių ligos, gydymas bus sudėtingesnis ir apimti receptinius vaistus ir net chirurginius įsikišimus.


Dar vienas būdas pagerinti nagų būklę yra ozono terapija.

 

Ozonas turi priešuždegiminį poveikį, kuris gali padėti mažinti uždegimą ir mažinti tokių ligų kaip reumatoidinis artritas ar psoriazė simptomus. Kadangi šios ligos kartais paveikia nagus, ozono terapija gali padėti pagerinti jų būklę.


Tarp ozono terapijos privalumų yra ir antimikrobinis poveikis, padedantis kovoti su bakterinėmis, virusinėmis ar grybelinėmis infekcijomis.


Ši terapija gali padėti pašalinti toksinus iš organizmo, pagerinti imuninės sistemos veiklą, kraujotakos ir deguonies tiekimą audiniams, įskaitant odą ir nagus. Prieš pradėdant ozono terapiją, labai svarbu pasitarti su gydytoju.


Būtina reaguoti iš karto


Nagai yra mūsų bendros sveikatos atspindys. Įvairių ligų simptomai gali pasireikšti įvairiais požymiais – nuo spalvos pakitimo iki trapumo ir sustojusio augimo ir kiekvienas jų gali signalizuoti apie skirtingas problemas, pvz., infekcijas, širdies ir kraujagyslių ligas ir net melanomą.


Nors šie nagų pokyčiai nebūtinai reiškia, kad žmogus serga viena ar kita liga ir tam patvirtinti reikia profesionalios diagnozės, jie yra tie ankstyvieji rodikliai, skatinantys atlikti tolimesnius tyrimus.


Norint pasirūpinti tiek nagais, tiek sveikata, rekomenduojama keisti gyvenimo būdą, sveikiau maitintis, vartoti maisto papildus, išbandyti ozono terapiją, o esant rimtesnėms ligoms gali prireikti ir receptinių vaistų ar chirurginės intervencijos.


Taigi, kiekvienas turėtume nuolat stebėti savo nagų būklę ir esant reikalui iš karto kreiptis į gydytoją, kuris įvertins situaciją ir nustatys veiksmų planą.

Užsakymo nr.: PT_83334

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis